Umman Turistik Vize

Umman Turistik Vize

Umman Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Umman Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Umman sınırları içerisine turistik gezi planı olan vatandaşlarımız Umman Turistik Vize başvurularını kurumumuz aracılığıyla yaparak süreci en doğru şekilde tamamlayabilmektedir. 

Umman’a turist gezi planlayan T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Hususi Pasaport (Yeşil), Diplomatik Pasaport (Siyah) ve Hizmet Pasaportu (Gri) sahibi vatandaşlarımız 90 günü aşmayan Umman ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Umman Turistik Vize 

Umman Turistik Vizesi kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Turistik vize tek giriş hakkı ve çok giriş hakkı sunacak şekilde başvuru sahibine tahsis edilmektedir. Tek girişli Umman turistik vizesi 6 ay süreli geçerli olmakla birlikte kişiye Umman sınırları içerisinde 30 gün ikamet hakkı sağlamaktadır. Tek girişli Umman Turistik Vizesi gerek olması durumunda 30 gün süreli olarak uzatılabilmektedir. Söz konusu vize süresinin aşılması halinde ilgili kişiye para cezası uygulanmaktadır. Tek girişli Umman Vizesi ülke sınırları içerisinde ücretli veya ücretsiz çalışma hakkı tanımamaktadır. 

Çok Girişli Umman Turistik Vizesi 1 yıl süreliğine geçerli olmakla beraber kişiye Umman sınırları içerisine her girişinde 21 gün ikamet izni tanımaktadır. Umman çok girişli vizesinin onaylandığı tarih itibariyle 6 ay içerisinde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde vize geçerliliğine kaybetmektedir. Çok girişli Umman vizesinin tanıdığı ikamet izin süresi uzatılamamaktadır. İhtiyaç duyulması halinde Konsolosluğa başvurulması ile tekrardan çok girişli vize sahibi olunması gerekmektedir. Çok girişli turistik vizesinin tanıdığı ikamet süresinin aşılması halinde para cezası uygulanmaktadır. Söz konusu vize ile Umman sınırları içerisinde ücretli veya ücretsiz çalışma hakkı söz konusu olmamaktadır. Çok girişli vize yalnızca Konsolosluk başvurusu ile alınabilmektedir. 

Umman Turistik Vizesi Gerekli Evrakları 

 • Umman seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği bulunan Pasaport,
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan ve beyaz fona sahip uluslararası ölçülerde 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Turistik Vize Talep Dilekçesi (Dilekçe içerisinde seyahat tarihleri, seyahat sponsoru, başvuru sahibine ait kişisel bilgilerin yer alması ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir.)

Çok Girişli Umman Vizesi Gerekli Evrakları 

Çok girişli Umman Vizesi seyahatin çoklu girişe uygun olup olmamasının kontrolünden sonra verilebilmektedir. Bu vize ile genellikle Umman sınırları içerisinde iş yapan firmaların mensupları ve iş insanları seyahat edebilmektedir. Çoklu giriş hakkı sunan Umman Vize İşlemleri için aşağıda yer alan evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Çok girişli vize başvurusuna ait vize ücreti Konsolosluğa nakit olarak ödenmektedir. 

 • En az 6 ay daha geçerliliği bulunan ve içerisinde 2 adet boş sayfa bulunan Pasaport,
 • Pasaport fotokopisi,
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Yabancı ülke vatandaşları için kimlik içerisinde Anne & Baba adlarının yer alması zorunluluğu bulunmaktadır.)
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Umman Vize Talep Dilekçesi (Vize talep dilekçesinin Umman Konsolosluğuna hitaben seyahat tarihlerini, seyahat amacını, seyahat sponsorunu belirtecek şekilde yazılması gerekmektedir. Çalışan kişiler için ilgili dilekçenin şirketin antetli kağıdına yazılması ve başvuru sahibinin şirketteki pozisyonunun belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca Umman’da işbirliği içinde olunan firma bilgilerinin ve seyahat sona erdiğinde başvuru sahibinin ülkesine geri dönecek olduğunun teyit edilmesi şartı aranmaktadır.) 

Şirket Belgeleri dahilinde; 

 • Şirketin geçerli İmza Sirküleri fotokopisi,
 • Son 3 aya ait Faaliyet Belgesi fotokopisi,
 • Son vergi dönemine ait Vergi Levhası fotokopisi,
 • Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi (Şirketin yer aldığı ilanın okunabilir olması gerekmektedir.)
 • Başvuru sahibinin son 3 aya ait SSK Dökümü.

Umman Vize Ücretleri

Umman ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Umman vize başvuru merkezi
  V.O., 21 Eyl 2021, 15:26

  Merhabalar, iyi günler. Umman vize başvuru merkezi olarak nasıl bir destek verdiğinizi öğrenmek amacıyla bu soruyu oluşturuyorum. Başvurum sırasında sizden yardım alırsam eğer hangi adımlarla kendim ilgilenmem gerekecek ve bu süreçte ofisinize veya konsolosluğa gitmem gerekecek mi öğrenmek istiyorum. Destekleriniz hakkında bilgi verir misiniz lütfen? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman turist vizesi
  E.S., 21 Eyl 2021, 11:15

  Selamlar iyi çalışmalar. Bir grup arkadaşımla beraber Umman turist vizesi başvurusunda bulunarak Umman’ı ziyaret etmek istiyoruz. Başvuruların nasıl yapılması gerektiğine dair bilgi alabilmek için sizinle iletişime geçmek istedim. Süreci bana adım adım anlatabilirseniz biz de ona göre sizinle iletişime geçerek işlemleri başlatmak istiyoruz. Teşekkür ederiz şimdiden cevabınız için.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman aile ziyareti vizesi
  G.T., 20 Eyl 2021, 16:56

  Selamlar, iyi günler. Umman aile ziyareti vizesi hakkında bilgi almak için bu soruyu oluşturuyorum. Umman’da ikamet eden bir akrabamı görmek ve turistik olarak gezmek için vize başvurusunda bulunacağım. Bordo pasaportlu olduğum için vizesiz ülkeye giriş yapamam diye tahmin ediyorum. Başvuruların nasıl yapıldığına dair bana bilgi vererek yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman kapıda vize
  V.Acar, 22 May 2020, 19:20

  Merhabalar Vize Merkezi, ben Umman kapıda vize hakkında bilgi almak istiyorum. Umman’a seyahat ederek vizeyi sınır kapılarında alma şansımız var mı acaba? Ben bordo pasaport sahibi olarak Umman’ı ziyaret edeceğim. Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgi verebilir misiniz? İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Umman için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp