Kayseri

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Andorra Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri ofisimize hoş geldiniz.
Andorra seyahatleri için vize başvurularını Kayseri ve çevre illerinden yapacak olan vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfada Andorra vize sürecine dair bilinmesi gerekenleri paylaşmış bulunmaktayız. Andorra vizesine yönelik sıkça sorulan soruları konu başlıklarına ayırarak cevaplandırdık. Sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Andorra vize başvurularınızı Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilir, süreci başından sonuna kadar kurumumuz aracılığı ile kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Andorra vize sürecine dair Kayseri ve çevre illerden detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız çağrı merkezimizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da Kayseri ofisimizi ziyaret edebilirler.

Andorra Seyahati İçin Vize Almak Gerekli midir?

Andorra tek başına bir Schengen ülkesi değildir fakat seyahatleri Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleşen bir prosedüre sahiptir. Fransa ve İspanya Schengen ülkeleri olmasından dolayı ülkeye giriş ve çıkış anlarında bulunacağınız alanlardan dolayı Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Andorra Büyükelçiliği ve Konsolosluğu Türkiye sınırları içerisinde mevcut olmadığından dolayı başvurular genellikle Fransa ve İspanya ülkeleri aracılığı ile sağlanmaktadır. Andorra vize başvuru sürecinizi en doğru şekilde tamamlayabilmek isteyen Diyarbakır ve çevre illerinden başvuruda bulunacak vatandaşlarımızın Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte hareket etmesi oldukça önemlidir. Bizimle iletişime geçmek için +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Andorra Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Andorra için vize talebiniz sırasında hazırlanması istenen Andorra vize evrakları aşağıda listelendiği gibidir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Seyahat evrakları
 • Banka hesap dökümü
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Sağlık sigortası
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra vize başvuru formu vize değerlendirmeleri sırasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu neden tutarlı ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekmektedir. Eksik bilgi içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Andorra vize başvuru formu içerisinde sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur. Bu formun büyük harflerle, okunaklı ve anlaşılır bir şekilde doldurulması oldukça önemlidir. Türkçe doldurulabilen başvuru formunu İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dil seçeneklerinden birini tercih ederek doldurma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Andorra vize başvuru formu doldurma işlemleri sırasında Vize Merkezi Kayseri ofisimizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi ve başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebileceğinizi bildiririz.

Andorra İçin Vize Ücretleri

Andorra için belirlenen vize ücretleri seyahat sürenize ve başvurmuş olduğunuz vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize ücretleri yıl içerisinde güncellenmiş olabilir bu sebeple güncel vize ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda ücretin iade edilmiyor olduğunu bilmeniz gerekir. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olduğunuz ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Son belirlenen güncel vize ücret detaylarına Vize Merkezi Kayseri ofisimiz aracılığı ile ulaşabilir ve ofisimizi ziyaret ederek Andorra vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Andorra vize başvurularının değerlendirilme ve onaylanması işlemleri ortalama 10 gün sürmektedir. İspanya ve Fransa farklı konsolosluklar olması ve aralarında işlem süre farklı olmasından dolayı sonuçlanma süreleri arasında değişiklik olabilmektedir. Başvurunuz resmi tatillere denk gelmediği sürece belirtilen ortalama süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sonuçlanma süresinde gün kaybı yaşamanıza neden olan en yoğun gerekçe eksik evrak teslim etmeniz olacaktır. Bu durumda hem tahmin ettiğinizden daha fazla zaman kaybedebilir hem de vize reddi alabilirsiniz. Andorra vize başvurunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek vize sürecini olabildiğince kolaylaştırabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra için vize başvuru işlemlerini seyahat başlama tarihinden olabildiğince erken bir zaman diliminde gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Çalışma ve öğrenim amacı ile gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçlanma gün sayısı ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte Andorra için tahmin ettiğinizden daha uzun sürebilir. Konsolosluğa eksik evrak sunularak yapılan başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlanması sırasında gün kaybetmenize hatta vize reddi almanıza neden olabilir. Seyahat planınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvurularınızın erken bir tarihte bitirmiş olmanız oldukça önemlidir. Andorra vize başvurunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek vize sürecini kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 • Andorra vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan kısa olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Pasaport geçerlilik süreleri vize değerlendirmeleri ve sonuçlanması işlemlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Vize izin sürenizin pasaport süresinden bağımsız olamayacağını bu nedenle ayrıca önem arz ettiğini bildiririz.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuz ile ilgili dikkat edilmesi gerekenlerden biri herhangi bir şekilde deforme olmamış olmasıdır. Andorra vize değerlendirmeniz olumlu olarak sonuçlanmış ve vize sahibi olmuş olsanız dahi ülkeye giriş ve çıkış anlarında pasaportunuzdan dolayı sorun yaşayabileceğinizi bildiririz. Bu nedenle konsolosluğa sunulan tüm evrakların temiz ve düzgün olması ayrıca önem arz etmektedir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Andorra için belirtilen en yoğun vize reddi nedenleri arasında eksik evrak teslim edilmiş olarak yapılan başvurular yer almaktadır. Başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ve bu ret nedeni size belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak Andorra vize başvurunuzu tekrardan gerçekleştirebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek en doğru vize başvurusunu yapabileceğinizi bildiririz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp