Kenya Vizesi

Vize Merkezi Kenya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Kenya vize türlerinde yani Kenya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Kenya vize merkezine hoş geldiniz. Kenya vize işlemleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri web sitemizde sizin için derledik. Kenya vize başvuru işlemlerinizi başından sonuna dek takip ediyoruz. Kenya vizesi hakkındaki sorularınız için bize ulaşmanız yeter. Sorularınızı yanıtlamak için sizleri bekliyor olacağız.

Kenya Vizesi

Kenya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, Kenya vize işlemleri aşamalarına dair 2022 yılı güncel bilgiler barındıran sayfamıza hoş geldiniz.Sayfamızın devamında Kenya’ya gidecek Türk vatandaşlarına vize gerekiyor mu, Kenya vize türleri nelerdir, Kenya Vizesi kaç günde çıkar ve Kenya vize ücreti ne kadar gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya ile Türkiye arasındaki vize muafiyet anlaşması uyarınca resmi pasaport sahipleri (Yeşil, Gri ve Siyah Pasaport Sahipleri) Kenya’ya yapacakları 90 günü aşmayan yolculukları için vize almaları gerekmeden seyahat edebilirken, Bordo pasaport sahiplerinin Kenya seyahati öncesinde vize almaları gerekir.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vizesinin en fazla 90 günlük olarak düzenlenebildiğin unutmamak gerekir. 90 günden fazla kalmanızın ya da çalışmanızın gerektiği durumlarda Kenya ulusal vizesine başvurmak gerekmektedir.

Kenya vizesine başvuru aşamaları ve gereklilikleri talep edilen vize kategorisine göre farklılık gösterir. Başlıca Kenya vize türleri ise Kenya turistik vize, Kenya ticari vize ve Kenya aile, arkadaş Ziyareti Vizesidir.

Kenya Elektronik Vizesi Nedir?

Kenya E-vize, Kenya’ya kısa süreli seyahat etmek isteyen yolcuların ülkeye giriş yapabilmesi için düzenlenen elektronik izin belgesidir. 90 güne kadar olan yolculuklar için tek seferlik giriş olanağı sağlar.. Kenya elektronik vizesi klasik vize başvurusunda gerekli olan mesleki belgeler, banka evrakları ya sigorta gibi evraklar olmadan alınabilir.

Kenya elektronik vize başvurularında tüm bilgiler online olarak girildiğinden özenli ve dikkatli olmak son derece önem arz eder. Bilgi girişi aşamasında yapılacak olan hatalı ya da eksik işlemler Kenya vize başvurusunun gecikmesine ya da reddedilmesine neden olabilir. Bu nedenle uzman bir kurumdan destek almanız son derece önemlidir.

Vize Merkezi olarak Kenya vizesi konusunda uzman kadromuz ile profesyonel bir hizmet alabilir ve sorunsuz bir sürecin ardından zahmetsizce vize alabilirsiniz.

Kenya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Neler?

Vize başvurusu için gerekli olan belgeler, başvuru kaegorisine göre farklılık gösterir.Başlıca başvuru kategorileri için gerekli belge listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Kenya Turistik Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaportunuzun Taratılmış Görüntüsü
 • Taratılmış Biyometrik Fotoğraf
 • Otel Rezervasyonu (Önerilen)
 • Uçak Rezervasyonu (Önerilen)

Kenya TicariVizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaportunuzun Taratılmış Görüntüsü
 • Taratılmış Biyometrik Fotoğraf
 • Davet Dilekçesi
 • Davet Eden Kuruma Ait Company Registration Certificate
 • Davetiyeyi İmzalayan Kişiye Ait Kimlik Görüntüsü

Kenya Aile ZiyaretVizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaportunuzun Taratılmış Görüntüsü
 • Taratılmış Biyometrik Fotoğraf
 • Davet Dilekçesi
 • Davetiyeyi İmzalayan Kişiye Ait Kimlik Görüntüsü
Başvurunuzun hangi kategoriye girdiğinden emin olamıyor ya da gerekli olan evrakları edinmekte güçlük yaşıyorsanız +90 (212) 963 63 35numaralı telefondan bizi arayabilir, uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Kenya Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize işlem ücreti, vize başvurusu için ödenen konsolosluk harcı ve danışmanlık bedelimizin toplamından oluşur ve 100 USD’dir. Başvuru aşamasında güncel kur üzerinden üzerinden Türk Lirası olarak ödeme yapabilirsiniz.

Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kenya Vizesi için normali işlem süresi başvurunun yapıldığı andan itibaren 3 iş gündür.Fakat sıklıkla çok daha erken sürelerde sonuç alınmaktadır. Dönemsel yoğunluklar ya da geçici sistem sorunlarının zaman zaman bu süreyi uzatabilir. Bu nedenleyolculuk tarihinizden en geç 7 gün öncesinde başvurunun yapılmasını önermekteyiz.

Kenya ile ilgili sizden gelen sorular

20 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kenya vizesi kaç para
  E.C., 23 Kas 2021, 19:25

  İyi çalışmalar diliyorum öncelikle. Kenya’yı ziyaretim için vizeye başvuruda bulunacağım ama güncel ücretler konusunda bilgi sahibi değilim. Kenya vizesi kaç para ve başvurunun hangi aşamasında ödeme talep ediliyor? Eğer ret cevabı alırsam ödediğim tutarı geri alabilme şansım var mıdır? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize fiyatları
  O.T., 21 Kas 2021, 15:39

  Selamlar, iyi çalışmalar dilerim. Kenya vize fiyatları ve başvuru işlemleri hakkında sizden bilgi almak istiyorum. Yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda beni bilgilendirir misiniz lütfen? Sizden danışmanlık desteği alındığında nasıl yardımlarda bulunduğunuzu da anlatırsanız çok sevinirim. Soruları yanıtladığınızı gördüm o yüzden şimdiden cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize başvurusu
  N.V., 21 Kas 2021, 15:57

  İyi günler Vize Merkezi. Kenya vize başvurusu işlemlerimi ne zaman başlatmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Seyahatim 3 ay sonra gerçekleşecek ve uygun zamanı öğrenebilirsem o tarihte sizinle iletişime geçip işlemleri başlatmak istiyorum. Geç kalmamak ve yanlış bir şey yapmamak açısından önemli. Bu konuda bana yardımcı olursanız eğer çok sevinirim. Teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize randevusu
  U.S., 21 Kas 2021, 16:51

  Merhabalar, iyi günler dilerim. Kenya vize randevusu ve işlemleri hakkında bilgi almak için sizinle öncelikle buradan iletişime geçmek istedim. Sorulara cevap verdiğinizi gördüm o yüzden bana da yardımcı olursunuz diye umuyoruz. Sürecin işleyişine dair beni bilgilendirirseniz eğer çok memnun olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize talep dilekçesi
  F.Baran, 21 Kas 2021, 17:10

  Selamlar, iyi günler. Kenya vize talep dilekçesi hazırlanması sırasında danışanlarınıza yardımcı oluyor musunuz acaba? Böyle bir belgenin talep edildiğini öğrendim ama nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgi sahibi değilim. Sizin kurum olarak desteklerinizden ve söz konusu belge hakkında bilinmesi gerekenlerden bana bahsederseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kenya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.