İstanbul

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kenya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş Geldiniz,

Kenya vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımız, vize başvurularını Vize Merkezi İstanbul ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirler. Sayfamızın devamında Kenya vizesi ile ilgili sık sorulan soruların cevaplarını bulabilir, daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Resmi adıyla Kenya Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Kenya’da konaklamak istediğiniz süre ve seyahat amacınız vize sürecinizi belirlemektedir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri, seyahat amacı ve konaklama süresi fark etmeksizin Kenya vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri ise Kenya’ya yapacakları kısa süreli seyahatlerde vizeden muaftır.
Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek durumunuzu bildirebilir ve Kenya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vize başvuruları 1 Eylül 2015 tarihi itibari ile e-vize uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Kenya e-vize sistemi ile Turistik, Ticari ya da Transit vize başvurusunda bulunabilir ve Kenya vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Kenya seyahatiniz için Doğu Afrika vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Kenya, Ruanda ve Uganda ülkelerinin üçüne birden giriş izni veren Doğu Afrika vizesi ile planladığınız Afrika seyahatini gerçekleştirebilirsiniz.
Vize Merkezi İstanbul ofis yetkilimiz size en uygun başvuru yöntemini seçmektedir. Ofisimiz ile iletişime geçerek, Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize başvurusunda seyahat amacınıza uygun olarak aşağıda yer alan vize türlerine başvurabilirsiniz.

 • Kenya Turistik Vize Başvurusu: Kenya’da turistik amaçla bulunmak isteyen vatandaşlarımız turistik vize başvurusunda bulunmalı ve gerekli evrakları hazırlamalıdır. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek turistik vize evraklarını öğrenebilirsiniz.
 • Kenya Ticari Vize Başvurusu: Kenya’da iş gezisi, fuar gezisi, toplantı, müşteri ziyareti gibi ticari amaçlarla bulunmak isteyen vatandaşlarımız ticari vize başvurusunda bulunmalıdır. Ticari vize başvurusu evrakları için lütfen iletişime geçiniz.
 • Kenya Transit Vize Başvurusu: Kenya Cumhuriyeti üzerinden herhangi bir ülkeye geçmek isteyen vatandaşlarımız transit vize başvurusunda bulunmalıdır. Transit vize Kenya’da 72 saat (3 gün) kalış hakkı tanımaktadır.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusu için Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Gerekli evrakları ofis yetkilimize ilettiğinizde vize başvurunuz tamamlayacaktır. Kenya e-vize başvuru ücreti için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuz ile bizlere ulaşabilirsiniz. Yetkilimiz vize ücreti ve gerekli ek işlemler hakkında sizleri bilgilendirecektir.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya e-vize başvuru evrakları vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca durumunuza göre ek evrak doldurmanız da gerekebilir. Durumunuza göre değişen vize evraklarının tam listesini ücretsiz olarak [email protected] adresinden talep edebilirsiniz.

Turistik ve Ticari Vize Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu (Kenya vize başvuru formu için lütfen tıklayınız.)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvuru Evrakları:

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvurusu 2 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Vize başvuru takibiniz ofis yetkilimiz tarafından yapılmaktadır. Vize sonucuzun açıklandığında tarafınıza bilgilendirme yapmaktayız. Kenya vizenizi hızlı bir şekilde almak için Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi Kenya Cumhuriyeti, Uganda Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti’nin ortak kararı ile alınmış bir vize uygulamasıdır. Doğu Afrika vizesi ile Kenya, Uganda ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilirsiniz. Çok girişli olarak verilmekte olan Doğu Afrika vizesi bu üç ülkede 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır. Kenya seyahatiniz ile birlikte Uganda ve Ruanda ülkelerinde de bulunacaksanız bu vize türüne başvurmanızı önermekteyiz. Doğu Afrika vize başvurusunda bulunurken hangi ülkenin konsolosluğuna başvuru yapıyorsanız o ülkeyi giriş ücreti olarak belirtmelisiniz.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize başvuru evrakları aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Ödeme Dekontu

Doğu Afrika vize başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzda vize sonucunuz 3 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Vize yetkilisinin sizden ek evrak istemesi durumunda, talep edilen evrakı zaman geçirmeden ibraz etmelisiniz.

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya vize başvuru ücreti için Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Doğu Afrika vizesi ve E-vize için gerekli olan ücreti Kenya departman yetkilimiz sizlere iletecektir. Vize başvuru ücretini yatırdığınızda ödeme dekontunu evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Kenya vize başvurusunda bulunmak ya da vize başvuru süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgilerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız.

kenya vize merkezi istanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp