Umman Ankara Büyükelçiliği

Umman Ankara Büyükelçiliği Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye Oturum İzni bulunan Umman Sultanlığı vatandaşlarına vize ve konsolosluk işlemleri dahilinde hizmet vermektedir.  Umman Ankara Büyükelçiliği ve Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapılan Umman vize başvuruları işlemlerinin değerlendirilmesi konusunda yetki sahibi makamlardır. Ankara’da bulunan Umman Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri ile Türkiye’de yasal olarak ikamet eden Umman vatandaşlarının pasaport ve nüfus cüzdanı yenileme, doğum, evlilik, ölüm gibi konsolosluk işlemleri konusunda hizmet vermektedir. 

Umman vize başvuru işlemleri başvuru yapılan vize türüne bağlı olarak doğrudan yetkili temsilciliğe veya akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Umman sınırları içerisine turistik gezi amacıyla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız başvurularını e-vize sistemi üzerinden online olarak tamamlayabilmektedir. Umman vize işlemleri konusunda kurumumuz Vize Merkezi profesyonel danışmanlık hizmeti vererek işlemlerin en doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır. 

Umman Ankara Büyükelçilik Görevlisi

Umman Ankara Büyükelçisi: Qasım Mohammed Salim Al Salhi

Umman Büyükelçiliği Vize İşlemleri 

Umman Ankara Büyükelçiliğine yapılan Umman vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde konsolosluk bölümü tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Vize başvuru işlemlerinin konsolosluğun yoğun dönemine veya resmi tatil gününe denk gelmesi halinde ortalama sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Umman vize başvuru işlemleri sırasında gerekli evrakların eksik olarak ibraz edilmesi başvurunun işleme alınmaması veya vize reddi kararı ile sonuçlanması gibi olumsuz kararları meydana getirebilmektedir. Ayrıca eksik evrak teslim edilmesi değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilmesine neden olabilmektedir. Söz konusu durumunda başvuru değerlendirme süreci tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. 

Umman Vize Başvurun Olumsuz Sonuçlanmasın

Umman Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri 2021 

Umman Ankara Büyükelçiliği ve Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu Umman Sultanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Planlanan Umman seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına işlemlerin resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak ve evrakları eksiksiz olarak ibraz ederek gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Umman Sultanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti 2021 Resmi Tatil Günleri 

 • 01 Ocak - Yeni Yıl 
 • 23 Nisan  - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs - Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs - Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • 13 -15 Mayıs - Ramazan Bayramı
 • 15 Temmuz - Milli Birlik ve Demokrasi Günü
 • 23.Temmuz Umman Uyanış Günü
 • 20-23 Temmuz Kurban Bayramı 
 • 30 Ağustos - Zafer Bayramı 
 • 29 Ekim - Cumhuriyet Bayramı
 • 18 Ekim Umman Ulusal Günü - Sultan Kabus’un Doğum Günü

Umman Büyükelçilik Adres Bilgileri 

Uğur Diplomatik Alan, Besim Atalay Sok., No: 7, Oran / ANKARA

Umman Ankara Büyükelçiliği Ulaşım

Yükleniyor...