Trabzon

Telefon

+902129636335

Kenya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon Şubemize Hoş Geldiniz, Kenya e-vize, Kenya vize evrakları, Doğu Afrika vizesi ve ücreti gibi bilgileri sizler için derledik. Sayfamızın devamına göz atarak seyahatiniz için gerekli olan Kenya vize başvuru sürecini öğrenebilirsiniz. Kenya vize başvurusu ile ilgili daha detaylı bilgi için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak Trabzon ve çevre illerden gelecek olan Kenya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Türkiye’nin farklı noktalarında sunduğumuz profesyonel vize hizmetinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya vize isteyen bir Afrika ülkesidir fakat bu sahip olduğunuz pasaporta ve Kenya’da geçirmek istediğiniz süreye göre değişebilmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kenya vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Kenya’ya yapacakları kısa süreli seyahatlerde vizeden muaf tutulmuşlardır.
Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile iletişime geçebilir ve Afrika departman yetkilimizden Kenya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Turistik, ticari ve transit vize başvurusunda Kenya e-vize sistemine gerekli evrakları yükleyebilir ve vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz. Kenya e-vize başvurusu için Vize Merkezi Trabzon şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Şube yetkilimiz gerekli tüm bilgileri sisteme tam bir şekilde yükleyerek Kenya vizenizin hızlı bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.
Kenya vizesi Doğu Afrika vizesi ile birlikte de verilmektedir. Doğu Afrika vize uygulaması Kenya, Uganda ve Ruanda ülkelerine giriş hakkı tanımaktadır. Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek Doğu Afrika vizesi hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize türleri yolculuk amacınıza göre kategorilere ayrılmaktadır. Kenya vize tipleri içerisinde seyahat amacınıza en uygun olanını seçmelisiniz. Aksi halde vize reddi alabilir ve planladığınız Kenya seyahatinden geri kalabilirsiniz.

 • Kenya Turistik Vize Başvurusu: Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek 30 güne kadar konaklamalı Kenya turistik vizesini kolay bir şekilde alabilirsiniz.
 • Kenya Ticari Vize Başvurusu: İş gezisi, müşteri ziyareti, toplantı ya da fuar gezisi gibi ticari amaçlarla yapılan Kenya seyahatlerinde 90 güne kadar konaklamalı Kenya vizesi verilmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile iletişime geçebilir ve çok girişli ticari Kenya vizenizi alabilirsiniz.
 • Kenya Transit Vize Başvurusu: Aktarmalı Kenya uçuşlarında transit vize ile 72 Saat (3 Gün) geçerli Kenya vizesi alabilirsiniz.
 • Kenya Akraba/Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu: Kenya’da oturan bir akrabanızın ya da arkadaşınızın size davetiye göndermesi sonucunda bu vize türüne başvurabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken davetiye bilgileri, gönderen kişinin bilgileri ve oturum kartı vize başvuru evrakları arasında ilgili kuruma sunulmalıdır.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu için gerekli evrakları Vize Merkezi Trabzon şube yetkilimize ulaştırmalısınız. Kenya e-vize prosedürlerine hakim olan yetkilimiz tüm evraklarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme yükleyecek ve vize başvurunuzu tamamlayacaktır. Kenya e-vize başvurusunda bulunmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya vize başvuru evraklarınız aşağıda gösterildiği gibidir. Vize başvuru türünüze göre hazırlamanız gereken evrakları inceleyebilir, herhangi bir sorunda bizlere ulaşabilirsiniz. Bu evrakları Kenya seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. Ayrıca Kenya sınır kapısında aşı kartınız da sorulabilir. Doktorunuza danışarak gerekli sağlık önlemlerini almanızı tavsiye etmekteyiz.

Turistik/Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Kenya Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Kenya Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Aktarmalı Uçak Bileti (Kenya üzerinden)
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvuruları 2 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Vize sonucunuz tarafınıza ulaştığında Kenya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kenya vizenizi hızlı bir şekilde almak için Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti’nin ortak kararı ile oluşturulan bir vize sistemidir. Bu ülkenin hepsinde ya da birinde bulunmak istiyorsanız Doğu Afrika vizesine başvurabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi çok girişli vize olarak verilir ve 180 gün içerisinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile +90 (212) 963 63 35 numaralı telefondan iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Aşağıda yer alan vize evraklarını Doğu Afrika seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sınır görevlileri evraklarınızı kontrol etmek isteyecektir. Doğu Afrika vizesi için durumunuza göre ek evrak talebinde bulunulabilir. Bu durumda talep edilen evrakları zamanında ibraz etmeniz gerekmektedir.
Doğu Afrika vize başvuru evrakları:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya e-vize başvuru ücreti ve Doğu Afrika vize başvuru ücretinin 2024 yılına ait güncel bilgisi için Vize Merkezi Trabzon şubemize ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ve şube servis bedelini banka hesabına havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon ofisi olarak sizlere Kenya vize süreci ile ilgili en güncel bilgileri sunmaktayız. Kenya vize başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

kenya vize merkezi trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp