Gaziantep

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kenya Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Şubemize Hoş Geldiniz, Değerli ziyaretçimiz, sayfamızın devamında Kenya vize süreci ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir ve Kenya vize başvurunuzu zahmetsizce tamamlayabilirsiniz. Kenya vize prosedürlerini yakından takip eden ekibimiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya Cumhuriyeti’ne yolculuk yapmak isteyen vatandaşlarımızın seyahat sürelerine göre vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri tüm Kenya seyahatlerinde vize uygulamasına tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri ise Kenya vizesinden muaf tutulmuşlardır.
Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek sahip olduğunuz pasaportu ve Kenya’da bulunma amacınızı bildirebilir ve izlemeniz gereken vize süreci ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vize başvuruları elektronik ortamda yapılmaktadır. 1 Eylül 2015 tarihi itibari ile e-vize sistemi üzerinden vize başvurusunda bulunabilir ve Kenya vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Turistik, ticari ve transit vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Kenya vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kenya seyahatiniz için Uganda ve Ruanda ülkelerini de kapsayan Doğu Afrika vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi bu üç ülkede 90 güne kadar konaklama imkanı tanımaktadır.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı belirtmelisiniz. Kenya’da bulunma amacınıza göre turistik, ticari ve transit vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Turistik vize başvuruları 30 güne kadar konaklama imkanı sağlamaktadır ve tek girişli olarak verilmektedir. Ticari vize başvuruları ise 90 güne kadar konaklama imkanı sağlamakla birlikte çok girişli olarak verilmektedir. Transit vize başvuruları ise Kenya’da 3 gün (72 Saat) bulunma hakkı tanımaktadır. Kenya üzerinden başka bir ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler transit vize başvurusunda bulunabilirler.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilecek vize başvurularında Afrika departman yetkilimiz izlemeniz gereken vize sürecini sizlere iletecektir. Gerekli adımları tamamladığınızda Kenya vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.
Kenya vize başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlamak için bizlere ulaşınız.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya e-vize başvurusu için aşağıda verilen evrakları eksiksiz bir şekilde [email protected] adresine ulaştırmalısınız.
Turistik ve Ticari Vize Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvuru Evrakları:

Vize başvurusunda vize türünüze ve mesleksel durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabilir. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrakların tam listesini öğrenebilirsiniz.

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvuruları bizlere ulaştırdığınız evrakların sisteme yüklenmesinin ardından 2 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Vize takibiniz yetkilimiz tarafından yapılmakta olup tarafınıza bilgi sağlanmaktadır.
Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile +90 (212) 963 63 35 numaralı telefondan iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi Kenya, Ruanda ve Uganda ülkelerinin ortak kararı doğrultusunda oluşturulmuş bir vize sistemidir. 90 güne kadar konaklama hakkı tanıyan Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir. Doğu Afrika vize başvurusunu Kenya vize sistemi üzerinden gerçekleştireceğiniz için giriş ülkenizi Kenya olarak belirtmelisiniz. Vize başvuru evraklarını ise seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize başvuru evraklarını usulüne göre doldurmak ve herhangi bir sorun yaşamamak adına Vize Merkezi Gaziantep ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvuru formunu şahsen doldurmalı ve imzalamalısınız. Evraklarınızda yer alan tüm bilgilerin biribiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Hatalı ya da birbiriyle uyumlu olmayan bilgiler vize reddine neden olmaktadır.
Doğu Afrika vize evrak listesi aşağıda verildiği gibidir:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya vize başvuru ücreti güncel 2024 yılı ücret bilgisi için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. E-vize ücreti ve Doğu Afrika ücretini ilgili kurumlara yatırmalı ve ödeme dekontunuzu vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Vize Merkezi olarak Türkiye’nin farklı noktalarından profesyonel vize hizmeti sağlamaktayız. Kenya vize başvurunuzu şirketimiz aracılığıyla gerçekleştirebilir ve uzman vize ekibimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kenya vize merkezi gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp