Çanakkale

Telefon

+902129636357

Umman Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Umman Vize Merkezi şubesi olarak seyahatiniz öncesinde başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz Umman Vize başvurusu ile alakalı birçok bilgiyi derlemiş olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. 

Çanakkale ilimiz başta olmak üzere Bayramiç, Lapseki, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Yenice, Ayvacık gibi çevre ilçelerimizle beraber civar iller olan Tekirdağ, İzmir, Edirne, Balıkesir, Bursa ve Tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Umman Vize başvurularınız için deneyimli çalışma arkadaşlarımız eşliğinde Umman vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmaktayız. 

Çanakkale Umman Vize Merkezi şubesi olarak sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için ofisimizi +90 (212) 963 63 57 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresimize e-posta göndererek vize uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışında Bulgaristan, İzlanda, Norveç, İsveç, Sudan, Çin, Malezya, İngiltere, Amerika, Küba, Yunanistan, İrlanda, Danimarka, Rusya, İsviçre, Belçika, Fransa, Polonya, Romanya gibi tüm dünya ülkelerinden gerçekleştirilecek olan vize başvuruları için danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Umman Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Umman’a seyahatlerini gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için pasaport ayrımı bulunmaksızın vize zorunluluğu bulunmaktadır. Yani Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Gri (Hizmet) Pasaport, Yeşil (Hususi) Pasaport ve Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize almak ile mükelleftirler. 

Ülkemiz sınırları içerisinde Umman Ankara Büyükelçiliği ve Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu yer almaktadır. Ancak Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkileri mevcut değildir. Umman Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Ankara Büyükelçiliği yetkilidir. Umman’a yapılacak olan vize başvurularında bireysel Akreditasyonu sağlanmış olan Çanakkale Umman Vize Merkezi aracılığı ile vize başvurularınızı çözüm odaklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Umman Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz Umman Vizesinin türünü yapacak olduğunuz seyahatin gerekçesi belirlemektedir. Vize başvuruları için ihtiyaç duyulan evraklar vize türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple seyahatinizin gerekçesini doğru bir şekilde belirlemeli ve başvuru yapmanız gereken vize türünü doğru bir şekilde belirlemiş olmanız büyük önem arz etmektedir. 

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan aşağıda yer alan başlıklara tıklayarak ilgili vize türü hakkında kapsamlı bilgi alabilir ve gerekli evrak listelerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Umman Vize türleri;

Yukarıda yer alan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olan başlığın hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da Umman seyahatinize uygun olan vize türünün bu başlıklar arasında yer almadığını düşünüyorsanız eğer Çanakkale Umman Vize Merkezi vize uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 57 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek vize danışmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. 

Umman Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Günümüzde birçok ülkenin olduğu gibi Umman’ın da başvurmakta olduğu, gereksiz evrak kalabalığından ve sıra beklemek gibi zaman harcayan eylemlerden kurtulmanızı sağlayan elektronik vize başvuru sistemi sayesinde vize başvuruları sırasında bizzat konsolosluklarda bulunmanıza gerek kalmamıştır.

Akredite edilmiş olan Çanakkale Umman Vize Merkezi şubemiz aracılığı ile vize başvurularınızı hiçbir zahmete girmeden gerçekleştirebilir ve çözüm odaklı bir çalışma yürütebilirsiniz. Çanakkale şubemiz aracılığı ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için;

  • Pasaportunuzun Renkli Taratılmış Görüntüsü (Pasaportunuzun başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.)
  • Ev ya da İş Adresi bilgileriniz,
  • Anne Adınız

Yukarıda belirtilen evrakları bizlere whatsApp uygulaması ya da mail yolu ile ulaştırmanız ve başvuru ücretini ödemeniz sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirmemiz için yeterli olacaktır.

Başvuru formu sizler adına titizlikle doldurulacak ve en kısa sürede başvuru işleminiz gerçekleştirilecektir. Süreç hakkında düzenli olarak bilgilendirileceksiniz ve vizenizin onaylanması durumunda sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Umman Vize Ücretleri - Çanakkale

Umman vize başvuruları öncesinde talep edilen vize başvuru ücretleri seyahat süresi ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru ücreti içerisinde vize başvuru harcı ve danışmanlık hizmet bedeli yer almaktadır. Vize başvurunuz eğer olumsuz olarak sonuçlanırsa ödemiş olduğunuz bu başvuru ücretleri iade edilmemektedir. Belirtilen tutar dışında herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. 2024 yılına ait vize başvuru ücretleri hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için Çanakkale Umman Vize Merkezi şubemizi +90 (212) 963 63 57 numaralı telefonla arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Umman Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Çanakkale

Umman vizesi için gerçekleştirilen başvurular, Umman Konsolosluğu tarafından yapılacak olan incelemeler sonucunda ortalama olarak 1 ila 2 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak belirtilen bu süreler değişkenlik gösterebilmektedir. Gerçekleşen başvuru işlemleri sırasına öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta resmi tatil günleridir. Bu günlere denk gelen işlemler Umman vize başvurunuzun sonuçlanma süresini erteleyebilmektedir. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Çanakkale Umman Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamızı incelediniz. Çanakkale şubemizde sizler için hizmet veren vize uzmanlarımıza ulaşmak için +90 (212) 963 63 57 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder Çanakkale Umman Vize Merkezi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Umman Vize Merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp