Edirne

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kenya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş Geldiniz,

Bir Afrika ülkesi olan Kenya Cumhuriyeti’ne yapacağınız ziyaretlerde gerekli olan vize bilgilerini sayfamızın devamında sizler için hazırlamış bulunmaktayız. Kenya e-vize başvurusu, Doğu Afrika vizesi, Turistik/Ticari Vize ve Transit vize başvurularını Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığıyla yürütebilirsiniz.

Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz. Soru ve şikayetlerinizi bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilir ve yetkilimiz ile birebir görüşebilirsiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya ülkelerine yapılacak seyahatlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Kenya seyahatinde bulunacak olan kişilerden;

 • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahibi olanlar Kenya vizesine tabidir.
 • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri ise kısa süreli Kenya seyahatlerinde vizeden muaftır.

Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek durumunuzu bildirebilir ve Kenya vize sürecinizi öğrenebilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya, ülkelerini ziyaret edecek kişilere 1 Eylül 2015 tarihinde e-vize sistemini açmıştır. Bu sistem ile turistik, ticari ve transit vize başvurusunda bulunacak kişiler kolay bir şekilde vize başvurusunda bulunabilirler. Kenya vizesine Doğu Afrika vizesi ile de sahip olabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi Kenya, Uganda ve Ruanda’yı kapsayan çok girişli bir vize türüdür. Doğu Afrika seyahatinizde bu vize türü ile zahmetsiz bir şekilde vize alabilirsiniz.
Kenya vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu kullanarak bizimle iletişime geçiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize türleri turistik, ticari ve transit vize olarak üçe ayrılmaktadır. Kenya’da bulunma amacınıza göre vize türünü seçebilir ve e-vize sistemi üzerinden vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz. Kenya’da turistik amaçla bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz 90 gün içerisinde 30 güne kadar turistik vize alabilir ve seyahatlerini gerçekleştirebilirler. İş toplantısı, fuar gezisi ya da müşteri ziyareti gibi nedenlerle Kenya seyahatinde bulunacak kişiler ticari vize başvurusunda bulunabilirler.

Ticari vize başvurularında varsa Kenya’dan gelen davetiye ve gönderen kişi bilgileri de vize başvuru evrakları arasına eklenmelidir. Kenya’da bulunma amacınız başka bir ülkeye geçmek ise transit vize başvurusunda bulunabilir ve 72 saatlik Kenya vizenizi alabilirsiniz.
Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek durumunuza göre başvurmanız gereken vize türünü ve sürecini öğrenebilirsiniz.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. E-vize türünüz ile vize başvuru talebinizi +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuza iletebilirsiniz. Edirne ofis yetkilimiz sizlere en hızlı şekilde yardımcı olarak Kenya vizenizi almanızı sağlayacaktır.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya E-vize başvuru evrakları vize türünüze göre değişmektedir. Vize türüne göre ibraz etmeniz gereken vize evrakları aşağıda yer almaktadır. Durumunuza göre ek evrak talep edildiğinde, istenen evrakları vakit kaybetmeden ilgili kuruma iletmeniz gerektiğini hatırlatırız.

Turistik ve Ticari Vize Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu (Kenya vize başvuru formu için lütfen tıklayınız.)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvuru Evrakları:

Kenya seyahatiniz öncesinde doktorunuza danışarak gerekli sağlık önlemlerini almayı unutmayınız.

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvuruları 2 iş günü içerisinde değerlendirilmekte ve açıklanmaktadır. Vize Merkezi Edirne ofis yetkilimiz gerekli evrakları sisteme yükleyerek vize başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Vize sonucunuz açıklandığında tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır.
Kenya e-vize başvurusu için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi Uganda, Ruanda ve Kenya ülkeleri tarafından oluşturulmuş bir vize uygulamasıdır. Doğu Afrika vizesi ile bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde 90 güne kadar konaklama hakkı kazanabilirsiniz. Çok girişli olarak verilen Doğu Afrika vizesine Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığı ile hızlı bir şekilde başvurabilirsiniz.
Doğu Afrika vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vizesini Kenya Cumhuriyeti üzerinden yapacağınız için giriş ülkenizi Kenya olarak belirtmelisiniz. Doğu Afrika vizesi için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya Konsolosluğu’nun talep ettiği vize ücreti ve Vize Merkezi Edirne ofisimizin hizmet bedeli için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kenya e-vize ücreti 2024 bilgisi yetklimiz tarafından sağlanmaktadır. Doğu Afrika vize ücreti 2024 bilgisi için de lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp