Kenya Vizesi

Vize Merkezi Kenya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Kenya vize türlerinde yani Kenya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Kenya vize merkezine hoş geldiniz. Kenya vize işlemleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri web sitemizde sizin için derledik. Kenya vize başvuru işlemlerinizi başından sonuna dek takip ediyoruz. Kenya vizesi hakkındaki sorularınız için bize ulaşmanız yeter. Sorularınızı yanıtlamak için sizleri bekliyor olacağız.

Kenya Vizesi

Kenya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, Kenya vize işlemleri aşamalarına dair 2022 yılı güncel bilgiler barındıran sayfamıza hoş geldiniz.Sayfamızın devamında Kenya’ya gidecek Türk vatandaşlarına vize gerekiyor mu, Kenya vize türleri nelerdir, Kenya Vizesi kaç günde çıkar ve Kenya vize ücreti ne kadar gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya ile Türkiye arasındaki vize muafiyet anlaşması uyarınca resmi pasaport sahipleri (Yeşil, Gri ve Siyah Pasaport Sahipleri) Kenya’ya yapacakları 90 günü aşmayan yolculukları için vize almaları gerekmeden seyahat edebilirken, Bordo pasaport sahiplerinin Kenya seyahati öncesinde vize almaları gerekir.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vizesinin en fazla 90 günlük olarak düzenlenebildiğin unutmamak gerekir. 90 günden fazla kalmanızın ya da çalışmanızın gerektiği durumlarda Kenya ulusal vizesine başvurmak gerekmektedir.

Kenya vizesine başvuru aşamaları ve gereklilikleri talep edilen vize kategorisine göre farklılık gösterir. Başlıca Kenya vize türleri ise Kenya turistik vize, Kenya ticari vize ve Kenya aile, arkadaş Ziyareti Vizesidir.

Kenya Elektronik Vizesi Nedir?

Kenya E-vize, Kenya’ya kısa süreli seyahat etmek isteyen yolcuların ülkeye giriş yapabilmesi için düzenlenen elektronik izin belgesidir. 90 güne kadar olan yolculuklar için tek seferlik giriş olanağı sağlar.. Kenya elektronik vizesi klasik vize başvurusunda gerekli olan mesleki belgeler, banka evrakları ya sigorta gibi evraklar olmadan alınabilir.

Kenya elektronik vize başvurularında tüm bilgiler online olarak girildiğinden özenli ve dikkatli olmak son derece önem arz eder. Bilgi girişi aşamasında yapılacak olan hatalı ya da eksik işlemler Kenya vize başvurusunun gecikmesine ya da reddedilmesine neden olabilir. Bu nedenle uzman bir kurumdan destek almanız son derece önemlidir.

Vize Merkezi olarak Kenya vizesi konusunda uzman kadromuz ile profesyonel bir hizmet alabilir ve sorunsuz bir sürecin ardından zahmetsizce vize alabilirsiniz.

Kenya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Neler?

Vize başvurusu için gerekli olan belgeler, başvuru kaegorisine göre farklılık gösterir.Başlıca başvuru kategorileri için gerekli belge listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Kenya Turistik Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaportunuzun Taratılmış Görüntüsü
 • Taratılmış Biyometrik Fotoğraf
 • Otel Rezervasyonu (Önerilen)
 • Uçak Rezervasyonu (Önerilen)

Kenya TicariVizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaportunuzun Taratılmış Görüntüsü
 • Taratılmış Biyometrik Fotoğraf
 • Davet Dilekçesi
 • Davet Eden Kuruma Ait Company Registration Certificate
 • Davetiyeyi İmzalayan Kişiye Ait Kimlik Görüntüsü

Kenya Aile ZiyaretVizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaportunuzun Taratılmış Görüntüsü
 • Taratılmış Biyometrik Fotoğraf
 • Davet Dilekçesi
 • Davetiyeyi İmzalayan Kişiye Ait Kimlik Görüntüsü
Başvurunuzun hangi kategoriye girdiğinden emin olamıyor ya da gerekli olan evrakları edinmekte güçlük yaşıyorsanız +90 (212) 963 63 35numaralı telefondan bizi arayabilir, uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Kenya Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize işlem ücreti, vize başvurusu için ödenen konsolosluk harcı ve danışmanlık bedelimizin toplamından oluşur ve 100 USD’dir. Başvuru aşamasında güncel kur üzerinden üzerinden Türk Lirası olarak ödeme yapabilirsiniz.

Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kenya Vizesi için normali işlem süresi başvurunun yapıldığı andan itibaren 3 iş gündür.Fakat sıklıkla çok daha erken sürelerde sonuç alınmaktadır. Dönemsel yoğunluklar ya da geçici sistem sorunlarının zaman zaman bu süreyi uzatabilir. Bu nedenleyolculuk tarihinizden en geç 7 gün öncesinde başvurunun yapılmasını önermekteyiz.

Kenya ile ilgili sizden gelen sorular

20 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kenya vizesi kaç para
  E.C., 23 Kas 2021, 19:25

  İyi çalışmalar diliyorum öncelikle. Kenya’yı ziyaretim için vizeye başvuruda bulunacağım ama güncel ücretler konusunda bilgi sahibi değilim. Kenya vizesi kaç para ve başvurunun hangi aşamasında ödeme talep ediliyor? Eğer ret cevabı alırsam ödediğim tutarı geri alabilme şansım var mıdır? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vizesi kaç günde çıkar
  H.K., 23 Kas 2021, 19:08

  Selamlar, iyi çalışmalar. Kenya’yı ziyaretim için vize başvurusunda bulunacağım. İşlemleri seyahatten ne kadar süre önce başlatmak gerekir ve Kenya vizesi kaç günde çıkar bunları öğrenmek istiyorum. Şuan sürecin nasıl ilerlediğine dair bilgi alabilirsem kendimi ona göre hazırlayacağım.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize işlemleri
  G.Ö., 23 Kas 2021, 18:49

  Merhaba, Kenya vize işlemleri hakkında güncel bilgileri öğrenmek istiyorum. Başvuru nasıl ve nereye yapılıyor işlemler ve değerlendirme ne kadar sürüyor bu konularda bana bilgi verirseniz eğer çok sevinirim. Ona göre evraklarımı ve bütçemi ayarlarak başvuruda bulunacağım. İyi günler diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya transit vize
  G.Reyhan, 23 Kas 2021, 18:27

  Merhaba, Kenya transit vize başvurularında talep edilen evraklarla ilgili olarak bilgi almak istiyorum. Siz başvurularda destek veriyor musunuz eğer veriyorsanız evrakları doğrudan size mi teslim etmemiz gerekiyor? Başvurular ortalama ne kadar bir sürede değerlendiriliyor bundan da bahsederseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize başvuru merkezi
  E.O., 23 Kas 2021, 18:08

  Selamlar Vize Merkezi, Kenya vize başvuru merkezi olarak başvurular sırasında danışanlarınıza verdiğiniz destekler hakkında bilgi almak istiyorum. İşlemler tek başıma ilgilenebilecek bilgi ve vakte sahip olmadığım için sizinle iletişime geçmeyi düşünüyorum. Bana bu konuda nasıl destek olacağınızı öğrenebilirsem kararımı kesinleştirebilirim. Cevap için şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kenya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp