Konya

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kenya Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Sayın Ziyaretçimiz, Vize Merkezi Konya ofisimizin sizler için hazırladığı Kenya vize süreci ile ilgili bilgi içeren sayfamıza hoş geldiniz. Kenya e-vize süreci ve Doğu Afrika vize süreci ile bilgileri sayfamızın devamında bulabilir, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kenya vize işlemlerinde merak ettiğiniz tüm soruları +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuza iletebilirsiniz.
Kenya vize başvurusunda bulunmak ve gerekli evrak listesini ücretsiz bir şekilde öğrenmek için [email protected] adresimize e-posta atabilirsiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya vize istemektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kenya ülkesine yapacakları seyahatlerde vizeye tabi tutulmuşlardır. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin tüm Kenya seyahatlerinde vizeye tabi iken Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri kısa süreli seyahatlerde vizeden muaf tutulmuşlardır.
Vize Merkezi Konya ofisimizde yer alan yetkilimiz ile iletişime geçerek vize süreci hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. 1 Eylül 2015 tarihi itibari ile Kenya’ya seyahat etmek isteyen ve vizeye ihtiyaç duyan kişiler vize başvurularını elektronik ortamda yapmak zorundadır. Elektronik vize işlemleri Kenya departman yetkilimiz tarafından sizin adınıza hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Kenya vizesi için Doğu Afrika vize uygulamasına da başvurabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi ile Kenya’nın yanı sıra Uganda ve Ruanda’yı da ziyaret etme hakkı kazanabilirsiniz.
Kenya vize başvuru yöntemleri hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize başvuru türleri Turistik, Ticari ve Transit olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Bu vize türlerine seyahat amacınıza ve Kenya’da konaklamak istediğiniz süreye göre başvurabilirsiniz.

 • Kenya turistik vize başvuruları 90 gün içerisinde 30 güne kadar konaklamalı vize olarak verilmektedir.
 • Kenya ticari vize başvuruları ise 180 gün boyunca geçerli olmakla birlikte 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır. Ticari vize başvurularında varsa davetiye bilgileriniz de vize evraklarınız arasına eklenmelidir.
 • Kenya transit vize başvurularında ise Kenya’da 3 Gün (72 Saat) konaklama hakkı verilmektedir.

Kenya akraba ya da aile ziyareti vize başvurularında Kenya’da ikamet eden biri tarafından gönderilmiş bir davetiyeniz olması gerekmektedir.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu için Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilir ve seyahat amacınızı bildirebilirsiniz. Ofis yetkilimizin size ulaştırdığı evrak listesini hazırlayarak bizlere iletmelisiniz. Bundan sonraki adımları yetkilimiz sizin adınıza gerçekleştirmektedir.
Kenya e-vize başvurusu için bizlere buradan ulaşabilirsiniz.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrakların detaylı listesine ulaşabilirsiniz.

Turistik ve Ticari Vize Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvuru Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Aktarmalı Uçak Bileti (Kenya üzerinden)
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya seyahatiniz öncesinde doktorunuza danışarak gerekli sağlık önlemlerini almalısınız.

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvuruları 2 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak vize evraklarınızda bir eksiklik ya da hata tespit edilmesi durumunda bu süre uzayabilir. Planladığınız Kenya seyahatinden geri kalmamak adına vize başvurunuzu erkenden tamamlamanız gerekmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek Kenya vizenizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi ile birlikte Kenya, Uganda ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilirsiniz. 90 güne kadar konaklama hakkı tanıyan Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir. Vize başvurunuzda giriş ülkesi olarak Kenya’yı işaretlemelisiniz. Vize başvuru evraklarınızı ise seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Doğu Afrika vize başvuru evrakları için sayfamızın devamına göz atabilirsiniz.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vizesinde durumunuza bağlı olarak ek evrak talebinde bulunulabilir. Bu durumda tarafınızdan talep edilen evrakları vakit kaybetmeden ilgili kuruma ibraz etmeniz gerekmektedir.
Doğu Afrika vize başvuru evrakları şunlardır:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya vize başvuru ücreti ve Vize Merkezi Konya ofisimizin hizmet bedeli için bizimle iletişime geçebilir ve güncel ücret bilgisini öğrenebilirsiniz. Vize ücretini ilgili kurumların banka hesabına yatırmalı ve ödeme dekontunuzu vize evraklarınızın arasında bulundurmalısınız.

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz sizlere hızlı bir şekilde geri dönüş yaparak gerekli danışmanlık hizmetini sağlayacaktır.

kenya vize merkezi konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp