Çorlu

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Andorra Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu ofisimize hoş geldiniz.
Andorra vize başvurularını Çorlu ve çevresinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamız devamından vize sürecine dair gerekli bilgileri bir araya getirmiş bulunmaktayız. Vize süreci, gerekli evraklar, vize ücretleri, başvuru sonuçlanma süreleri gibi konu başlıkları altında Andorra için bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaştık. Andorra vize başvurularınızı Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlamış olur ve tüm süreci rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Vize Merkezi Çorlu ofisimizi ziyaret ederek merak ettikleriniz konusunda yardım alabilirsiniz.

Andorra Seyahati İçin Vize Almak Gerekli midir?

Andorra kendi başına bir Schengen ülkesi olmamasına rağmen seyahatleri Schengen ülkeleri olan Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleştirilmektedir. Andorra sınırlarına giriş ve çıkış anlarınızda Schengen alanlarında bulunmanız zorunluluğu olması sebebiyle Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Andorra vize başvurularının genellikle Fransa ve İspanya üzerinden sağlanmasının nedeni ülkemiz sınırları içerisinde bir Andorra Konsolosluğu ve Büyükelçiliği olmamasından kaynaklanmaktadır. Çorlu’nun çevre illeri ve ilçelerinden Andorra için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız vize süreçlerini Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte yürüterek kolaylıkla tamamlayabilirler.

Andorra Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Andorra vize başvurunuz sırasında konsolosluğu sunulması gereken Andorra vizesi için gerekli evraklar tam listesi aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet Biyometrik fotoğraf
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Seyahat evrakları
 • Banka hesap dökümü
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Sağlık sigortası
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra vize başvurunuz sırasında doldurmanız gereken vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında önemli rol oynayan bu nedenle doğru bilgiler eksenin doldurulması gereken resmi bir formdur. Eksik ya da tutarsız bilgiler içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi gibi olumsuz bir sonuca neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, seyahat amacınız gibi soruları barındıran sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanmış bir formdur. Başvuru formunu İspanyolca, Fransızca, İngilizce ve Türkçe dillerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Andorra vize başvuru formunun doldurulmasında Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Andorra İçin Vize Ücretleri

Andorra vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabildiği gibi vize türlerine ve seyahat süresine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Son belirlenen Andorra 2022 güncel vize ücretlendirmelerine Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabileceğinizi bildiririz. Vize ücretini ödeyerek almış olduğunuz ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğu sunulmaktadır. Konu ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer detay ise vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa vize ücretinin iade edilmiyor olmasıdır. Andorra güncel vize ücret detaylarına Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile görüşerek sahip olabilir ve ofisimizi ziyaret ederek Andorra vize başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Andorra vize değerlendirme ve onaylanması süresi ortalama 10 günü kapsamaktadır. İspanya ve Fransa üzerinden yapılan başvurular konsolosluk farkından dolayı sonuçlanma gün sayısında değişiklik gösterebilmektedir. Başvurunuzu eksik evrak teslim ederek gerçekleştirmiş olmanız sonuçlanma süresinde gün kaybı yaşamanıza neden olabilir ya da başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamanız açısından Andorra vize başvurunuzu Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte gerçekleştiriyor olmanız oldukça önemlidir. Resmi tatiller haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra vize başvurunuz sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri başvuru işlemlerinizin seyahat başlama tarihinin olabildiğince öncesinde bitirilmiş olmasıdır. Başvuru sonuçlanma süreleri özellikle çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan vize taleplerinde tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize neden olabilir ya da vize reddi almanız halinde tekrardan başvuru yapmak durumunda kalabilirsiniz. Andorra vize başvuru sürecini en sağlıklı şekilde tamamlayabilmek adına Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.
 • Andorra vize başvurusunda bulunmadan önce pasaport geçerlilik süresini kontrol etmeniz gerekmektedir. Pasaport süresinin en az 1 yıl daha geçerli olması gerektiğini bilmelisiniz. Vize değerlendirmeleri sırasında pasaport süresinden daha uzun vize izin süresi olmaması sebebiyle önemli bir rol oynamaktadır.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması oldukça önemlidir. Vize işlemleriniz ile ilgili bir sorun ile karşılamamış olsanız dahi ülke giriş ve çıkış anlarında pasaportunuzdan dolayı sorun yaşabilirsiniz. Konsolosluk için hazırladığınız diğer evraklarınız da pasaportunuz gibi temiz ve düzgün olmalıdır.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Andorra vize başvurunuz her zaman bir neden belirtmeksizin olumsuz olarak sonuçlanabilir. Vize başvurunuz sonuçlanması sırasında ret alma nedeni şahsınıza sunuldu ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu tekrarlayabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize reddi ile ilgili bilmeniz gereken önemli detaylardan biri eksik evrak teslim etmenin en yoğun ret alma nedenlerinden biri olmasıdır. Andorra vize başvuru sürecini en sağlıklı şekilde tamamlayabilmeniz açısından Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte hareket edebilir ve süreci rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Vize Merkezi Çorlu ofisimize ulaşmak için tel: +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp