Umman Aile Birleşimi

Umman Aile Birleşimi

Umman Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için bir takım yasal düzenlemeler bulunmaktadır. Başvuru sahiplerinin bu düzenlemelere sadık kalarak ve talep edilen evrakları eksiksiz ibraz ederek başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir. Aile Birleşimi vizesi Umman Oturum İzni prosedürleri ile benzerlik göstermekle birlikte bir takım farklı bilgiler içermektedir. 

Umman Aile Birleşimi 

Umman Aile Birleşimi Vizesi kişilere Umman sınırları içerisine seyahat ederek aile bireyleri ile birlikte ikamet edebilmeleri için verilmektedir. Söz konusu durumun gerçekleşebilmesi için yasallaşma adı verilen bir belge tahsis edilmektedir. 

Yasallaşma belgesinin verilmesi aşamasında başvuru sahibinden Umman sınırları içerisine giriş anında veya ülkeye giriş talebi sırasında ibraz etmiş olduğu belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgelerin söz konusu olaylarla ilgili kurumlar tarafından imzalı olarak verilmiş olması şartı aranmaktadır. Belgelerde bulunan imzaların yetkili kurum ile birlikte başvuru sahibinin imzasını da taşıması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvurunun ikna ediciliği açısından aile birleşim nedenini ve detaylarını anlatan bir başvuru mektubunun hazırlanması oldukça önem arz etmektedir. 

Aile Birleşim Vizesi başvuru yapacak olan 21 yaşını doldurmamış kişilerin Umman vatandaşı olan bir ebeveynin çocukları olması halinde vize başvurusu olumlu olarak sonuçlanabilmektedir. Umman vatandaşı bir erkek ile evlenen kadınları Umman vatandaşı olarak Umman Oturum İzni sahibi olmaktadır. Söz konusu kişilerin işlemleri İçişleri Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. 

Umman Aile Birleşim Vizesi ile ilgili bilinmesi gerekenler aşağıda sıralandığı gibidir: 

 • Kullanım: Olumlu sonuçlanan vize sonuçlanma tarihi itibariyle 6 ay içerisinde kullanılabilmektedir. 
 • Geçerlilik: Söz konusu vize işlem onayından sonra 2 yıl geçerli sayılmaktadır. 
 • Başvuru işlemleri sırasında ödenen ücret dekontunun saklanması gerekmektedir. 

Umman Aile Birleşim Vizesi Gerekli Evrakları 

 • Boyutları 4x6 olan 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Geçerlilik süresi en az 6 ay olan Pasaport fotokopisi,
 • Vize Başvuru Formu,
 • 15 yaşından küçük çocuklar için niyet mektubu,
 • Başvurudan sorumlu kişilerin Umman sınırları içerisinde geçimlerini sağlayabileceklerini ibraz eden gelir belgeleri,
 • Başvuru sahibi ile sorumluluk alan kişi arasındaki aile durum bildirgesi,
 • Başvuru sponsor kişisinin ikamet bilgisi, 
 • Kimlik kartı fotokopileri,
 • Başvuru dilekçesi,
 • Sağlık Raporu,
 • Sağlık Sigortası,
 • Ortadoğu, Asya ve Afrika ülkelerinden başvuru yapanları için aşı kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.

Başvuru aşamasında yukarıda yer alan evraklar haricinde başvuru sahibinin durumuna göre ek evraklar talep edilebilmektedir. Başvuru öncesinde güncel şartların ve gerekli evrakların yetkili temsilcilik üzerinden teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Umman Vizeni Tecrübeyle Al

Umman ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Umman aile birleşimi vizesi
  T.Yalçın 17 Tem 2023, 15:32

  Merhabalar, evlilik nedeniyle Umman’da ikamet etme hakkında bilgi almak istiyorum. Umman aile birleşimi vizesi gerekli evrakları nelerdir? Nişanlım Umman vatandaşı ve evlendikten sonra bir süre Umman’da yaşamayı düşünüyoruz. Bu durumda hangi belgelerin sunulması gerektiğine dair bilgi sahibi değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umman’da evlilik vizesi
  Ö.Şanlı 17 Tem 2023, 15:32

  İyi günler, ben İstanbul’da bir inşaat firmasında görev alıyorum. Kız arkadaşım Umman vatandaşı ve uzun süredir Türkiye’de yaşıyor. Evliliğimizin ardından belirli bir süreliğine Umman’da yaşamak istiyoruz. Ben de kendi işimi oradaki bir firmada devam ettireceğim. Umman’da evlilik vizesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Evlendiğimde Umman vatandaşlığı başvurusu yapabiliyor muyum ve bu başvuruyu yaptığımda Türk vatandaşlığımı kaybetme ihtimalim var mı? Önümüzdeki yıl evlenmeyi düşünüyoruz bir yıllık süre içerisinde konu ile ilgili bilgilerin tümüne hakim olmam gerekiyor. Siz de bu konuda dönüş yapıp bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Umman için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.