Umman Ticari Vize

Umman Ticari Vize

Umman sınırları içerisinde ticari nedenlerle seyahat edecek vatandaşlarımız Umman Ticari Vize işlemlerini kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirerek sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilmektedir!

Umman Ticari Vize 

Umman Sultanlığı sınırları içerisinde ticari nedenlerle seyahat gerçekleştirecek vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Ticari vize başvurularında gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Umman ticari vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak veya başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığıyla başlatmak için (0212) 970 05 38 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Umman Ticari Vize Gerekli Evrakları 

 • Başvuru tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği ve içerisinde en az 2 adet boş sayfası bulunan Pasaport,
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 
 • Pasaport Fotokopisi,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Seyahat tarihlerini kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Umman Ticari Vize Talep Dilekçesi (Dilekçesinin Umman Konsolosluğuna hitaben seyahat tarihlerini, seyahat amacını, seyahat sponsorunu belirtecek şekilde yazılması zorunluluğu bulunmaktadır. Söz konusu dilekçenin şirketin antetli kağıdına yazılması ve başvuru sahibinin şirketteki pozisyonunun belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca Umman’da işbirliği içinde olunan firma bilgilerinin ve seyahat sona erdiğinde başvuru sahibinin ülkesine geri dönecek olduğunun teyit edilmesi şartı aranmaktadır.) 
 • Seyahate ilişkin ticari anlaşmaları gösteren belgeler, seyahat edecek kişinin temsil ettiği şirket veya kişiye ait vekaletname,

Şirket Belgeleri; 

 • Şirketin geçerli İmza Sirküleri fotokopisi,
 • Son 3 aya ait Faaliyet Belgesi fotokopisi,
 • Son vergi dönemine ait Vergi Levhası fotokopisi,
 • Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi (Şirketin yer aldığı ilanın okunabilir olması gerekmektedir.)
 • Başvuru sahibinin son 3 aya ait SSK Dökümü.

Umman Ticari Vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçerek Umman vize uzmanlarımızdan güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Ticari Vize Başvurularında Valilik Tasdiki (Apostille Mührü) Gerektiren Belgeler 

Ticari vizesi başvurularında talep edilen vekaletname, ticari anlaşma, imza sirküleri, vergi levhası gibi Türkçe tanzim edilmiş ve İngilizce diline tercüme edilmiş belgelerin Umman Sultanlığı Makamlarınca geçerli olabilmesi için belge tasdik işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

 • Türkçe olarak tanzim edilmiş evrakların orijinallerinin yeminli bir tercüman tarafından İngilizce diline tercüme edilmesi ve ilgili tercümanın tercüme bürosuna bağlı olduğunun Noter tarafından tasdik edilmesi gerekmektedir. 
 • Noter tasdikli tercümlerin asılları ile birlikte Valilik onayına sunulması ve “Apostille” damgasının vurulması adımı takip etmektedir. 
 • Valilik tarafından Apostille Damgası vurulan evrakların konsolosluğa sunularak “Konsolosluk Tasdiki” işleminden geçmesi gerekmektedir. 
 • Ticari vize başvuru aşamasında sunulacak tüm ticari ihracat evraklarının İstanbul Ticaret Odası tasdikinden geçirilmesi şartı aranmaktadır. 
 • Menşe-i Şahadetname tasdiki için orijinal faturunan onaylanması gerekmektedir.

Tasdik işlemlerinin 2 ila 5 gün arasında ortalama bir süreyi kapsayacağının göz önünde bulundurulması başvuru sürecinde oldukça önem arz etmektedir. 

Umman Ticari Vizesi başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz ve başvuru işlemlerini kurumumuz ile tamamlamak istemeniz halinde [email protected] e-posta adresi ve (0212) 970 05 38 numaralı telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Umman Vizesi Hayal Değil

Umman ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Umman ticari vizesi
  D.C. 17 Tem 2023, 15:32

  İyi çalışmalar, ben bir iş toplantısına katılmak amacıyla Umman ticari vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. İşlemlerin hangi sırayla yapılması gerektiğine dair de bilgi almak buradan sizinle iletişime geçmek istedim. Bana yapılması gerekenler konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Gereken evraklarla ilgili de kısaca bilgilendirme yapabilme imkanınız varsa bana çok yardımcı olmuş olursunuz. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman ticari vize gerekli evrakları
  H.Duman 17 Tem 2023, 15:32

  Merhaba, ben Umman’da yer alan ve şuan çalışmakta olduğum şirketle anlaşmalı olan bir kuruma ticari amaçlı bir seyahat gerçekleştireceğim. Umman ticari vize gerekli evrakları hakkında bilgi almak istiyorum. Turistik vize başvuruların daha fazla evrak istendiğini biliyorum bu sebeple işlemleri doğru olarak tamamlama konusunda sizden yardım almak istiyorum. Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman ticari vize evrak tasdiki
  U.Ilıca 17 Tem 2023, 15:32

  İyi günler Vize Merkezi, Umman’a yapacağım ticari amaçlı seyahat için başvurumu sizin danışmanlığınızda tamamlamak istiyorum. Öğrendiğim kadarıyla Umman ticari vize evrak tasdiki olan belgelerin sunulması ile alınabiliyormuş. Bu aşamada tüm belgelerin mi tasdiklenmesi gerekiyor acaba yoksa bazıları mı? Seyahat tarihinden ne kadar süre önce sizinle iletişime geçmem lazım Umman’a 2020 Ağustos sonunda gideceğim. Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Umman için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.