Antalya

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Andorra Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya ofisimize hoş geldiniz.
Antalya sınırlarında yaşayan ve Andorra vize başvurusunu buradan gerçekleştirecek olan vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızda vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Andorra vize işlemleri, Andorra vize ücreti, vize başvurusu sonuçlanma süresi gibi konu başlıkları altında sürece dair bilmeniz gerekenleri sizler için hazırlamış bulunmaktayız. Andorra vize başvurularınızı Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilir ve başvurularınızı bizimle iletişime geçerek takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuzu arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi Antalya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Seyahati İçin Vize Zorunluluğu Detayları

Andorra seyahatleri direkt olarak değil Fransa ve İspanya ülkeleri üzerinden gerçekleşmektedir. Andorra bir Schengen üyesi ülkesi olmamasına rağmen giriş ve çıkış anlarında ziyaretçilerin tümü Schengen alanlarında bulunmak durumunda kalmaktadır. Bu sebeple Andorra seyahat planlarınız için Schengen vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. Türkiye içerisinde Andorra Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bulunmaması nedeniyle başvuru işlemleri genellikle Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleşmektedir. Andorra vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte başlayarak vize sürecinizi kolaylaştırabilir ve sonuçlanana kadar takibini bizimle iletişimde kalarak gerçekleştirebilirsiniz.

Andorra Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Andorra seyahatiniz öncesinde konsolosluğa sunulmak üzere hazırlanması gereken evraklar aşağıda listelediği gibidir:

 • Pasaport
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Seyahat evrakları
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Banka hesap dökümü
 • Sağlık sigortası
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra vize başvurunuz sırasında yapmanız gereken adımlardan biri vize başvuru formunu doldurmaktır. Başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurularak teslim edilmesi oldukça önemlidir. Eksik ve tutarsız bilgiler içeren başvuru formlarının vize reddine neden olduğunu bildiririz. Vize değerlendirmeleri sırasında başvuru formunun okunaklı, anlaşılır, büyük harflerle, tutarsız ve eksiksiz olarak doldurulup teslim edilmiş olması oldukça önemlidir. Andorra vize başvuru formunu İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Türkçe dillerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu kişisel bilgilerinizin, iletişim ve ulaşım bilgilerinizin, pasaport bilgilerinizin ve seyahat amacınızın doğrulandığı resmi bir formdur. Andorra vizesi öncesinde başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Antalya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi ve işlemlerinizi en doğru şekilde başlatabileceğinizi bildiririz.

Andorra Vize Ücret Detayları

Andorra vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Güncel son belirlenmiş vize ücret detaylarına Vize Merkezi Antalya ofisimizi ziyaret ederek ya da kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvuru ücretleri konusunda bilmeniz gerekenler arasında olumsuz olan sonuçlanmış başvurunuzda teslim etmiş olduğunuz vize ücretinin şahsınıza iade edilmemesidir. Vize başvuru ücreti ödemeniz ile birlikte sahip olduğunuz ücret dekontunun diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulması gerekmektedir.

Andorra vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğramış olabilir bu sebeple bilmeniz gereken detaylarına Vize Merkezi Antalya ofisimizi ziyaret ederek ya da bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Andorra İçin Yapılan Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Andorra için gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilme ve sonuçlanma süresi ortalama 10 gün sürmektedir. Aralarındaki işlem farklılıklarından dolayı Fransa ve İspanya üzerinden yapılan başvuruların sonuçlanma süresi de farklı olabilmektedir. Resmi tatillere denk gelmeyen başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuç alır. Gerekli evraklarınız arasında eksik belge teslim olmanız vize sonuçlanması süresinde gün kaybı yaşamanıza ve vize reddi almanıza neden olabilir. Andorra vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirmeniz sonuçlanma sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız adına oldukça önem arz etmektedir.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahat planınızda herhangi bir sorun ile karşılaşmamak açısından vize başvurunuzu olabilecek en erken tarihte yapmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurusu değerlendirme sürecinde tahmin etmediğiniz şekilde başvuru sonuçlanma süresi uzayabilir ya da vize reddi alabilirsiniz. Seyahatiniz için tekrardan başvuru yapabilmek ve sonucunu bekleyebilmek için zamana ihtiyacınız olduğunu bildiririz. Ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte öğrenim ve çalışma amacı ile yapılmış olan başvuruların sonuçlanma süresi tahmin ettiğinizden daha uzun sürebilmektedir. Başvurunuzun olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirilmiş olması bu nedenler açısından bakıldığında oldukça önem arz etmektedir. Andorra vize başvuru işlemlerinizi en sağlıklı şekilde sonuçlandırmak adına Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilir ya da kurumumuz üzerinden detaylı bilgi alarak başvurunuzu sizin adınıza yapabilmemizi sağlayabilirsiniz.
 • Andorra vize başvurunuz sırasında bilmeniz gerekenlerden biri pasaport geçerlilik süresinin en az 1 yıl olmasıdır. Pasaport süresinden daha uzun vize süresi verilmemesinden dolayı geçerlilik süresi vize değerlendirmelerinde önemli bir oynamaktadır.
 • Andorra vize başvurunuz ve seyahatiniz öncesinde pasaportunuzun yıpranmamış olmasın özen göstermeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz olumlu sonuçlanırsa dahi Andorra’ya giriş çıkış anlarınızda pasaportunuzdan dolayı sorun yaşayabilirsiniz. Andorra vize başvurunuz sırasında konsolosluğa sunulacak olan diğer tüm evraklarınız gibi pasaportunuzun da temiz ve deforme olmamış olması oldukça önemlidir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Andorra için belirtmiş olduğunuz vize talebiniz ret ile sonuçlanabilir. Vize reddi nedenlerinin en başında eksik evrak ile konsolosluğa sunulmuş başvurular yer almaktadır. Başvurunuz olumsuz sonuçlanmış ve nedeni size belirtilmiş ise ret nedenini ortadan kaldırarak tekrar vize başvurusu yapabilir ya da dilerseniz itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Olumsuz sonuçlanan başvurularda her zaman ret alma nedeniniz belirtilmez. Andorra seyahatiniz için en doğru başvuruyu yapabilmek ve tüm süreci kolaylıkla geçirmek adına Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp