İzmir

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kenya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş Geldiniz,

Bir Doğu Afrika ülkesi olan Kenya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız, sayfamızın devamında yer alan bilgiler ile Kenya vize başvurusunda bulunabilirler. Kenya vize başvurusunda bulunabilmek için mesleksel durumunuza göre doldurmanız gereken evrakları Vize Merkezi İzmir ofisimizden öğrenebilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sağlayarak Kenya vizenizi sorunsuz bir şekilde almanıza yardımcı olacaktır.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya seyahatinde bulunacak olan Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diğer pasaport sahipleri ise kısa süreli Kenya seyahatlerinde vizeden muaftır. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahiplerinin Kenya vizesine başvurmasına gerek yoktur. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile ihtiyacınız olan Kenya vizesini hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya Cumhuriyeti’ne seyahat planı olan ve vizeye ihtiyacı olan vatandaşlarımız aşağıda yer alan iki yöntem ile Kenya vizelerini alabilir ve seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

 • E-Vize: 1 Eylül 2015 tarihi ile Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Kenya seyahatleri öncesinde internetten vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.
 • Doğu Afrika Vizesi: Kenya, Ruanda ve Uganda ülkelerinin üçünü birden kapsayan bu vize türü ile Kenya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size en uygun vize yöntemi için Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize türleri seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Aşağıda yer alan vize türlerini inceleyebilir ve seyahat amacınıza en uygun vize türüne başvurabilirsiniz.

 • Kenya Turistik Vize Başvurusu: Turizm amaçlı seyahatlerde Kenya Turistik vize başvurusunda bulunabilir ve 30 güne kadar konaklamalı Kenya vizesi alabilirsiniz.
 • Kenya Ticari Vize Başvurusu: İş toplantısı, fuar gezisi ya da ticari amaçlı diğer Kenya ziyaretlerinde ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ticari vizede varsa Kenya’dan gelen davetiyeyi vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız.
 • Kenya Transit Vize Başvurusu: Kenya üzerinden aktarmalı olarak herhangi bir ülkeye uçmak isteyen kişiler transit vize başvurusunda bulunabilir ve 72 saat (3 Gün) Kenya vizesi alabilirler.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu için sayfamızın devamında yer alan evrakları hazırlamalı ve bizlere ulaştırmalısınız. Kenya departman yetkilimiz tüm evrakların doğruluğundan emin olup vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. E-vize başvuru sonucunuz açıklandığında tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır. Kenya e-vize başvurusu için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya e-vize başvurusunda vize türünüze göre hazırlamanız gereken evraklar aşağıda yer almaktadır. Bu evrakları hatasız ve tam bir şekilde doldurmalısınız. Mesleksel durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabilir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek doldurmanız gereken evrakların tam listesini öğrenebilirsiniz.

Turistik ve Ticari Vize Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu (Kenya vize başvuru formunu sitemizde inceleyebilirsiniz.)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvuru Evrakları:

Kenya seyahatiniz öncesinde sağlık önlemlerini almayı unutmayınız. Sarı humma aşısını ve sıtma aşısını Afrika seyahatiniz öncesinde doktorunuza danışarak yaptırmalısınız.

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvuruları 2 iş günü gibi kısa bir sürede açıklanmaktadır. Ancak bu sürenin herhangi bir sorun dolayısıyla uzayabileceğini unutmayınız. Kenya seyahatinizden geri kalmamak adına vize başvurunuzu erkenden yapmaya özen gösteriniz.
Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile hızlı bir şekilde Kenya vizesi almak için [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilen ve Kenya, Ruanda, Uganda ülkelerinin üçünde birden kalma hakkı sağlayan bir vize türüdür. 90 güne kadar konaklamalı vize olarak verilen Doğu Afrika vizesi ile bu üç ülkeyi ayrı ayrı vize başvurusunda bulunmadan ziyaret edebilirsiniz. Kenya seyahatiniz için Doğu Afrika vize başvurusunda bulunacağınız için giriş ülkenizi Kenya olarak belirtmelisiniz.
Doğu Afrika vize başvurusunu zahmetsiz bir şekilde tamamlamak için Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize başvuru evrakları aşağıda yer almaktadır. Ancak unutmayınız ki durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabilir. Bu durumda talep edilen evrakları zaman kaybetmeden hazırlamalı ve ilgili kuruma ulaştırmalısınız:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Ödeme Dekontu

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya e-vize başvurusu için gerekli olan ücreti ve Doğu Afrika vizesi için gerekli olan ücreti Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 2024 yılı güncel vize ücreti ve ofisimizin hizmet bedeli yetkilimiz tarafından sizlere bildirilmektedir. Gerekli ücreti yatırdığınızda vize başvurunuz sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçmek ve daha fazla bilgi almak için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Soru ve şikayetleriniz için [email protected] e-posta adresimizi de kullanabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

kenya vize merkezi izmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp