Turistik Vize

Umman Turistik Vize

Umman turistik vizesi iki çeşittir. Bunlar tek girişli turistik vize ile çok girişli turistik vizedir. Tek girişli vize turistik veya iş amaçlı kullanılabilir bir vizedir ve verildiği tarihten itibaren 6 ay için geçerlidir ve pasaport sahibine Umman’da azami 30 gün kalma hakkı tanıyan bir vize türüdür. Tek girişli vize Umman’daki kalışınız esnasında 30 günlüğüne uzatılabilmekte ve size turistik amaçlar için gerekli süreyi vermektedir. Pasaport hamilinin vizesini uzatmadan ülkedeki azami kalış süresini aşması durumunda ise her gün için 10 Umman Riyali ceza ödemek gibi bir durumu olur. Tek girişli vize size Umman’da ücretli ya da ücretsiz çalışma hakkı tanımaz.

Çok girişli turistik vizesi altında yer alan ülke listesi çok girişli vize için de geçerlidir. Çok girişli vize iş veya turistik amaçlı kullanılabilir bir vizedir ve bir seneliğine geçerlidir. Ülkeye her girişinizde 21 gün kalış hakkı tanır ancak ülkeye ilk girişin vize veriliş tarihinden itibaren 6 ay içeresinde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde vize geçerliliğini kaybeder.

Çok girişli vize uzatılamamaktadır. Ancak bitiminde Konsolosluğa müracaat edilerek yeniden çok girişli vize alınması gerekmektedir. Ülkedeki azami kalış süresini aşmanız durumunda her gün için 10 Umman Riyai ceza ödemeniz gerekmektedir. Çok girişli vize size Umman’da  ücretli ya da ücretsiz çalışma hakkı tanımaz. Çok girişli vize sadece Konsolosluktan alınabiliyor.

Başvuru için gerekli belgeler:

 1. Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan Pasaport -Pasaport sahibinin imzasının bulunması ve pasaportun yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.-
 2. Geçerli pasaportun fotokopisi.
 3. Kimlik fotokopisi -Yabancı uyruklularda; Anne & Baba adı bilgileri.-
 4. Son altı ayda çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz veya mavi vesikalık fotoğraf. (biyometrik)
 5. Umman Fahri Konsolosluğu’na hitaben (çalışanlar için şirket antetli kağıdına) yazılacak başvuru mektubu. Dilekçede Başvuru sahibinin mesleki bilgileri, şahsi adresi ve irtibat numarasının da belirtilmesi gerekmektedir.
 6. Vize bedeli Konsolosluğa nakit olarak ödenebilir ya da dilerseniz Vize Merkezi şubelerimiz ile yapmanız durumunda bizler sizin adınıza ödemeyi gerçekleştirebiliriz. Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.
 7. Vizenin tanzimi 1 ila 2 iş gününü kapsamaktadır.

Not: Turistik Vize alanlar vizenin verildiği tarihten itibaren 5 ay içerisinde ülkeye giriş yapmak zorundadırlar, aksi durumda vize geçerliliğini yitirir. Vize tek giriş için geçerli olup, ülkedeki azami kalış süresi 30 gün kadardır. Vize 1 ila 2 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Çoklu giriş vizesi için ise aşağıdaki belgeler gerekmektedir:

 1. Bu vize Umman’da iş yapan firmaların mensuplarına ve iş adamlarına verilir.
 2. Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan Pasaport (Pasaport hamilinin imzasının bulunması ve pasaportun yırtık ve yıpranmamış olması lazımdır).
 3. Geçerli pasaportun fotokopisi.
 4. Kimlik fotokopisi (Yabancı uyruklularda; Anne & Baba adı bilgileri olmalıdır).
 5. Son altı ayda çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz veya mavi vesikalık fotoğraf. Biyometrik olmasında yarar vardır.
 6. Umman Fahri Konsolosluğu’na hitaben (çalışanlar için şirket antetli kağıdına) yazılan başvuru mektubu. Dilekçede Başvuru sahibinin şirketteki pozisyonu, Umman’a gidiş sebebi, Umman’da işbirliği içinde bulunan firma bilgileri yer almak zorundadır. Ayrıca vize başvurusundan bulunan kişinin vizede belirtilen kalış süresi içerisinde tekrar ülkesine dönüş yapacağı firma tarafından garanti edilmek zorundadır. Başvuru sahibinin şahsi adresi ve irtibat numarasının da belirtilmesi gerekli bilgiler arasındadır.
 7. Vize bedeli Konsolosluğa sadece nakit olarak ödenebilmektedir.
 8. Vizenin tanzimi 1 ila 2 iş gününü kapsamaktadır.
 9. Sunulması gereken Şirket Belgeleri:
  1. Şirketin yürürlükte olan İmza Sirküleri fotokopisi.
  2. Şirketin son 3 ay tarihli faaliyet belgesi fotokopisi.
  3. Şirketin son vergi dönemine ait vergi levhası fotokopisi.
  4. Ticari sicil gazetesi fotokopisi (Şirketin yer aldığı ilan net olarak okunabilmelidir).
  5. Başvuru sahibine ait son 3 aylık SSK dökümü.

Not: Yeşil pasaporta haiz Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır ve en az 6 ay geçerliliği olması koşuluyla yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları Umman Sultanlığına vizesiz giriş yapabilir.

daha fazla göster

UMMAN VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 97
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 97
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 97
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 76
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2448
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5365
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com