Kayseri

Telefon

+902129636335

Kenya Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri Ofisimize Hoş Geldiniz,
Kenya vize prosedürlerini yakından takip eden uzman vize ekibimiz ile Kenya vizenizi rahat bir şekilde alabilirsiniz. Kenya vize türlerini ve başvuru sürecini sayfamızın devamında sizler için hazırlamış bulunmaktayız. Daha detaylı bilgi için bize +90 (212) 963 63 35 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Vize Merkezi Kayseri ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde randevu almadan ziyaret edebilir ve tüm sorularınızı yetkilimize birebir görüşerek yöneltebilirsiniz. Kenya vize başvurusu için gerekli evrakları edinmek için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. 

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Kenya’ya seyahat etmek isteyen tüm Umuma Mahsus(Bordo) Pasaport sahipleri Kenya vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri ise Kenya vizesinden muaf tutulmuşlardır. Ancak bu kısa süreli Kenya seyahatleri için geçerlidir. Uzun süreli seyahatlerde oturum izni almanız gerekmektedir.
Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek sahip olduğunuz pasaport türünü ve Kenya’da konaklamak istediğiniz süreyi bildirebilir, izlemeniz gereken Kenya vize süreci hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vizesi, Kenya Cumhuriyeti’nin yönergeleri doğrultusunda elektronik ortamda alınmaktadır. 1 Eylül 2015 tarihi itibari ile Kenya’ya seyahat planı olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri, vize türlerine göre Kenya e-vizesine başvurabilir ve seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Kenya vizesi için bir diğer yöntem ise Doğu Afrika vizesidir. Doğu Afrika vizesi ile Kenya’nın yanı sıra Uganda ve Ruanda ülkelerine de giriş hakkınız olur. Doğu Afrika vize süreci ve evrakları sayfamızın devamında verilmiştir. Daha detaylı bilgi için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınızı belirlemeli ve ona göre bir vize türü seçmelisiniz. Seyahat amacı ile uyumlu olmayan vize başvuruları direkt olarak vize reddine neden olmaktadır. Kenya vize türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Kenya Ticari Vize: Kenya’da ticari amaçlarla bulunmak isteyen vatandaşlarımız bu vize türüne başvurabilir ve 180 gün içerisinde 90 güne kadar Kenya vizesi alabilirler.
 • Kenya Turistik Vize: Kenya’da turistik amaçla bulunmak isteyen vatandaşlarımız ise 30 güne kadar konaklamalı Kenya turistik vize başvurusunda bulunabilirler.
 • Kenya Transit Vize: Kenya üzerinden başka bir ülkeye uçmak için transit vize başvurusunda bulunabilir ve 3 gün geçerli olan Kenya vizesine sahip olabilirsiniz.
 • Kenya Akraba/Aile Ziyaret Vizesi: Bu vize türü için Kenya’da ikamet eden birinin size davetiye göndermiş olması gerekmektedir. Böyle bir davetiyeniz yoksa aile/arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunamazsınız.

Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek Kenya vize türleri ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu elektronik ortamda Vize Merkezi Kayseri ofis yetkilimiz tarafından yapılmaktadır. Vize başvurunuzun hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için gerekli ücreti yatırmalı ve vize başvuru evraklarını yetkilimize ulaştırmalısınız. Kenya e-vize başvuru ücreti ve gerekli evraklar için sayfamızın devamına göz atabilir ya da [email protected] e-posta adresinden bilgi talep edebilirsiniz. 

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya e-vize başvuru evrakları vize tipinize göre aşağıda listelenmiştir. Gerekli evrakları tam bir şekilde Vize Merkezi Kayseri ofisimize ulaştırmalısınız.

Turistik/Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Kenya Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Kenya Vize Başvuru Formu 
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Aktarmalı Uçak Bileti (Kenya üzerinden)
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvuruları sisteme bağlı olarak genelde 2 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu sürenin uzayabileceğini göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu tamamlamanızı önermekteyiz. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile e-vize başvurusunda bulunarak hızlı bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerini kapsayan bir vize uygulamasıdır. Bu üç ülkenin ortak kararı doğrultusunda oluşturulan Doğu Afrika vizesi ile bu ülkeleri ziyaret edebilirsiniz. Doğu Afrika vizesi 90 güne kadar konaklama imkanı verir ve çok girişli vize olarak düzenlenir. Bu vize ile çalışma hakkının bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Doğu Afrika vize süreci ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize evraklarının mesleksel durumunuza göre tam listesini edinmek için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Aşağıda genel olarak hazırlamanız gereken Doğu Afrika vize evrakları mevcuttur:

 • Pasaport 
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf 
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi 
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya vize başvuru ücreti 2019 yılına ait en güncel bilgi için lütfen Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçiniz. Ofis yetkilimiz vize başvuru ücretini ve şube servis bedelimizi tarafınıza iletecektir. Gerekli kurumlara yatırdığınız vize ücretinin ödeme dekontunun vize başvuru evraklarınız arasında olması gerektiğini unutmayınız.

Kenya vize başvurusu ile ilgili sayfamızda bulamadığınız ve merak ettiğiniz tüm soruları +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuza iletebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

kenya vize merkezi kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp