Turistik Vize Dilekçe Örneği

Letonya'ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin  Letonya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İsveç Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İsveç Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi İsveç Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Letonya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Letonya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir.Letonya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Letonya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İsveç Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki dilekçe gerektiren durumlar

  • LetonyaTuristik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İsveç turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Letonya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Letonya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Letonya Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Letonya
  • Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Letonya Turistik Vize Dilekçe ÖrneğiLetonya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Yükleniyor...