Kenya Vize İşlemleri

Kenya Vize İşlemleri

Kenya Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Kenya Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Kenya e-vize Kenya’ya turistik olarak seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarına düzenlenen elektronik izin belgesidir. Geçerli bir vizesi ya da vize muafiyeti olmayan herkesin ülkeye giriş yapabilmesi için vize alması gerekmektedir. Elektronik vize çıktısının sınırda polise ibraz edilmesi zorunludur. 180 gün içerisinde 90 günden fazla geçirmemek kaydıyla resmi pasaport sahipleri vizeden muaftır. Resmi pasaport, siyah (diplomatik), gri(hizmet) ve yeşil (hizmet) pasaportlarını içeren genel bir tanımdır. Bu pasaport türlerine sahip Türk vatandaşları belirtilen süreleri aşmamak kaydıyla turistik seyahatleri ya da iş görüşmesi amacıyla yapacakları seyahatlerde vizesiz seyahat edebilirler.

Umumi pasaport (bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşları ise ülkeye giriş yapabilmek için vize almak zorundadır. Kenya elektronik vize kapıda verilen ve konsolosluk tarafından pasaporta işlenen vizeye alternatif olarak uygulanmaya başlanmıştır. Yalnızca, öğrenim, oturum ya da çalışma gibi özel amaçlı seyahatler için uygun değildir. Tek girişli olarak 30 günlük seyahat hakkı tanımaktadır. Naorobi göçmenlik bürosundan 90 günlük süreler ile uzatılabilmektedir. Hiçbir durumda ziyaretçinin Kenya’da 6 aydan fazla kalması mümkün değildir. E-vize başvurusu ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kenya’ya yapacakları seyahatlerde vize muafiyeti olan yabancıların Kenya e-vize almalarına gerek yoktur. Bahamalar, Barbados, Belize, Brunei, Burundi, Kıbrıs, Botsvana, Darussalam, Dominika, Etiyopya, Fiji, Gambiya, Gana, Grenada, Jamaika, Kiribati, Lesotho, Malavi, Malezya, Maldivler, Mauritius, Namibya, Nauru, Papua Yeni Gine, Saint Vincent ve Grenadinler, Ruanda, St Kitts & Nevis, Samoa, San Marino, St Lucia, Seyşeller, Sierra Leone, Singapur, Solomon Adaları, Güney Afrika (30 günden az kalış için), Svaziland, Tanzanya, Tonga, Trinidad & Tobago, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Zambiya ve Zimbabve ülke vatandaşları vize uygulamasından muaftır. Dolayısıyla e-vize almaları mümkün değildir.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya online başvuru elektronik vize servisi üzerinden çevrimiçi olarak yapılmaktadır. İnternet bağlantısı olan herhangi bir cihazla kolay bir şekilde başvuru yapılabilmektedir. Konsolosluk başvurularında olduğu gibi, banka hesap dökümü, geçim belgeleri ve mesleki belgeler gibi fazla evrak sunulmasına gerek yoktur. Kenya online vize işlemlerinde az evrakla başvuru kolaylığı sağlanmıştır. Elektronik vize başvurusu hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Fakat konsolosluk vize prosedürleri hakkında bilgi sahibi olmayan birinin, kafa karışıklığı yaşaması ve dolayısıyla pek çok başvuru hatası yapması olasıdır. Bu gibi durumların yaşanmaması ve vize reddine sebep olmamak için muhakkak bir uzmana danışılması gerekmektedir.

Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan Kenya e-vize işlemleri en doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru sahibi adına gerekli tüm işlemler yapılmaktadır. E-vize başvuruları 3 aşamada gerçekleştirilmektedir. Öncelikle başvuru sahibi adına elektronik başvuru formu doldurulur. Başvuru sahiplerinin vize başvurusunda sık hata yapmasının sebeplerinden biri de başvuru dilinin İngilizce olmasıdır. Formun hatasız bir şekilde doldurulmasının ardından başvuru evrakları sisteme online olarak yüklenmektedir. Kenya vize ücreti ve başvuru evrakları diplomatik yetkililer tarafından belirlenmektedir. Ödemenin yapılmasının ardından başvuru tamamlanmaktadır.

Kenya vizesi için gerekli evraklar ise aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport
 • Kimlik
 • Biyometrik Fotoğraf (6 aydan eski olmayan)
 • Konaklama Belgeleri (Seyahat tarihlerini kapsayan otel rezervasyonu)
 • Ulaşım Belgeleri (Gidiş – dönüş tarihleri bulunan uçak rezervasyonu)

Yukarıda listelenmiş olan evraklar, temel evraklar arasında yer almaktadır. Bazı durumlarda başvuru esnasında ek evrak talep edilebilir. Bu durumda gerekli tüm evrakların uygun şekillerde taratılması ve sisteme online olarak yüklenmesi gerekmektedir. Seyahat edilecek pasaportun seyahat dönüş tarihi itibariyle minimum 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

Kenya E-Vize Başvuru

Kenya ile ilgili sizden gelen sorular

9 sorudan en popüler 9 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kenya vize işlemleri
  G.Ö., 23 Kas 2021, 18:49

  Merhaba, Kenya vize işlemleri hakkında güncel bilgileri öğrenmek istiyorum. Başvuru nasıl ve nereye yapılıyor işlemler ve değerlendirme ne kadar sürüyor bu konularda bana bilgi verirseniz eğer çok sevinirim. Ona göre evraklarımı ve bütçemi ayarlarak başvuruda bulunacağım. İyi günler diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya transit vize
  G.Reyhan, 23 Kas 2021, 18:27

  Merhaba, Kenya transit vize başvurularında talep edilen evraklarla ilgili olarak bilgi almak istiyorum. Siz başvurularda destek veriyor musunuz eğer veriyorsanız evrakları doğrudan size mi teslim etmemiz gerekiyor? Başvurular ortalama ne kadar bir sürede değerlendiriliyor bundan da bahsederseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize başvuru merkezi
  E.O., 23 Kas 2021, 18:08

  Selamlar Vize Merkezi, Kenya vize başvuru merkezi olarak başvurular sırasında danışanlarınıza verdiğiniz destekler hakkında bilgi almak istiyorum. İşlemler tek başıma ilgilenebilecek bilgi ve vakte sahip olmadığım için sizinle iletişime geçmeyi düşünüyorum. Bana bu konuda nasıl destek olacağınızı öğrenebilirsem kararımı kesinleştirebilirim. Cevap için şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya e-vize
  L.E., 22 Kas 2021, 18:30

  Merhaba, iyi çalışmalar Vize Merkezi. Bordo pasaport sahibiyim ve turist olarak Kenya’yı görmek istiyorum. Kenya e-vize başvurusu için de sizden yardım almak istiyorum çünkü bazı şeyleri yanlış yaparım ve başvurum reddedilir diye korkuyorum. Bana bu konuda öncesinde bilgi sonrasında da danışmanlık desteği verir misiniz lütfen?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya online vize
  Ö.N., 22 Kas 2021, 18:10

  Selamlar, iyi günler. Kenya online vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Eşimle ben Bordo pasaport sahibiyiz ve birlikte Kenya’yı ziyaret etmek istiyoruz. Başvuruların nasıl yapıldığına ve sizin bu konuda verdiğiniz desteklere dair bilgi alabilirsek çok seviniriz. Cevabınız için teşekkür ederiz şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize başvuru formu
  R.C., 22 Kas 2021, 13:53

  Merhabalar, iyi çalışmalar. Kenya vize başvuru formu doldurulması sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmek istiyorum. Sanırım yanlış olarak doldurulması durumunda başvurunun reddedilmesi ihtimali artıyormuş. Bu konuda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair bana bilgi verirseniz eğer sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize başvurusu
  N.V., 21 Kas 2021, 15:57

  İyi günler Vize Merkezi. Kenya vize başvurusu işlemlerimi ne zaman başlatmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Seyahatim 3 ay sonra gerçekleşecek ve uygun zamanı öğrenebilirsem o tarihte sizinle iletişime geçip işlemleri başlatmak istiyorum. Geç kalmamak ve yanlış bir şey yapmamak açısından önemli. Bu konuda bana yardımcı olursanız eğer çok sevinirim. Teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vize fiyatları
  O.T., 21 Kas 2021, 15:39

  Selamlar, iyi çalışmalar dilerim. Kenya vize fiyatları ve başvuru işlemleri hakkında sizden bilgi almak istiyorum. Yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda beni bilgilendirir misiniz lütfen? Sizden danışmanlık desteği alındığında nasıl yardımlarda bulunduğunuzu da anlatırsanız çok sevinirim. Soruları yanıtladığınızı gördüm o yüzden şimdiden cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kenya vizesi için gerekli evraklar
  E.Aytaç, 21 Kas 2021, 13:30

  İyi günler Vize Merkezi, Kenya’ya vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Kenya vizesi için gerekli evraklar olarak konsolosluktan hangi belgeler talep ediliyor acaba? Bu evrakların işlemler sırasında size mi teslim edilmesi gerekiyor? Eksik olması durumunda herhangi bir soruna yol açıyor mu kısaca bilgilendirme yapar mısınız lütfen? Teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kenya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp