Umman Vizesi

Umman Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Umman vize hizmetlerini en uzman kadrosuyla profesyonel bir Umman danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir öneme sahiptir. Umman vizesi için Vize Merkezi Umman vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Umman vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Umman vizesi bölümü tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak minimum zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir ya da Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden yararlanabilirsiniz. Umman Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Umman

Umman Sultanlığı Ortadoğu ülkelerinden sayılan ve Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda yer alan bir ülkedir ve kuzeyden Birleşik Arap Emirlikleri ve Basra Körfezi ile kuzeydoğudan Umman Körfezi ve güneyden Hint Okyanusu ile batıdan Yemen ve kuzeybatıdan Suudi Arabistan ile çevrilidir. En yüksek yeri olan Cebeli Ahdar yani Yeşil Dağ, 3108 metredir. Topraklarının %5′i tarım alanı ve az bir kısmı orman ve kalan kısmı ise büyük ölçüde çöl ile kaplıdır. Tarıma elverişli arazilerinin çoğunu sahil boyunca uzanan ovalar oluşturur. Umman’da sıcak ve kurak bir iklim egemendir. Kıyı kesimleri iç bölgelere göre daha çok yağmur alır. İç kesimlerde sıcaklık bazen 54 dereceye kadar ulaşır. Umman Körfezi kıyısında yer alan başkent Maskat’ta yıllık sıcaklık ortalaması 28.4 derece civarındadır ve yıllık yağış ortalaması ise 106 mm’dir.

Umman, sultanlıkla yönetilen bir ülkedir. Sultan geniş yetkilere sahip olmakla birlikte bir nevi anayasa hükmünde olan “Temel Yasa” ya göre; hareket eder. Umman Devlet Meclisi iki bölümden oluşur..” Majlis Al Dawla yani üyeleri ülkenin ileri gelen kişileri arasından Majesteleri Sultan tarafından atanan ve diğeri  ise  Danışma  Meclisi niteliğinde olan “Majlis  Al Shura” olup üyelerini halk seçebilmektedir.  Umman, BM, İKÖ (İslâm Konferansı Örgütü), Arap Devletleri Birliği, Körfez İşbirliği Konseyi gibi uluslararası örgütlere üye ülkelerden biridir. Turistik açıdan harika bir ülke olan Umman güneyden ve doğudan Hint Okyanusu’yla çevrilidir. Basra Körfezi’ne yakınlığı nedeniyle tarih boyunca stratejik önem taşımıştır. 10 bin yıldır yerleşimlerin bulunduğu bu diyarlarda tarih boyunca Arap coğrafyasının denizcilik ve balıkçılıkla geçinen tek halkı yaşamıştır. Muscat, 16’ncı yüzyıl başlarında Portekizliler tarafından deniz üssü olarak kullanılmıştır. Bugün Umman Sultanlığı'nın başında Sultan Qaboos bin Said bulunmaktadır. Kendisini ülkesine ve halkına atamış, sağlık, eğitim ve ekonomide yaptığı reformlarla Umman’ı körfez ülkelerinin parlayan yıldızı haline getirmiştir ve ülkedeki insanlar liderlerine derin bir sevgi ve saygıyla bağlıdırlar.  Umman ülkesi şaşırtıcı bir coğrafyaya sahiptir. Bir yanda 1700 km uzunluğunda bir sahil şeridi ve öte yanda vahalarla süslü sarı çöl görüntüleri insanı büyüler. Kıyılara paralel uzanan kayalık tepeler özellikle gün batarken egzotik bir manzara yaratır ve insanı büyülü bir manzara ile baş başa bırakır.

Bu güzel ve büyüleyici ülkeye gitmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Umman vizesi almak mecburiyetindedir. Umman vizesine dair bilmek istediğiniz her şeyi Vize Merkezi şubelerimizde bulabilirsiniz.

Umman Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Umman Konsolosluğuna yaptığınız Umman vizesi başvurusu sonucu Umman seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 1 ya da 2 ve bazen de 4 iş günü içinde Umman vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Umman vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyor iseniz bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık içerisindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Umman vizesine başvuru yapmışsanız Umman vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Umman Vize Ücretleri

Umman vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Umman devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Umman vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Umman vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Umman vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Umman vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Umman vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Umman vize ücretleri Umman turistik vize, Umman öğrenci vizesi, Umman aile vizesi, Umman ticari vize, Umman yatırımcı vizesi, Umman konsolosluk çalışanları vizesi, Umman basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Umman göçmenlik, Umman aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Umman vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Umman vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Umman vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Umman vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Umman vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Umman Vizesi Başvuru Formu

Umman vize başvuru formu Umman Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Umman vizesi alınmasında gereklidir. Umman vizesi başvuru formu Umman Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Umman Konsolosluğunda Umman vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Umman vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Umman vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Umman vizesi başvuru formu Arapça– Türkçe ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Umman vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

 Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Umman seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Umman vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Umman vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Umman vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Umman vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

daha fazla göster

Umman ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon