Kenya E-Vize

Kenya E-Vize

Kenya Göçmenlik Departmanı, 01 Eylül 2015 tarihinden itibaren Kenya’ya seyahat etmek isteyen kişiler için elektronik vize (eVisa) başvurularını başlatmıştır.

Kenya E-Vize programı ile seyahat tarihlerinden itibaren en az altı 6 aylık bir pasaportu olan 148 uygun ülkenin vatandaşları turistik ve iş amaçlı olarak vize alabilir ve Kenya'da 90 gün süreyle kalabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da bu uygulamadan yararlanabilirler. Bu vize elektronik olarak düzenlenmiş, tek giriş vizesi olup, seyahat tarihinden en az iki 2 gün önce talep edilmelidir. Yoğunluk nedeniyle vize çıkış süresi uzayabileceğinden başvuranların seyahatlerine çok kısa bir süre kala başvuru yapmaları tavsiye edilmemektedir. 16 yaş ve altındaki çocukların Kenya'ya gitmek için vize almasına gerek yoktur.

Kenya E-Vize Nedir?

Kenya E-vize başvurusu yapacağınız vizenizin türü, Kenya ve Vize Yönetmeliği tarafından tanımlanır ve seyahatinizin amacı ile ilgilidir.

 1. Tek Yolculuk Vizesi (Turistik – Ticari): Kenya'ya gitmek için vatandaşları vizeye ihtiyaç duyan ülke vatandaşlarına tekli veya çoklu girişler için düzenlenir. Hem iş hem de turizm için kullanılabilir.
 2. Transit Vize: Kenya üzerinden farklı bir varış yerine gidecek olanlara, üç günü aşmayan süreler için verilir.

Kenya E-Vize Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

 • Verilen Kenya E-Vize 90 gün boyunca geçerlidir.
 • E-Viza sahipleri, en fazla ilk giriş tarihini takip eden 90 gün boyunca Kenya Cumhuriyeti'nde kalabilirler.
 • İlk 90 gün geçtikten sonra, ziyaretçiler Nairobi'deki göçmenlik ofisinde vizelerini yenileyebilir ve 90 gün daha kalabilirler.
 • Başvuranın pasaportunun varış tarihinden itibaren en az altı 6 ay daha geçerli olması ve göçmenlik ve sınır kontrol memurlarının giriş ve çıkış pullarını yerleştirmesi için en az iki boş sayfaya sahip olması gerekir.
 • Tüm başvuru sahiplerinin yaşı ne olursa olsun bireysel bir pasaportu olmalıdır.
 • Başvuru sahipleri, kalış süreleri boyunca Kenya E-Vizelerinin bir kopyasını her zaman yanlarında taşımak zorundadırlar.
 • Biyometrik Fotoğraf şu özelliklere sahip olmalıdır:
  • Fotoğraf boyutları 5.5 cm x 5.5 cm olmalıdır.
  • Kafanın fotoğrafın ortasında olması ve fotoğrafın yaklaşık % 70'ini kaplaması gerekir.
  • Başvuranların yüzünün tam, açık ve ön görüşünü göstermelidir.
  • Arka fon beyaz olmalıdır.
 • Kenya E-Vize onayınız geldikten sonra bir çıktısını almalı ve seyahatiniz esnasında pasaportunuz ile birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.
 • E-Vize çıktısı, giriş limanında sunulmalıdır.
 • Kenya E-Vize onayını almak 12-24 saat arasında sürmelidir. Ancak verilen resmi zaman çizelgesi yaklaşık 48 saattir. Bu süreler Kenya Konsolosluğu’nun tekelindedir ve her zaman değişiklik gösterebilir.

Kenya ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kenya vizesi kaç para
  E.C., 23 Kas 2021, 19:25

  İyi çalışmalar diliyorum öncelikle. Kenya’yı ziyaretim için vizeye başvuruda bulunacağım ama güncel ücretler konusunda bilgi sahibi değilim. Kenya vizesi kaç para ve başvurunun hangi aşamasında ödeme talep ediliyor? Eğer ret cevabı alırsam ödediğim tutarı geri alabilme şansım var mıdır? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya turist vizesi
  T.B., 23 Kas 2021, 17:41

  Merhaba, iyi günler Vize Merkezi. Kenya turist vizesi başvurusunda bulunurken sizden destek almak istiyorum. İstanbul’da yaşamadığım bu işlemlerle nasıl ilgilenebilirim bilmiyorum. Sizden yardım aldığımda şahsen bulunmam gerekiyor mu evrakları nasıl teslim alıyorsunuz ve süreçte neler yapıyorsunuz bahseder misiniz lütfen? Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya aile ziyareti vizesi
  T.Coskun, 22 Kas 2021, 14:10

  Selamlar, Kenya’ya taşınan bir akrabamı ziyaret etmek için vizeye başvuruda bulunmak istiyorum. Bordo pasaport sahibi olduğum için sanırım vizesiz seyahat edebilmem mümkün değil. Kenya aile ziyareti vizesi başvurusunda mı bulunmam gerekiyor yoksa turistik vize ile de giriş yapabilir miyim? Bilgi alabilirsem ona göre işlemlerimi başlatmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize talep dilekçesi
  F.Baran, 21 Kas 2021, 17:10

  Selamlar, iyi günler. Kenya vize talep dilekçesi hazırlanması sırasında danışanlarınıza yardımcı oluyor musunuz acaba? Böyle bir belgenin talep edildiğini öğrendim ama nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgi sahibi değilim. Sizin kurum olarak desteklerinizden ve söz konusu belge hakkında bilinmesi gerekenlerden bana bahsederseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kenya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp