Adana

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kenya Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş Geldiniz, Kenya vize başvurusunu Adana ilimiz üzerinden yapacak olan vatandaşlarımız ofisimiz ile iletişime geçebilir ve kolay bir Kenya vize süreci geçirebilirler. Sayfamızın devamında Kenya turistik vize, ticari vize, transit vize ya da Doğu Afrika vizesi hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz. Ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde randevu almadan ziyaret edebilir ve uzman ekibimiz ile birebir görüşebilirsiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya vize talebinde bulunan bir Afrika ülkesidir. Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi kişiler Kenya seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi kişiler ise Kenya’da gerçekleştirecekleri kısa süreli konaklamalarda vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahibi vatandaşlarımız Kenya vize başvurularını Vize Merkezi Adana ofisimiz aracılığıyla hızlı bir şekilde yapabilirler.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen ve vizeye ihtiyacı olan kişiler e-vize sistemi üzerinden vize başvurusunda bulunmalı ve Kenya vizesi almak zorundadır. 1 Eylül 2015 tarihinde Kenya tarafından açılan bu sistemde turistik, ticari ya da transit vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Kenya vizesi için bir diğer yöntem ise Doğu Afrika vizesidir. Doğu Afrika vizesi hakkında bilgileri sayfamızın devamında bulabilir, daha detaylı bilgi için bizimle +90 (212) 963 63 35 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize türleri seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınıza uygun bir vize türünü seçmelisiniz. Aksi halde vize reddi gibi olumsuz bir durumla karşılaşabilirsiniz. Kenya vize türleri;

 • Kenya Turistik Vize: Tek girişli olarak verilen Kenya vizesinde 30 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır.
 • Kenya Ticari Vize: Çok girişli olarak da verilebilen Kenya ticari vizesinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır.
 • Kenya Transit Vize: Aktarmalı uçuşlarda Kenya üzerinden geçecek olan kişiler transit vize başvurusu alabilir ve Kenya’da 3 gün (72 saat) kalabilirler.

Kenya Akraba/Arkadaş ziyareti amacı ile yapılacak seyahatlerde davetiye gerekmektedir. Kenya’dan gelen bir davetiyeniz varsa gönderen bilgilerini ve davetiye bilgilerini vize başvuru evrakları arasına eklemelisiniz.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu elektronik ortamda çevrimiçi olarak yapılmaktadır. E-vize başvuru türünüze göre olan evrakları [email protected] adresine e-posta olarak atmalısınız. Gerekli evrakları vize ekibimize ulaştırdığınızda bilgileriniz sisteme yüklenecektir. Kenya e-vize başvurusunda bulunmak için lütfen iletişime geçiniz.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya e-vize başvuru evrakları başvuru tipine göre değişmektedir. Ayrıca mesleksel durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar da olabilir. Turistik, Ticari ve Transit vize başvuru evraklarını sayfamızın devamında görebilirsiniz.

Turistik/Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Kenya Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Kenya Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Aktarmalı Uçak Bileti (Kenya üzerinden)
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvurusu tüm evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda 2 iş günü içerisinde değerlendirilmekte ve açıklanmaktadır. Ancak evraklarınızda bir eksiklik olması, durumunuza göre ek evrak istenmesi gibi durumlarda bu süre uzayabilir. Kenya vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi çok girişli bir vize türüdür. Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı ile oluşturulan bu vize türünde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. Doğu Afrika vizeniz ile Uganda, Ruanda ve Kenya’nın üçünde birden kalabilirsiniz. Vize başvurunuzu Kenya vize sistemi üzerinden yapacağınız için Doğu Afrika giriş ülkenizi Kenya olarak belirtmelisiniz. Vize başvuru evraklarını ise usulüne göre hazırlamaya ve hatalı bilgi sunmamaya özen göstermelisiniz.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize başvuru evraklarında Vize Merkezi Adana ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz tüm evrakları doğru bir şekilde doldurmanıza yardımcı olarak olası bir sorunun önüne geçecektir. Doğu Afrika vize başvuru evrakları aşağıda sıralanmıştır:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya e-vize başvuru ücreti, Doğu Afrika vize başvuru ücreti ve Vize Merkezi Adana ofisimizin hizmet bedeli için bizimle iletişime geçebilir ve en güncel fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Vize başvuru ücretini gerekli kurumların banka hesabına yatırmalı ve ödeme dekontunu vize evraklarınız ile ilgili kuruma sunmalısınız.

Vize Merkezi Adana ofisimiz sizlere en hızlı ve kolay Kenya vize sürecini sunmaktadır. Tüm vize işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve Kenya vizenizi zahmetsiz bir şekilde alabilirsiniz.

kenya vize merkezi adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp