Konsolosluk

Umman Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Umman vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Umman vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Umman vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Umman vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

Umman Konsolosluğu

Umman Konsolosluğu Umman vize işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme gibi işlemleri de yapan bir konsolosluk birimidir. Umman Konsolosluğunda vize işlemlerinizi yapacaksanız öncelikle randevu alıp gitmeniz gerekir. Umman Konsolosluğu pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmez.

Umman vize işlemleri içinde istenen en önemli evraklardan biri hiç şüphe yok ki sahip olduğunuz pasaportunuzdur. Eğer bir pasaportunuz bulunmuyorsa pasaport sahibi olmanın en kısa yolu sakini olduğunuz il ya da ilçe merkezinizdeki ya da çok gerekmesi halinde başka il ya da ilçe merkezlerindeki emniyet merkezlerinde ya da polis merkezlerinde kendi şahsınız adına pasaport bölümünde başvurusunda bulunabilirsiniz.

Pasaport başvuruları şahsa münhasır olduğundan dolayı bu işlemleri şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için gerekli olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte verebilmelisiniz. Bu bağlamda ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenebilir ve bazı sorular sorulabilir. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz de alınır ve bu yüzden parmaklarınızın parmak izi olan kısımlarının yaralanmamış ya da işlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek, zorlaştıracak nesnelerle, boyalarla kaplı olmamasına özen göstermenizde fayda görüyoruz. Ayrıca pasaport başvurusu için biyometrik fotoğraflar da götürmeyi unutmamanız gerekir. İşlemleriniz onaylanır ve pasaportunuz olumlu cevap alırsa ondan sonra pasaportunuz sizin belirlediğiniz bir adrese teslim edilmek üzere gönderilir.

Umman Sultanlığı F. Konsolosluğu; Cumhuriyet Cad. 157/4 Harbiye 34373, Şişli İstanbul adresinde bulunur. Umman Vize kabul saatleri Pazartesinden Cumaya 10:00 – 13:00 ve 14:30 – 16:30 arasıdır. Eğer Umman Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da isterseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak bizler randevu alır ve Umman vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Umman vizesi 1 ya da 2 veya 3 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Umman Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Umman vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız. Bunları sizler için evraklar kısmında topladık. Ancak burada ayrıca belirtmek zorundayız ki Umman’a ancak hava yoluyla gidebilirsiniz. Deniz yolculuğu için ticari durumlar söz konusudur.  

Ayrıca Umman Konsolosluğuna Umman vizesi için başvuruda bulunacaksanız Umman için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Umman Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Umman vize başvuruları Umman Konsolosluğu ve Umman Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Umman vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Umman vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Umman vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Umman vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Umman vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Umman vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Umman Konsolosluğuna Umman vizesi için başvuruda bulunacaksanız Umman için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Umman Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Umman vize başvuruları Umman Konsolosluğu ve Umman Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu anlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Umman vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Umman vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Umman vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Umman vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Umman vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Umman vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Resmi ve hizmete mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Bu gruptaki pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz olarak Umman’da kalabilir. Tek girişli vize turistik veya iş amaçlı kullanılabilir bir vizedir ve verildiği tarihten itibaren 6 ay için geçerlidir ve pasaport sahibine Umman’da azami 30 gün kalma hakkı tanıyan bir vize türüdür. Tek girişli vize Umman’daki kalışınız esnasında 30 günlüğüne uzatılabilmekte ve size turistik amaçlar için gerekli süreyi vermektedir. Pasaport hamilinin vizesini uzatmadan ülkedeki azami kalış süresini aşması durumunda ise her gün için 10 Umman Riyali ceza ödemek gibi bir durumu olur. Tek girişli vize size Umman’da ücretli ya da ücretsiz çalışma hakkı tanımaz.

Çok girişli turistik vizesi altında yer alan ülke listesi çok girişli vize için de geçerlidir. Çok girişli vize iş veya turistik amaçlı kullanılabilir bir vizedir ve bir seneliğine geçerlidir. Ülkeye her girişinizde 21 gün kalış hakkı tanır ancak ülkeye ilk girişin vize veriliş tarihinden itibaren 6 ay içeresinde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde vize geçerliliğini kaybeder.

Çok girişli vize uzatılamamaktadır. Ancak bitiminde Konsolosluğa müracaat edilerek yeniden çok girişli vize alınması gerekmektedir. Ülkedeki azami kalış süresini aşmanız durumunda her gün için 10 Umman Riyai ceza ödemeniz gerekmektedir. Çok girişli vize size Umman’da  ücretli ya da ücretsiz çalışma hakkı tanımaz. Çok girişli vize sadece Konsolosluktan alınabiliyor.

Resmi ziyaret vizesi, Resmi pasaporta sahip Türk vatandaşları Umman Sultanlığı Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapılarak alınır. Resmi ziyaret vizesi 3 ay için geçerlidir ve aynı süre için tekrar uzatılabilir bir özelliği bulunur. Resmi ziyaret vizesi verildiği tarihten itibaren 3 ay için geçerli bir süreye sahiptir.

Resmi Ziyaret Vizesi ücretsizdir ve başvuru için aşağıda belirtilen evrakların sunulması gerekmektedir:

 1. Kefilin resmi bir makam olması ve bunun dışında Türk Dış İşleri Bakanlığı Ticaret ofisinden dilekçe eklenmesi gerekmektedir. 
 2. En az 3 ay süresi olan bir pasaport.
 3. 2 adet arka fonu beyaz veya mavi vesikalık fotoğraf.
 4. Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş olan bir vize formu

Özellikli Vizeler ülkeler listesinde yer almayan ülkelerin vatandaşlarının Umman Vizesi müracaatları sadece kendilerini davet eden sponsor tarafından Umman Sultanlığında yapılabiliyor. Müracaat için izlenecek prosedür şu şekilde sıralanabilir:

 1.  Umman’da bir Kefil bulunacak ve bu şirket veya kişiye -Kefil- gönderilecek belgeler aşağıda listelenmiştir.
 2. Pasaport: Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan Pasaport. (Pasaport hamilinin imzasının bulunması ve pasaportun yırtık ve yıpranmamış olması çok önemlidir.)
 3. Fotoğraf: Son altı ayda çekilmiş 2 adet arka fonu mavi veya beyaz fotoğraf (biyometrik)
 4. Tanıtım Mektubu: Çalışmakta olduğunuz firmanın antetli kağıdına “İngilizce” olarak yazılacak olan dilekçede Firmadaki göreviniz, Umman’a ziyaret nedeniniz, Umman’daki kefil firma hakkında bilgi ve çalışmakta olduğunuz firmanın tüm seyahat giderlerinizi karşılayacağı yer almalı ve firmanız yetkilisi tarafından firma kaşesiyle birlikte imzalanmalıdır.
 5. Anne & Baba adı bilgileri doldurulmuş olan vize formuna fotoğraf yapıştırılıp; vize formu, pasaport ve Tanıtım mektubu taranarak davet eden kefil firmaya e-posta ile iletilmelidir.
 6. Umman’daki Sponsor göndermiş olduğunuz evrakların dökümünü alıp, bunlara aşağıda belirtilen evrakları ilave ederek vize müracaatınızı yapması gerekmektedir:
 1. Kendi şirketinin (Kefil) İmza Sirküleri fotokopisi
 2. Şirketin son 3 ay tarihli Faaliyet Belgesi fotokopisi (Umman Ticaret Odası’ndan alınmış olmalı)
 3. Umman Sultanlığı Yabancılar Polisi’ne Dilekçe: Davet eden şirket, kendi şirketinin antetli kağıdına bir “Dilekçe” yazılmalı ve “Ekte evraklarını sunduğum şahsa kefil olduğumu beyan eder ve kendisine vize verilmesini rica ederim” anlamında yazacağı dilekçeye yukarıda belirtilen tüm evrakları da ekleyip Umman Sultanlığı Yabancılar Polisine Vize müracaatını yapmalıdır.  
 1.  Umman’daki Kefil Umman Yabancılar Polisinden alacağı “ONAY Numarasını (APPLICATION Number)” adına Vize talebinde bulunduğu şahsa bildirecek veya e-posta/faks ile gönderecek.
 2. Vize talebinde bulunan şahsın kendisine bildirilmiş olan ONAY numarası veya e-posta/faks ve pasaportunun aslı ile birlikte vizesinin pasaportuna işlenebilmesi için Konsolosluğu’muza müracaat etmesi lazımdır. Vizenin pasaporta işlenmesinin 2 gün sürebileceğinin göz önünde bulundurulması gerekir.

Not: Umman Yabancılar Polisi gerekli gördüğü durumlarda ilave belgeler talep etmeye ya da hiç bir gerekçe göstermeden vize talebini ret etme yetkilidir. Bunları göz önünde bulundurarak Umman vizesi öncesi Vize Merkezi şubelerimiz ile yapacağınız bilgi alışverişi size büyük bir fayda sağlayacaktır.

Bilmeniz Gerekenler:


• Vize başvurusu için verilen formlar başvuru sahipleri tarafından imzalanmak zorundadır.
• Planlarınızı minimum 60 gün öncesinden yapmanız olası aksaklıklar için daha yararlıdır.

Umman Konsolosluğu ve Umman vizesi için bilmek istediğiniz başka bilgiler olursa bizi arayıp daha ayrıntılı bilgi edilebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 97
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 97
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 97
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 76
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2448
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5365
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com