Ankara Büyükelçiliği

Ankara’da ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Umman vizesi başvurularınızı Umman Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir.
 
Umman Ankara Büyükelçiliği, Umman vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Umman vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 

Umman Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi
Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Umman vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Umman vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Umman Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilirler
 
Ankara Umman Büyükelçiliği Görevlisi
Umman Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi: Qais Salim Ali Al Said

Umman Vizesi Başvuru Formu

Umman vize başvuru formu Umman Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Umman vizesi alınmasında gereklidir. Umman vizesi başvuru formu Umman Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Umman Konsolosluğunda Umman vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Umman vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Umman vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Umman vizesi başvuru formu Arapça– Türkçe ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Umman vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

 Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Umman seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Umman vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Umman vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Umman vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Umman vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

 

Umman Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği
Umman Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.
 
 
Umman Ankara Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği
Umman Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.
 
 
Ankara Umman Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri
Umman Ankara Büyükelçiliği Türkiye ve Umman resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.
 2017 resmi tatil günleri aşağıdaki gibidir:

YILBAŞI     1 GÜN     1 OCAK     PAZAR
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI     1 GÜN     23 NİSAN     PAZAR
EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ     1 GÜN     1 MAYIS     PAZARTESİ
ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI     1 GÜN     19 MAYIS     CUMA
RAMAZAN BAYRAMI ARİFESİ     1/2 GÜN     24 HAZİRAN     CUMARTESİ
RAMAZAN BAYRAMI     1. GÜN     25 HAZİRAN     PAZAR
RAMAZAN BAYRAMI     2. GÜN     26 HAZİRAN     PAZARTESİ
RAMAZAN BAYRAMI     3. GÜN     27 HAZİRAN     SALI
ZAFER BAYRAMI     1 GÜN     30 AĞUSTOS     ÇARŞAMBA
KURBAN BAYRAMI ARİFESİ     1/2 GÜN     31 AĞUSTOS     PERŞEMBE
KURBAN BAYRAMI     1. GÜN     1 EYLÜL     CUMA
KURBAN BAYRAMI     2. GÜN     2 EYLÜL     CUMARTESİ
KURBAN BAYRAMI     3. GÜN     3 EYLÜL     PAZAR
KURBAN BAYRAMI     4. GÜN     4 EYLÜL     PAZARTESİ
CUMHURİYET BAYRAMI     1,5 GÜN     28 EKİM
29 EKİM     CUMARTESİ

Ve her Pazar
 

Umman Vize Ücretleri

Umman vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Umman devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Umman vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Umman vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Umman vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Umman vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Umman vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Umman vize ücretleri Umman turistik vize, Umman öğrenci vizesi, Umman aile vizesi, Umman ticari vize, Umman yatırımcı vizesi, Umman konsolosluk çalışanları vizesi, Umman basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Umman göçmenlik, Umman aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Umman vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Umman vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Umman vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Umman vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Umman vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

 
 
Umman Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi
Umman vize başvurularının sonuçlanma süresi 3 iş günüdür.
 
 
Ankara Umman Büyükelçiliği Pasaport Yenileme
Umman vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Ankara Umman Ankara Büyükelçiliği'nde yenileyebilirler.
 
 
Umman Büyükelçiliği İletişim Bilgileri
Ankara Umman Ankara Büyükelçiliği Adres: Uğur Diplomatik Alan, Besim Atalay Sok., No: 7, Oran / ANKARA
 
 
Umman Ankara Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe
İlçe / Semt: Oran
 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 97
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 97
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 97
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2448
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5365
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com