İstanbul Fahri Konsolosluğu

İstanbul’da ve İstanbul çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Umman vizesi başvurularınızı Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir.
 
Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu, Umman vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Umman vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 

Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi
İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Umman vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Umman vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Umman İstanbul Fahri Konsolosluğuna başvuru yapabilirler.
 
Umman Fahri Konsolosluğu Görevlileri
Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolos: Kenan Mağripli
 
Umman Fahri Konsolosluğu İstanbul Vize Çıkış Süresi
Umman vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 1 ile 3 iş günüdür.

Umman Vize Ücretleri

Umman vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Umman devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Umman vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Umman vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Umman vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Umman vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Umman vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Umman vize ücretleri Umman turistik vize, Umman öğrenci vizesi, Umman aile vizesi, Umman ticari vize, Umman yatırımcı vizesi, Umman konsolosluk çalışanları vizesi, Umman basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Umman göçmenlik, Umman aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Umman vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Umman vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Umman vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Umman vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Umman vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.
 
Umman Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme
Umman vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İstanbul Umman Fahri Konsolosluğu'nda yenileyebilirler.
 
 
Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri
Umman Sultanlığı F. Konsolosluğu; Cumhuriyet Cad. 157/4 Harbiye 34373, Şişli İstanbul adresinde bulunur. Umman Vize kabul saatleri Pazartesinden Cumaya 10:00 – 13:00 ve 14:30 – 16:30 arasıdır. Eğer Umman Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da isterseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak bizler randevu alır ve Umman vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.
 
Umman Fahri Konsolosluğu Ulaşım
Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu Nişantaşı’nda bulunmaktadır. Metro hattı ya da Nişantaşı üzerinden geçen otobüsler aracılığı ile Umman İstanbul Fahri Konsolosluğu’na ulaşabilirsiniz.
 

daha fazla göster

Yükleniyor...