Umman Vizesi

Vize Merkezi Umman vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Umman vize türlerinde yani Umman vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Umman Vizesi

Umman Vizesi

Umman Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Kurumumuz Vize Merkezi Umman vize uzmanlarımız ile vize başvuru işlemleri sırasında profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile vize başvuru süreci prosedüre uygun olarak tamamlanmakta ve başvuru işlemlerine dair oluşabilecek tüm sorunların önüne geçmektedir. Umman vize işlemlerine dair gerekli bilgilere sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Umman vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız +90 (212) 963 63 57 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Umman Sultanlığı seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşlarımızın ziyaret tarihleri öncesinde Umman Vizesi sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız vize sahibi olma zorunluluğuna tabi tutulmaktadır. T.C. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımız vize zorunluluğundan 90 güne kadar olan seyahatleri için muaf tutulmaktadır. 

Umman Vize İşlemleri 

Umman vize başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için gerekli evrakların ilgili kuruma teslim edilmesi ve vize başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize Merkezi olarak Umman vize işlemleri konusunda hizmet vermekteyiz. Başvuru işlemleri sırasında bizi tercih etmeniz halinde tüm sürecin en doğru şekildiğine yürütüldüğüne emin olabilirsiniz. 

Umman vize işlemlerini başlatmak için gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi gerekmektedir. Umman vize uzmanlarımız evrakları düzenleyerek başvuruya hazır hale getirmektedir. Başvuru sürecinde başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemleri sizin adınıza gerçekleştirilmektedir. Süreç sona erene kadar kurumumuz ile iletişimde kalarak işlemlerin takibini kolaylıkla yapılabilmektedir. 

Umman E-Vize 

Umman Sultanlığı sınırları içerisinde ziyaret gerçekleştirmeye düşünen T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Bordo Pasaport sahibi vatandaşlarımız başvurularını e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. E-vize sistemi ile başvuru işlemleri online olarak gerçekleştirilebilmektedir. 

Vize Merkezi olarak Umman e-vize başvuru işlemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Başvuru sürecini kurumumuz ile gerçekleştirerek başvuru işlemleri sırasında yapılan hatalar sonucu ortaya çıkan olumsuz kararların önüne geçebilirsiniz.

Umman E-Vize Başvurusu 

Umman e-vize başvuru işlemleri e-vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvurunun doğru olarak tamamlanması ile vize talebi işleme alınmaktadır. Bu nedenle elektronik vize başvurusunun prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Vize Merkezi olarak gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi ve vize ücretinin online olarak ödenmesi halinde e-vize işlemleri konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Umman e-vizesi başvuru işlemlerini başlatmak ve gerekli evrakları bizlere ulaştırmak için e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. 

Umman Vizesi Gerekli Evrakları 

Umman Vize başvuru sürecinde talep edilen gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 

 • Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olan Pasaport,
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş beyaz fona sahip 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Vize Talep Dilekçesi (Dilekçenin konsolosluğa hitaben, seyahat tarihlerini, seyahat amacını, seyahat sponsorunu, başvuru sahibini tanıtıcı bilgiler dahilinde yazılması gerekmektedir. Söz konusu dilekçenin ticari vize başvurularında kullanılacak olması halinde başvuru sahibinin bağlı olduğu şirketin antetli kağıdına yazılması şartı aranmaktadır.)

Umman 10 Günlük Tek Girişli Vize 

Umman tek girişli vizesi ile Umman sınırları içerisinde 30 güne kadar ikamet edilebilmektedir. Umman çok girişli vizesi ise ülke sınırları içerisinde her girişte 21 gün ikamet edilebilmektedir. Tüm vize türlerinin vize ücreti birbirinden farklılık göstermektedir. Umman sınırları içerisinde 10 günü aşmayacak şekilde ikamet edecek kişiler ilgili vize ücretini ödemeleri ve gerekli evraklarını ibraz etmeleri halinde 10 günlük tek girişli vize başvurusunda bulunabilmektedir. 

Umman 10 günlük tek girişli vize başvuruları kurumumuz aracılığıyla prosedüre uygun olarak yapılmaktadır. Söz konusu başvuru konsolosluk tarafından değerlendirilerek 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Tek girişli 10 günlük Umman Vizesi vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli dahilinde 75.00 $ + KDV olarak belirlenmiştir. 10 günlük tek girişli vize için Umman vizesi gerekli evraklarının ibraz edilmesi gerekmektedir. 

Umman Vizesi Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Umman seyahati doğrultusunda yapılan vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Vize başvuru sürecinin resmi tatil veya konsolosluk yoğunluğuna denk gelmesi halinde sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilmektedir. Değerlendirme aşamasında konsolosluk tarafından gerek görülmesi halinde ek evrak talep edilebilmektedir. Söz konusu durum başvuru sonuçlanma aşamasında gün kaybedilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerinin seyahat planını etkilemeyecek bir tarihte, evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. 

Umman Vizesi 2024 Ücretleri 

Umman vize ücret detayları Umman Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle başvuru işlemleri öncesinde güncel vize ücretlerine ulaşmış olmak oldukça önem arz etmektedir. Başvuru işlemlerinin herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurunun doğru olarak tamamlanması seyahat planı ile ilgili sorun yaşanmaması açısından önem arz eden konular arasında yer almaktadır. 

Umman vize işlemlerinin kurumumuz ile birlikte gerçekleştirilmesi başvuru işlemleri hatalarına dair ortaya çıkabilecek olumsuz kararları ortadan kaldırmaktadır. Umman güncel turistik vize ücreti, hizmet bedeli ve konsolosluk harcı dahilinde 700.00 ₺ + KDV olarak belirlenmiştir. Vize ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak, başvuru işlemi öncesinde günler ücreti teyit etmek için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Umman Hakkında

Umman Sultanlığı, Arap Yarımadası güneydoğusunda yer alan Ortadoğu ülkelerinden biridir. Ülkenin kuzeyinde Birleşik Arap Emirlikleri ile Basra Körfezi, kuzeydoğusunda Umman Körfezi, güneyinde Hint Okyanusu, batısında Yemen ve kuzeybatısında Suudi Arabistan yer almaktadır. Umman’ın en yüksek dağı olan Cebeli Ahdar (Yeşil Dağ) 3108 metre yüksekliğe sahiptir. Ülkenin topraklarının %5’lik bölümü tarım alanı olarak kullanılmakta ve tarıma elverişli alanların çoğunu sahil boyunca uzanan ovalar oluşturmaktadır. Tarım alanı dışında kalan bölgelerin bir kısmı ormanlar ve diğer büyük çoğunluğunu ise çöller kaplamaktadır. 

Umman sultanlık rejimi ile yönetilmektedir. Sultan geniş yönetim yetkilerine sahip olmakla birlikte bir nevi anayasa hükmünde bulunan “Temel Yasa” kuralları gereğince hareket etmektedir. Umman Devlet Meclisi iki bölümden oluşmaktadır. Ülkenin ileri gelen kişileri arasından Sultan tarafından atanan “Majlis Al Dawla” ve Danışma Meclisi niteliğinde olan, üyelerini halkın seçebildiği “Majlis Al Shura” bölümlerinden oluşmaktadır. 

Umman Sultanlığı, BM, İKÖ (İslam Konferansı Örgütü), Arap Devletleri Birliği, Körfez İşbirliği Konseyi gibi uluslararası örgütlere üye ülkelerden biridir. Umman Basra Körfezi’ne olan yakınlığı ile tarih boyunca stratejik bir önem sahip olmuştur. 10 bin yıldır yerleşimin söz konusu olduğu bölgede tarih boyunca Arap coğrafyasının denizcilik ve balıkçılık ile geçinen tek halkı yaşamıştır. Umman başkenti olan Muscat (Maskat) 16. yüzyıl başlarında Portekizliler tarafından deniz üssü olarak kullanılmıştır. Günümüzde Umman Sultanlığı başına Heysem bin Tarık bulunmaktadır. 

Umman Sultanlığı şaşırtıcı bir coğrafyaya ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin bir kısmını 1700 km uzunluğunda bir sahil şeridi ve tarım alanları diğer kısmını ise vahalarla süslü sarı çölleri oluşturmaktadır. Kıyı bölgelerine paralel uzanan kayalık tepeler özellikle gün batarken büyüleyici bir manzarayı gözler önüne sermektedir. 

-Umman Vize İşlemleri için Vize Merkezi Umman vize uzmanlarımızı tercih eden başvuru sürecini sizin adınıza tamamlayalım!

Umman vize başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak veya başvuru sürecini başlatmak için kurumumuz Vize Merkezi ile +90 (212) 963 63 57 numaralı telefon veya [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

48 saatte Umman Vizesi

Umman ile ilgili sizden gelen sorular

48 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Umman vize işlemleri
  C.E., 21 Eyl 2021, 16:27

  Merhabalar, iyi günler diliyorum Vize Merkezi, Umman vize işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum. Başvuruların nasıl ve ne kadar sürede yapıldığı konusunda bana bilgi vererek yardımcı olur musunuz lütfen? İşlemleri sizinle gerçekleştirdiğimiz takdirde orada bulunmamız gerekiyor mu yoksa daha kolay bir yolu var mı bahsederseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman vizesi kaç para
  Y.Ö., 21 Eyl 2021, 15:35

  Merhabalar, iyi günler. Umman vizesi kaç para ve hangi evrakların talep edildiği öğrenmek amacıyla buradan soru sormak istedim. Ona göre bütçemi ayarlayarak evraklarımı hazırlamaya başlayacağım. Başvurumun reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşırsam eğer ödediğim ücreti geri alabilme şansım var mıdır? Bilgi verir misiniz lütfen teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman vizesi kaç günde çıkar
  D.B., 21 Eyl 2021, 15:31

  Selamlar, Umman vizesi kaç günde çıkar ve işlemler ortalama ne kadar sürede tamamlanır öğrenmek istiyorum. Önümüzdeki ay için arkadaşımla beraber bir seyahat planladık ama başvurular için yeterli vaktimiz var mı emin olamıyoruz. Ne zaman sizinle iletişime geçerek işlemler yetişir konusunda bize bilgi verirseniz çok seviniriz. Teşekkür ediyoruz. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman vize başvuru merkezi
  V.O., 21 Eyl 2021, 15:26

  Merhabalar, iyi günler. Umman vize başvuru merkezi olarak nasıl bir destek verdiğinizi öğrenmek amacıyla bu soruyu oluşturuyorum. Başvurum sırasında sizden yardım alırsam eğer hangi adımlarla kendim ilgilenmem gerekecek ve bu süreçte ofisinize veya konsolosluğa gitmem gerekecek mi öğrenmek istiyorum. Destekleriniz hakkında bilgi verir misiniz lütfen? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman turist vizesi
  E.S., 21 Eyl 2021, 11:15

  Selamlar iyi çalışmalar. Bir grup arkadaşımla beraber Umman turist vizesi başvurusunda bulunarak Umman’ı ziyaret etmek istiyoruz. Başvuruların nasıl yapılması gerektiğine dair bilgi alabilmek için sizinle iletişime geçmek istedim. Süreci bana adım adım anlatabilirseniz biz de ona göre sizinle iletişime geçerek işlemleri başlatmak istiyoruz. Teşekkür ederiz şimdiden cevabınız için.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Umman için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp