Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu

Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri konusunda hizmet verme yetkisine sahiptir. Umman vize başvuruları başvuru yapılacak vize türüne göre doğrudan konsolosluğa veya akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içerisinden yalnızca Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri Umman vize başvurularını e-vize sistemi üzerinden online olarak yapabilmektedir. Umman elektronik vizesi başvuru işlemleri ile ilgili kurumuz Vize Merkezi olarak danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Başvuru işlemlerinin en doğru şekilde yapıldığından emin olmak için başvuru sürecini Umman vize uzmanlarımız ile tamamlayabilirsiniz. 

Umman Fahri Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet etmekte olan T.C. vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Türkiye sınırları içerisinden gerçekleştirilen Umman vize başvuruları Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Umman Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Umman vize işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti veren kurumların vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma işlemleri konusunda herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Umman vize başvuru işlemlerinin kurumumuz Vize Merkezi ile gerçekleştirilmesi halinde şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle tüm işlemler başvuru sahibi adına en doğru şekilde tamamlanmaktadır. 

Umman İstanbul Fahri Konsolosluk Resmi Tatil Günleri 2021 

Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Umman Ankara Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti 2021 resmi tatil günleri ve Umman Sultanlığı 2021resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Umman vizesi başvuru sonuçlanma aşamasında zaman kaybetmemek adına işlemlerin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirmek oldukça önem arz etmektedir. 

Umman Vizeni Tecrübemizle Al

Umman Sultanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti 2021 Resmi Tatil Günleri 

 • 01 Ocak - Yeni Yıl 
 • 23 Nisan  - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs - Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs - Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • 13 -15 Mayıs - Ramazan Bayramı
 • 15 Temmuz - Milli Birlik ve Demokrasi Günü
 • 23.Temmuz Umman Uyanış Günü
 • 20-23 Temmuz Kurban Bayramı 
 • 30 Ağustos - Zafer Bayramı 
 • 29 Ekim - Cumhuriyet Bayramı
 • 18 Ekim Umman Ulusal Günü - Sultan Kabus’un Doğum Günü

Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim

Cumhuriyet Cad. 157/4 Harbiye 34373, Şişli İstanbul

Umman Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Bölümü 

Vize Başvurusu Kabul Saatleri: Pazartesi - Cuma (10:00 - 13:00) - (14:30 - 16:30)

Umman Konsolosluk hizmetlerinden faydalanabilmek için başvuru sahiplerinin randevu alması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında Vize Merkezi ile süreci tamamlamanız halinde kurumumuz tüm işlemleri sizin adınıza yaparak süreç sona erene kadar takip edilmesini sağlamaktadır. 

Umman Fahri Konsolosluğu Ulaşım

Yükleniyor...