Altunizade

Telefon/Faks

+90 (216) 706 01 60

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Letonya Vize Merkezi, Altunizade

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Altunizade Letonya Vize Merkezi şubemiz üzerinden gerçekleştirecek olduğunuz Letonya Vize Başvurunuz için güncel tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında, başta İstanbul ilimiz olmak üzere tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Letonya vize başvurunuza dair gerekli tüm bilgileri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Anadolu yakasında yer almakta olan Altunizade Vize Merkezi ofisimiz rehberliğinde hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan Letonya Vizesi sahibi olabilirsiniz. Yıllara dayanan tecrübemiz ve profesyonel vize uzmanlarımız eşliğinde sunmakta olduğumuz vize hizmetinden faydalanabilmek ve Letonya Vize başvuru süreci hakkında uzmanlarımızdan rehberlik alabilmek için altunizade@vizemerkezi.com adresine mail atabilir ya da +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayabilirsiniz.

Letonya Vizesi Kimlere Gerekir? - Altunizade

Ülkemizden gerçekleşecek olan Letonya seyahatleri öncesinde vatandaşlarımızın sahip oldukları pasaport türüne göre vize sahibi olmaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi her birey Letonya vizesi almaktan muaftır. Ancak Letonya seyahati için Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi bireyler vize almak mecburiyetindedir.

Letonya Vize Türleri - Altunizade

Letonya Vize başvurularında 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatler Schengen Vizesi kapsamına girer. Bunun dışında Letonya vizeniz için gerekli olan evraklar seyahat gerekçesine göre değişim gösterir. Letonya Vize türleri ve gerekli evrak listeleri aşağıda listeler halinde bulunmaktadır. İlgili başlığa tıklayarak vize türleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Letonya vize başvurunuz için Altunizade Letonya Vize Merkezi olarak sunduğumuz danışmanlık hizmeti almak ve merak ettiklerinizi sormak için +90 (216) 706 01 60 numaralı telefondan ya da altunizade@vizemerkezi.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir ve canlı destek alabilirsiniz.

Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Altunizade

Ülkemizden gerçekleşecek olan Letonya Vize başvuruları yalnızca Letonya Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmekte ve değerlendirilmektedir. Altunizade Letonya Vize Merkezi olarak sunmakta olduğumuz vize danışmanlık hizmeti aracılığı ile hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan kolaylıkla Letonya Vizesine sahip olabilirsiniz.

  • Letonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması

Letonya vize başvurunuz seyahat gerekçesine göre belirlenmiş olan vize türüne göre yapılmaktadır. Başvurunuz için gerekli evrakları vize danışmanlarımızla iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belge hazırlığınız esnasında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Evrakların hazırlanması sonrasında gerekli kontroller yapılacak ve herhangi bir hata olmaması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

  • Letonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan Letonya Vize başvuru ücreti, başvuru yapılacak olan vize türüne ve seyahat sürenize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel Letonya vize başvuru ücreti hakkında bilgi alabilmek ve danışman arkadaşlarımızdan bilgi alabilmek için Altunizade Letonya Vize Merkezi ofisimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz EFT/ havale yolu ile ödeyebilir dilerseniz de şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilirsiniz.

  • Biyometrik Verilerin Sunulması

Vize Merkezi Altunizade ofisimizde çalışmakta olan vize danışmanlarımız, sizler adına en yakın tarih için konsolosluktan randevu alacaklardır. Ayarlanan randevu tarihinde sizlere eşlik edecek olan bir vize danışmanımız eşliğinde konsoloslukta bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için sizlere eşlik edeceklerdir. Schengen vizesi kapsamında son beş yıl içinde ki veri sunumu kayıtlarınız konsoloslukta saklandığı için beş yıl içindeki bir başka seyahatiniz için veri sunumu yapmanız gerekmemektedir.

  • Pasaportun Teslim Alınması

Letonya vize başvuruları konsolosluk tarafından değerlendirilmeye alınacak ve bu süreç uzmanlarımız tarafından düzenli olarak takip edilecektir. Vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığı takdirde vize danışmanlarımız pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacak ve dilediğiniz adrese ulaşmasını sağlayacaklardır. Letonya vize başvurunuz red aldıysa başvuru yaparken hazırladığınız reddedilen belgeleri saklamanız bir sonraki başvurunuz için oldukça önemlidir.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Altunizade

Letonya dış temsilcilikleri tarafından değerlendirilmeye alınan vize başvurunuz ortalama olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru yapılan Letonya vizesinin çıkış süresi konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluğa, resmi tatil günlerine ve ek evrak talebine göre değişiklik gösterebilmektedir. Seyahatinizin herhangi bir şekilde sekteye uğramaması ve vize sürecinin kolaylıkla ilerleyebilmesi için seyahat tarihinden minimum 15 maksimum 90 gün öncesinde başvuru yapmanız uzmanlarımız tarafından tavsiye edilmektedir. 

Değerli ziyaretçilerimiz Altunizade Letonya Vize Merkezi olarak vize başvurularınız için sunmakta olduğumuz vize danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilmek ve aklınıza takılan herhangi bir soruya cevap bulabilmek adına bizleri +90 (216) 706 01 60 numaralı telefondan arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresi üzerinden mail atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Letonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz