Konya

Andorra Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz.
Konya sınırlarından ve çevresinden Andorra seyahatleri için vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızda vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Andorra vize başvurusu, başvuru ücretleri, gerekli evraklar gibi konu başlıkları üzerinden vize sürecine dair oluşabilecek sorulara yanıt verdiğimiz sayfamızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Andorra vize başvurularınızı Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte yürüterek vize sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Andorra vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilir ya da Vize Merkezi Konya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Seyahatleri İçin Vize Sahibi Olmak Zorunlu mudur?

Andorra seyahatleri Schengen ülkeleri olan Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleştirilmektedir. Andorra bir Schengen ülkesi değildir ama ülkeye giriş ve çıkış anlarınızda Schengen alanlarında bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu sebeple Andorra seyahatiniz öncesinde Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Türkiye’de Andorra Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bulunmamasından kaynaklı olarak başvurular genellikle Fransa ve İspanya üzerinden yapılmaktadır. Vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilmemiz ve sürecini rahatlıkla takip edebilmeniz açısından başvurunuzu Vize Merkezi Konya ofisimiz aracılığı ile başlatmış olmanız oldukça önemlidir.

Andorra Vize Başvurusu Sırasında İstenen Gerekli Evraklar

Andorra vize başvurunuz öncesinde konsolosluğun sizden talep ettiği evraklar aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Pasaport
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Seyahat evrakları
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Banka hesap dökümü
 • Sağlık sigortası
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra vize başvuru değerlendirmeleri sırasında başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen durumlarda başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sorulara yanıt vermeniz gereken resmi bir belgedir. Bu sebeple başvuru formunu okunaklı, anlaşılır, büyük harflerle, doğru ve tutarlı bilgiler ekseninde doldurmanız son derece önemlidir. Andorra vize başvuru formunu İspanyolca, Fransızca, İngilizce ve Türkçe dillerinden biri ile doldurabilmeniz mümkündür. Andorra vize başvuru formuna Vize Merkezi Konya ofisimizden ulaşabilir ve doldurulması aşamasından kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Andorra Vize Ücreti Detayları

Andorra vize ücretleri vize türüne ve seyahat amacına göre her yıl değişiklik gösterebilmektedir. 2022 güncel Andorra vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde ya da Vize Merkezi Konya ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Andorra vize başvurunuz sırasında ücret detaylarına dair bilmeniz gerekenler arasında olumsuz sonuçlanan başvuruların vize ücretlerinin iade edilmemesidir. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer gerekli evraklarınız arasına konularak konsolosluğa sunulmaktadır.

Son belirlenen Andorra 2022 güncel vize ücret detaylarına kurumumuz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Türkiye sınırlarından gerçekleştirilen Andorra vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlandırma işlemleri ortalama 10 günü kapsamaktadır. Fransa ve İspanya üzerinden yapılan başvuru sonuçları açıklanma süreleri değişiklik gösterebilir. Yıl içerisindeki resmi tatiller dışında genellikle tahmin edilen sürede başvuru sonucunuz açıklanmış olmaktadır. Vize başvuru sonuçlanma sürelerinde gün kaybı yaşayabilmenize neden olabilecek en önemli etken konsolosluğa eksik evrak sunmanızdır. Başvurunuz süresi boyunca işlemleriniz sonuçlanana kadar geçen süreci en sağlıklı şekilde geçirmeniz adına başvurunuzu Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahatinizde bilmeniz gerekenler arasında başvuru sonuçlanma süresinde tahmin edilenden daha uzun zaman harcayabileceğiniz ihtimali bulunmasıdır. Eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular vize başvurusu sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize ya da vize reddi almanıza neden olabilir. Bu durumlarda seyahat planında değişikliğe gitmek zorunda kalabilir ya da tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurularınızı olabilecek en erken tarihte gerçekleştirmiş olmanız en az sorun ile sürecin tamamlamasına neden olmaktadır. Öğrenim ve çalışma amacı ile yapılmış başvuruların sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Andorra vize başvurularınızı Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte yürüterek en sağlıklı süreci geçirebilir ve işlemleriniz sonuçlanana kadar kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 • Andorra’ya vize başvurusunda bulunmadan önce pasaport geçerlilik sürenizin 1 yıldan daha az olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Vize değerendirilmeleri sırasında pasaport sürelerinin dikkat alındığını bildiririz. Vize süreleri pasaport geçerlilik süresinden daha kısa olamayacağı için oldukça önemli bir detaydır.
 • Pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması Andorra vize başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Vize değerlendirilmesi sırasında gözden kaçmış olsa dahi ülkeye giriş ve çıkış anlarında sorun yaşamamanız açısından oldukça önemlidir. Teslim edilen diğer evraklarınız gibi pasaportunuz da yıpranmamış hali ile kullanılıyor olmalıdır.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Andorra için gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Vize reddi nedenleri her zaman belirtilmez. En yoğun olumsuz sonuç alma durumları eksik evrak teslim edilerek yapılmış başvurularda gözlemlenmektedir. Ret alma nedeniniz şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Andorra için vize başvurunuzu en sağlıklı şekilde sonuçlandırmak adına başvurularınızı Vize Merkezi Konya ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirebilir ve tüm süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp