Ticari Vize Dilekçe Örneği

Letonya’ya Ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Letonya Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Letonya Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Letonya Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Letonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse İsveç’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa İsveç Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Letonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Letonya’ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Letonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Letonya Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Letonya Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Letonya Ticari Vize Dilekçe ÖrneğiLetonya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Yükleniyor...