Umman Vize İşlemleri

Umman Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Umman Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Umman Vize İşlemleri sırasında kurumumuzu tercih etmeniz ile birlikte başvuru süreci prosedüre uygun olarak sizin adınıza en doğru şekilde yapılmaktadır!

Umman vize işlemleri, başvuru süreci, gerekli evrakları, güncel vize ücretleri gibi konu başlıklarına sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Umman vize temsilcilerimiz ile online@vizemerkezi.com veya +90 (212) 963 63 57 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Umman Vizesi 

Umman seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize sahibi olma mecburiyetleri bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Hususi Pasaport (Yeşil), Diplomatik Pasaport (Siyah) ve Hizmet Pasaportu (Gri) sahibi vatandaşlarımız 90 günü aşmayan Umman seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Umman Turistik Vizesi 6 ay geçerli olmakla birlikte başvuru sahibine Umman sınırları içerisinde 30 gün ikamet hakkı tanımaktadır. 

Tek girişli Umman vizesi 30 günlük ikamet süresi tekrardan 30 gün süreli olarak uzatılabilmektedir. Vize süresi biten kişinin söz konusu vize süresini uzatmadan Umman sınırları içerisinde kalmaya devam etmesi halinde cezai yaptırım uygulanmaktadır. Tek girişli Umman vizesi ülke sınırları içerisinde ücretli veya ücretsiz çalışma hakkı tanımamaktadır. 

Çok girişli Umman vizesi 1 yıl geçerli olacak şekilde verilmektedir. Çok girişli vize ile Umman sınırları içerisinde her girişte 21 gün süreli olarak ikamet edilebilmektedir. Çok girişli Umman vizesinin onay tarihinden itibaren 6 ay içerisinde ülke sınırları içerisine giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde vize geçerliliği kaybedilmektedir. Çok girişli Umman vize süresi uzatılamamaktadır. Vize süresi bitiminde konsolosluğu müracaat edilmesi ile yeniden çok girişli vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Çok giriş Umman vizesinin tanıdığı ikamet süresinin aşılması halinde kişiye cezai yaptırım uygulanmaktadır. Söz konusu vize ile Umman sınırları içerisinde ücretli veya ücretsiz çalışma hakkı söz konusu olmamaktadır. Çok girişli Umman vizesi yalnızca konsolosluğa doğrudan başvurulması halinde verilebilmektedir. 

Umman Vize Başvuru İşlemleri 

Umman vize başvuru işlemlerinin seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması açısından olabildiğince erken bir tarihte yapılması tavsiye edilmektedir. Vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Eksik evrak teslim edilmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru aşamasında ibraz edilecek pasaportun başvuru tarihinden ileriye doğru en az 1 yıl daha geçerli olduğuna özen gösterilmesi gerekmektedir. 

Vize Merkezi olarak Umman vize işlemleri sırasında profesyonel danışmanlık hizmeti vererek işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi halinde başvuru süreci başlatılmaktadır. Umman vize uzmanlarımızın başvuru sahibine ait evrakları düzenleyerek herhangi bir hata olması durumunda ilgili kişi ile iletişime geçmektedir. Böylece başvuru işlemlerinin hatasız olarak yapılması ve oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçilmesi sağlanmaktadır. 

Umman E-Vize İşlemleri

Umman Sultanlığı Türkiye sınırları içerisinden Umman seyahati gerçekleştirecek T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın başvurularını e-vize sistemi üzerinden online olarak kabul etmektedir. E-vize başvurusunda başvuru sahibinin gerekli evrakları sisteme doğru bir şekilde yüklemesi gerekmektedir. Online başvuru sürecinin doğru olarak tamamlanması ile başvuru işleme alınmaktadır. 

Umman e-vize değerlendirme süreci sona erdiğinde başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine e-vize sonucu gönderilmektedir. Başvuru sahibi e-vize sonucunun çıktısını alarak Umman seyahatini gerçekleştirmektir. Vize sahibi olmak Umman sınırları içerisine mutlak giriş hakkı sağlamamaktadır. Ülke sınırları içerisine giriş yapılabilmesi sınır görevlilerin inisiyatifi doğrultusunda gerçekleşmektedir. Umman e-vizesi ile ülke sınırları içerisine girişi onaylanan kişilerin vizeleri pasaportlarına işlenmektedir. 

Kurumumuz Umman e-vize başvuru işlemlerine dair profesyonel danışmanlık hizmeti vermekte ve işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Vize Merkezi ile e-vize başvurusunda bulunacak T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın gerekli evraklarını kurumumuza iletmesi ve vize ücretinin online olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kurumumuz e-vize başvurusuna dair tüm prosedürleri doğru olarak uygulamakta ve başvuru işlemleri dahilinde yapılan hatalardan dolayı ortaya çıkan olumsuz kararların önüne geçmektedir. 

Umman Vizesi Gerekli Evrakları 

Umman vize işlemleri sırasında ibraz edilmesi gereken evrakların eksiksiz ve doğru olarak bir araya getirilmesi başvuru değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. 

  • Umman seyahati bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport,
  • Başvuru sahibine ait Nüfus Cüzdanı fotokopisi, 
  • Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan beyaz fona sahip 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
  • Umman Vize Talep Dilekçesi (Dilekçenin konsolosluğa hitaben, seyahat tarihlerini, seyahat amacını, seyahat sponsorunu, başvuru sahibini tanıtıcı bilgiler dahilinde yazılması gerekmektedir. Söz konusu dilekçenin ticari vize başvurularında kullanılacak olması halinde başvuru sahibinin bağlı olduğu şirketin antetli kağıdına yazılması şartı aranmaktadır.)

Umman Resmi Ziyaret Vizesi 

Resmi Ziyaret Vizesi, Resmi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Umman Ankara Büyükelçiliği tarafından doğrudan başvuru sonucunda verilmektedir. Resmi Ziyaret Vizesi 3 ay geçerli olmakta ve gerek görülmesi halinde vize süresi uzatılabilmektedir. 

Umman Resmi Ziyaret Vizesi ücretsizdir ve vize işlemleri sırasında aşağıda yer alan evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir:

  • Başvuru sahibi kefilinin resmi bir makam olması ve Türk Dışişleri Bakanlığı Ticaret Ofisi tarafından verilmiş dilekçe eklenmesi gerekmektedir.
  • En az 3 ay daha geçerliliği olan Pasaport,
  • Beyaz veya mavi fona sahip 2 adet fotoğraf,
  • Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş vize formu belgelerinin sunulması gerekmektedir. 

Umman Vize İşlemleri için kurumumuz tercih etmeniz halinde Vize Merkezi olarak tüm süreci baştan sona en doğru şekilde tamamlayarak başvuru işlemleri gerçekleştirilmesine ilişkin oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz. Umman vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak veya başvuru sürecini başlatmak için Umman vize uzmanlarımız ile ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresi ve +90 (212) 963 63 57 numaralı telefon üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Umman vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi olarak sizin adınıza yapalım! 

Umman Vizeni Tecrübeyle Al

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6478