Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Letonya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 
Gerçekleştirmeyi planlamakta olduğunuz Letonya seyahatiniz öncesinde almak zorunda olduğunuz Letonya Schengen Vizesi hakkında düzenlemiş olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.
Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak hazırlamış olduğumuz sayfamızın devamında Letonya Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine dair birçok bilgiye erişim sağlayacaksınız.
Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bayramiç, Biga, Çan, Lapseki, Bozcaada, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Yenice, Gökçeada, Eceabat ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Letonya Schengen Vize Başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.
Alanında uzman vize danışmanlarımız rehberliğinde vize hizmetimizden faydalanmak ve danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi alabilmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında yalnızca 5 avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşmasına daha sonrasında 16 Nisan 2003 tarihinde Letonya da dahil olmuştur. Günümüzde toplamda 26 farklı ülke Schengen Anlaşması dahilinde bulunmaktadır.
Letonya'ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için Letonya Schengen vize başvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur. Eğer daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Shengen vizesi alınmış ise Schengen Anlaşması gereği, Letonya seyahati sahip olduğunuz bu vize ile gerçekleşebilmektedir.
Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.
Letonya Schengen vize başvurularında yalnızca, ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Letonya Ankara Büyükelçiliği diplomatik yetkiye sahiptir. 
Ülkemiz sınırları içerisinde ayrıca İstanbul, Bursa, İzmir ve Alanya'da Letonya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Fahri Konsoloslukların vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkisi mevcut değildir. Fahri konsoloslukların irtibat, iletişim adreslerine ve tatil günlerine ulaşmak için Konsolosluk sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Letonya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Başvuru yapmanız gereken vize türünü, gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesi belirlemektedir. Letonya Schengen vize başvurusu için gerekli olan evraklar kendi içlerinde birkaç farklılık göstermektedir. Bu sebeple seyahat türünüzü doğru bir şekilde belirlemeli ve başvuru yapacak olduğunuz vize türünü doğru belirlemeniz gerekmektedir. 
Aşağıda yer alan vize türleri içerisinden seyahatinize uygun olan başlığa tıklayarak gerekli evrak listelerine ve vize türü hakkında detaylı bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. 

Vize türleri içerisinde seyahat gerekçenize uygun olan başlığın hangisi olduğuna karar veremiyor ya da mevcut başlıklar içerisinde size uygun olan seyahat türünün olmadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek konu hakkında bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Letonya Vize türlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğumuz Letonya Vize sayfamızı da incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

Letonya Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize uzmanlarımız, Letonya Schengen vize başvurunuzun çoğu aşamasında işlemleri sizler adına yürütecek ve durum hakkında sizleri detaylı bir şekilde bilgilendireceklerdir. Letonya vize başvurularınız genel anlamda 4 aşamada sonuç bulmaktadır.

          1. Adım: Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Seyahat gerekçenize göre belirlemiş olduğunuz vize türü için özel olarak hazırlanmış olan gerekli evrak listeleri uzmanlarımız tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Gönderilmiş olan listedeki evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp Çanakkale ofisimize teslim etmeniz gerekmektedir. Uzmanlarımız göndermiş olduğunuz evrakları kontrol edip herhangi bir eksik ya da hata olmamasını sağlayacaklardır. Gerekli görüldüğü takdirde sizlerle iletişime geçilecek ve ek evrak talebi ya da düzenleme işlemi sağlanacaktır.

          2. Adım: Letonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması ve kontrollerin yapılması sonrasında vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyecek olduğunuz başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderler mevcut olacaktır.
Letonya Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.
Güncel Letonya Schengen Vize ücretleri hakkında bilgilendirme sağlayabilmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

          3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Gerekli işlemler yapıldıktan sonra uzmanlarımız konsolosluk uygunluk durumuna göre bir randevu tarihi belirlemektedir. Belirlenecek olan bu tarih ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Letonya vize departmanında çalışmakta olan bir vize uzmanımız sizlere bu süreçte eşlik edecek ve sizler parmak izi verme işlemini gerçekleştirirken hazırlamış olduğunuz evrakların gerekli yerlere ulaşmasını sağlayacaklardır.
Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

          4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Letonya Konsolosluğu tarafından sonuçlandırılacak olan Schengen Vizenizin takibi vize uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Pasaportunuz tarafımızca teslim alındıktan sonra sizlerle iletişime geçilecek ve pasaportunuzun sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Letonya Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Letonya Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.
Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Letonya ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Vize Merkezi Personel

Letonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz