Bursa

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Kenya Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Değerli Ziyaretçimiz, Vize Merkezi Bursa ofisimizin sizler için hazırladığı sayfamıza hoş geldiniz. Kenya vize başvurusunda bulunmak için sayfamızda bilgi edinebilir, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisi olarak Kenya e-vize prosedürlerini yakından takip etmekteyiz. Vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayarak Kenya vizenizi zahmetsiz bir şekilde almanızı sağlamaktayız.

Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresimize e-posta atabilirsiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Bir Doğu Afrika ülkesi olan Kenya’ya yolculuk planı olan vatandaşlarımızın vize alması gerekmektedir. Ancak bu sahip olduğunuz pasaporta ve Kenya’da konaklamak istediğiniz süreye göre değişmektedir.

 • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahibi vatandaşlarımız kısa ya da uzun süreli fark etmeksizin tüm seyahatlerde Kenya vizesine tabidir.
 • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi vatandaşlarımız ise kısa süreli Kenya seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır.

Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Vize Merkezi Bursa ofisi ile Kenya vizesini sorunsuz bir şekilde alabilirler. Ofis yetkilimiz ile iletişime geçerek durumunuzu bildirebilir ve izlemeniz gereken vize sürecini öğrenebilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya, ülkelerini ziyaret etmek isteyen ve vizeye tabi olan ülke vatandaşları için 1 Eylül 2015 yılında e-vize sistemini açmıştır. Kenya seyahatiniz öncesine e-vize sistemine başvurmalı ve vize almalısınız. E-vize başvuru evraklarınızı Kenya seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Kenya vizesi Doğu Afrika vize sistemi ile birlikte de alınabilmektedir. Doğu Afrika vizesi hakkında detaylı bilgi sayfamızın devamında verilmiştir.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya yolculuğunuz öncesinde seyahat amacınızı belirlemeli ve vize başvurusunda bulunmalısınız. Seyahat amacınıza göre başvurmanız gereken vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Kenya Turistik Vize: Turizm amaçlı yapılacak olan yolculuklarda Turistik vize başvurusunda bulunmalısınız. Turistik vize 30 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır. Bu vize ile Kenya’da çalışma hakkınız bulunmamaktadır.
 • Kenya Ticari Vize: Kenya’da bulunma amacınız işiniz ile alakalı ise (müşteri ziyareti, toplantı, fuar gezisi) ticari vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. Ticari vize başvurusunda Kenya’da ikamet eden biri tarafından gönderilmiş davetiyeniz varsa vize başvuru evrakları arasına eklemelisiniz. Davetiye ile birlikte gönderen kişinin kişisel bilgileri ve oturum bilgileri de vize başvuru evrakları arasında bulunmalıdır.
 • Transit Vize Başvurusu: Kenya’da bulunma amacınız başka bir ülkeye aktarmalı olarak geçmek ise transit vize başvurusunda bulunmalısınız. Transit vize Kenya’da 3 gün boyunca kalma hakkı tanımaktadır.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu internet aracılığıyla çevrimiçi yapılmaktadır. E-vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapmak için gerekli evrakları [email protected] adresine ulaştırmalısınız. Bundan sonraki adımları yetkilimiz hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Kenya e-vize başvurusu için lütfen buraya tıklayınız.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya e-vize başvuru evrakları vize türünüze göre farklılık göstermektedir. Aşağıda yer alan evrakları inceleyebilir ve vize başvurusu için hazır hale getirebilirsiniz. Vize başvuru evraklarını hazırlarken Vize Merkezi Bursa ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz tüm evrakları hatasız bir şekilde hazırlamanızı sağlayacaktır.

Turistik ve Ticari Vize Evrakları:

 • Pasaport (Geçerlilik Süresi seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvuru Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Aktarmalı Uçak Bileti (Kenya üzerinden)
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvurusu, evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda 2 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Vize işlem süreniz yetkilimiz tarafından takip edilmektedir. Kenya e-vize başvurusu için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuz ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi çok girişli bir vize türüdür ve Kenya, Uganda, Ruanda ülkelerinin üçüne birden giriş hakkı tanımaktadır. 90 güne kadar konaklamalı vizeniz ile Kenya’nın yanı sıra Uganda ve Ruanda ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Doğu Afrika vizesi ile bu üç ülkede çalışma hakkının bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Doğu Afrika vize başvurusu hakkında detaylı bilgi edinmek ve vize başvurusunda bulunmak için lütfen bize ulaşınız.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir. Doğu Afrika seyahatiniz öncesinde gerekli sağlık önlemlerini almanızı tavsiye etmekteyiz. Gideceğiniz ülkeler yüksek derece hastalık riski taşıdığı için gerekli aşılar yaptırılmalıdır.

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya vize başvuru ücreti güncel bilgisi için Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kenya e-vize ücreti, Doğu Afrika vize ücreti ve Vize Merkezi Bursa hizmet bedelimizi yetkilimizden öğrenebilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek Kenya vize süreci ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Soru ve şikayetlerinizi +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuz ile bizlere ulaşarak ya da [email protected] adresine e-posta atarak bildirebilirsiniz.

kenya vize merkezi bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp