İstanbul

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Andorra Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul ofisimize hoş geldiniz Andorra vize başvurusu işlemini İstanbul sınırları içerisinden gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız için hazırladığımız bu sayfa, vize sürecine dair gerekli bilgileri içermektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamızı takip ederek İstanbul ofisimiz aracılığı ile Andorra için vize talebinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilir, e-posta adresimiz [email protected] aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da İstanbul ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Seyahati için Vize Gerekir mi?

Andorra’ya gerçekleşecek seyahatler Schengen ülkeleri olan İspanya ve Fransa üzerinden sağlanmaktadır. Bu sebeple Andorra’ya giriş yapabilmek için Schengen vize prosedürüne uyulması gerekmektedir. Andorra bir Schengen ülkesi olmamasına rağmen çoklu giriş vizesi sahibi herkes ülkeden ayrılırken yeniden Schengen alanına girmek durumda kalırlar. Türkiye sınırları içerisinde Andorra Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği bulunmadığından Andorra vizesi başvuruları çoğunlukla İspanya ve Fransa üzerinden yapılmaktadır. Andorra seyahat planınızı ve vize sürecini kolaylaştırmak adına doğrudan Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirebilmemizi sağlayabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Andorra vize başvurunuz sırasında sizden istenen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • 4 adet Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Seyahat evrakları
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Banka hesap dökümü
 • Sağlık sigortası
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra seyahatiniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusu sırasında konsolosluk tarafından hazırlanmış başvuru formunu, vize talebinizin olumsuz sonuç almaması için dikkatle doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunun büyük harflerle, okunaklı, tutarlı ve doğru bilgiler ekseninde doldurulmuş olması vize değerlendirmeniz sırasında önemli rol oynar. Andorra vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, iletişim ve ulaşım bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sorulardan meydana gelen resmi bir formdur.

Başvuru formunu Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Türkçe dil seçenekleri ile doldurabilirsiniz. Andorra vize başvuru formuna dilerseniz Vize Merkezi İstanbul ofisimizden ulaşabilirsiniz. Formun doldurulması sırasında İstanbul şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Andorra Vize Ücret Detayları

Andorra için yapacağınız vize başvuru ücretleri turistik vize, ticari vize, konsolosluk çalışanları vizesi, basın vizesi gibi vize türlerine ve süresine göre değişiklik göstermektedir. 2019 güncel Andorra vize ücret detaylarına Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri konusunda ayrıca bilmeniz gereken detaylardan biri başvurunuzun ret ile sonuçlanması halinde ödemenin size iade edilmemesidir. Başvurunuz sırasında ödediğiniz vize ücretine ait dekont diğer gerekli evraklarınızın yanında bulunmak durumundadır. Andorra vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebildiği için belirlenen 2019 ücretlendirmelerine Vize Merkezi İstanbul ofisimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Andorra seyahati için gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fransa ya da İspanya üzerinden yapılan başvurular konsolosluğa göre işlem süreçleri farklılıklarından dolayı bu sürede değişikliklere neden olabilmektedir. Resmi tatiller dışında ortalama süre içerisinde başvuru sonucunuz belli olmaktadır. Eksik evrak ile yapılan başvurular vize başvuru açıklanması sırasında gün kaybı yaşamanıza ve ret almanıza neden olabilmektedir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına Andorra vize başvurunuzu Vize Merkezi İstanbul ofisimiz aracılığı ile yapabilir ve sürece dair ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul ofisi ile yaptığınız başvuruların takibini kolaylıkla yapabilir ve sonuçlarını kurumumuz aracılığı ile teslim alabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahat planınız doğrultusunda vize sonuçlanma sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için başvurularınızı olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan başvuruların sonuçlanması ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte Andorra için tahmin edilenden uzun sürebilir. Andorra seyahati amacınıza uygun olan vize türüne yapılacak başvuruları Vize Merkezi İstanbul ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirmenizden mutluluk duyarız.
 • Andorra için yapılan vize başvuruları sırasında pasaport geçerlilik tarihinizin bir yıldan kısa olmaması gerektiğine özen göstermenizi tavsiye ederiz. Pasaport geçerlilik süresinin uzun olması vize başvuru işlemleri sonuçlanması sürecinde sorun yaşamamanızı sağlamaktadır.
 • Vize başvurunuz sırasında pasaportunuzun yıpranmış olmamasına dikkat etmelisiniz. Vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanmış olsa dahi ülkeye giriş anınızda sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple pasaportunuzun deforme olmamış olmasına ayrıca önem vermeniz gerekmektedir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Neler Yapılabilir?

Andorra seyahatiniz için gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. En yaygın vize reddi nedenlerinden biri eksik evrak ile yapılan başvurulardır. Andorra vize reddi almanız durumunda ret nedeni belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına en doğru başvuruyu Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte gerçekleştirmenizin önemini hatırlatırız.

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçmek ve detaylı bilgi edinmek için +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp