Gaziantep

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Andorra Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize hoş geldiniz.Andorra seyahati için vize başvurularını Gaziantep ve çevresinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza yönelik hazırlamış olduğumuz sayfamızda vize sürecine dair bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik. Andorra vize başvurusu, Andorra vize ücreti, vize başvuru formu gibi merak edilen konu başlıkları altında sıkça sorulan soruları yanıtlamış olduğumuz sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize başvurularınızı Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirerek kolaylıkla Andorra seyahatinize başlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuzu arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişim kurabilir ya da Vize Merkezi Gaziantep ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Seyahati İçin Vize Almak Gerekli midir?

Andorra seyahatleri Schengen ülkeleri olan Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleşmektedir. Andorra bir Schengen ülkesi değildir fakat ülkeye giriş ve çıkış anlarında Schengen alanlarını kullanmak durumu söz konusudur. Bu nedenle Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Türkiye sınırlarında Andorra Konsolosluğu ve Büyükelçiliği olmaması sebebiyle vize başvuruları genellikle Fransa ve İspanya üzerinden yapılmaktadır. Vize başvuru sürecini kolaylaştırmak adına başvurularınızı Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte yürütmeye başlamış olmanız başvurunuzu sizin adınıza yapabilmemiz açısından oldukça önemlidir.

Andorra Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Andorra seyahatiniz öncesinde gerçekleştireceğiniz başvuruda sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Seyahat evrakları
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Banka hesap dökümü
 • Sağlık sigortası
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra için gerçekleştireceğiniz vize başvurunuz sırasında vize başvuru formunu en doğru şekilde doldurarak sunmanız gerekmektedir. Eksik ve tutarsız bilgi içeren formlar ile yapılan başvuruların vize reddi gibi olumsuz bir sonuca neden olabileceğini bildiririz. Başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında önemli rol oynamaktadır. Bu sebep anlaşılır, okunaklı ve doğru bilgiler eksenin doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Andorra vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dil seçeneklerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız gibi soruları içeren resmi bir formdur. Andorra seyahatiniz için gerçekleştireceğiniz başvuruda vize başvuru formu doldurulması işlemini Vize Merkezi Gaziantep ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Andorra İçin Vize Ücretleri

Andorra vize ücreti, seyahat amacınıza ve başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Andorra güncel vize ücret detaylarına bizimle iletişime geçerek ya da Vize Merkezi Konya ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilmeniz mümkündür. Andorra için yapmış olduğunuz vize başvurusu olumsuz sonuçlandığı takdirde vize ücretinin iade edilmediğini bildiririz. Vize başvurunuz için yatırmak zorunda olduğunuz vize ücretine ait ödeme dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır.

Her yıl değişiklik gösterebilen Andorra vize ücretlerinin son belirlenen güncel bilgilerine ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi Konya ofisimizi ziyaret etmeniz halinde ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Andorra vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması ortalama 10 iş gününü kapsamaktadır. Konsolosluk içerisindeki işlem farklarından dolayı Fransa ve İspanya üzerinden yapılan başvuruların sonuçlanması süresi değişikliğe uğrayabilir. Vize başvurunuz sırasında dikkat edilmesi gereken detaylardan biri eksik evrak sunarak başvuru yapılmamasıdır. Böyle durumlarda başvuru sonuçlanma süreniz tahmin edilenden uzun sürebilir ya da başvurunuz vize reddi gibi olumsuz bir sonuç alabilir. Andorra vize başvurunuza Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte başlayarak sizin adınıza gerekli işlemleri gerçekleştirmemizi ve tüm süreci kolaylıkla takip etmenizi sağlayabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahat planınız içerisinde herhangi bir değişiklik yapmak zorunda kalmamak açısından seyahat başlangıç tarihinize en uygun zaman diliminde başvuru işlemlerini bitirmiş olmanız oldukça önemlidir. Başvuru sonuçlanma süresi tahmin ettiğinizden uzun sürebilir ya da olumsuz olarak sonuçlanabilir ve tekrardan vize başvurusunda bulunmak durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenler dolayı tüm işlemlerinizin olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirilmiş olması aksaklık yaşamamak adına önem arz etmektedir. Çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan başvurularından sonuçlanma süreleri tahmin edilenden daha uzun sürebilir. Vize başvurunuzu işlemlerinizi Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte başlatarak süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
 • Andorra vize başvuruları öncesinden pasaport geçerlilik sürenizin 1 yıldan daha kısa olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize değerlendirmeleri sırasında pasaport geçerlilik süresi önemli bir rol oynamaktadır. Vize süresinin belirlenmesi sırasında da dikkate alınacağı için pasaport geçerlilik süresinin uzun olması gerekmektedir.
 • Vize başvurularınız öncesinde dikkat edilmesi gereken konular arasında pasaportunuzun herhangi bir şekilde yıpranmaya maruz kalmamış olması yer alır. Vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz olarak tamamlamış olsanız dahi ülkeye giriş ve çıkış anlarınızda sorun yaşayabilirsiniz. Konsolosluğa sunulan diğer tüm gerekli evraklar gibi pasaportunuzun da temiz ve düzgün olması gerektiğini bildiririz.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Vize başvurunuz beklenmedik bir şekilde olumsuz olarak sonuçlanabilir ve Andorra vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda ret alma nedeni size belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da vize itiraz dilekçesi hazırlayarak konsolosluğa sunabilirsiniz. En yaygın Andorra vize reddi nedenleri arasında eksik evrak ile yapılan başvurular gösterilmektedir. Andorra vize başvuru sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilmeniz açısından Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile görüşerek vize işlemlerinize başlayabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmek ve Andorra vize başvurusunda bulunmak için +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp