Antalya

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kenya Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş Geldiniz,
Kenya vize sürecini anlattığımız bu sayfamızda Kenya e-vize başvurusu, Doğu Afrika vizesi ve Kenya vize ücreti 2024 hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Antalya ve çevre illerden Kenya vize başvurusunda bulunabilir ya da danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.
Sayfamızın devamında Kenya vize başvuru süreci hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Vize Merkezi Antalya ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilir ve yetkilimiz ile birebir görüşebilirsiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya Cumhuriyeti vize talep eden ülkeler arasında yer almaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri Kenya seyahatleri öncesinde Kenya vizesi almak zorundadır. Seyahat amacınıza uygun olarak vize başvurusunda bulunabilir ve Kenya vizenizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

 • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri kısa süreli Kenya seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vize başvuruları 1 Eylül 2015 tarihi itibari ile e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Turistik, ticari ya da transit vize başvurunuzu e-vize sistemi ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kenya vizesi Doğu Afrika vizesi ile birlikte de verilmektedir. Doğu Afrika vizesine başvurarak Kenya ile birlikte Uganda ve Ruanda ülkelerinde de konaklama hakkı kazanabilirsiniz. Durumunuza en uygun vize başvurusu için Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize başvurusunda yolculuk amacınıza en uygun vize türünü seçmeli ve vize başvurunuzu ona göre yapmalısınız. Vize türü evraklarınız birbirinden farklıdır. Tüm evrakları usulüne göre doldurmalı ve eksik bilgi sunmamaya özen göstermelisiniz. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilir ve olası bir sorunun önüne geçebilirsiniz.
Kenya vize türleri aşağıda verilmiştir:

 • Kenya Turistik Vize: Turizm amacı ile yapılan yolculuklarda tek girişli olarak verilir ve 90 gün içerisinde 30 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır.
 • Kenya Ticari Vize: Kenya’da iş toplantısı ya da müşteri ziyareti gibi ticari amaçla bulunmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.
 • Kenya Transit Vize: Kenya üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapmak isteyen kişilerin Transit vize ile Kenya’da 3 gün (72 Saat) kalma hakkı bulunmaktadır.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır. Bilgilerinizin sisteme yüklenebilmesi için Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek gerekli evrakları öğrenebilirsiniz. Vize başvuru evraklarını yetkilimize ulaştırdığınızda e-vize başvurunuz tamamlanmaktadır. Kenya e-vize başvurusu ve ücret bilgisi için lütfen bize ulaşınız.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya e-vize başvuru evraklarının mesleksel durumunuza göre tam listesi için [email protected] adresimize e-posta atabilirsiniz. E-vize başvuru evrakları genel olarak aşağıdaki gibidir:

Turistik ve Ticari Vize Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu (Kenya vize başvuru formu için lütfen tıklayınız.)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvuru Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Aktarmalı Uçak Bileti (Kenya üzerinden)
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya seyahatiniz öncesinde gerekli sağlık önemlerinizi almanız oldukça önemlidir. Sarı humma aşısı ve sıtma aşısı bu önlemler arasında yer almaktadır. Seyahatiniz öncesinde edineceğiniz aşı kartını yolculuğunuz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız.

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvuruları sisteme bağlı olarak 2 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Kenya vizenizin olumsuz sonuçlanması ve tekrardan vize başvurusunda bulunmanız durumunda bu süre uzayabilir ve planladığınız Kenya seyahatinden geri kalabilirsiniz. Böyle olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına vize başvurunuzu profesyonel bir vize şirketi aracılığıyla gerçekleştirmelisiniz.
Vize Merkezi olarak Kenya vize prosedürlerini yakından takip etmekteyiz. Afrika departman yetkilimiz ile yürüttüğümüz vize işlemlerinde sorun yaşamadan Kenya vizesine sahip olabilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Kenya Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Uganda Cumhuriyeti’nin ortak kararı doğrultusunda oluşturulan Doğu Afrika vizesi, bu üç ülkenin hepsini birden ziyaret etmenizi sağlamaktadır. Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilir ve 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır.
Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek Doğu Afrika vizesi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize başvuru evraklarını eksiksiz olarak doldurmalı ve şahsen imza/tarih atmalısınız. Birbiri ile uyumlu olmayan bilgiler vize reddine neden olacağından vize başvuru evraklarında hatalı bilgi sunmamaya özen göstermelisiniz.

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya vize başvuru ücreti 2024 yılı güncel bilgisi için lütfen Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçiniz. Konsolosluğun talep ettiği harç bedeli ve Antalya ofisimizin hizmet bedelini banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya ofisimizi çalışma saatleri içerisinde ziyaret edebilir ve Kenya vize süreci ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Tüm işlemlerinizi ofisimize gelmenize gerek kalmadan da yürütebilir ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

kenya vize merkezi antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp