Çorlu

Telefon

+902129636335

Kenya Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu Ofisimize Hoş Geldiniz,
Kenya vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız Vize Merkezi Çorlu ofisimizin sizler için hazırladığı bu sayfamızı inceleyebilir ve vize başvuru sürecini öğrenebilirler. Alanında uzman vize ekibimiz Kenya vize başvuru evraklarını, Doğu Afrika vize ve E-vize sürecini sizler için açıklamaktadır.


Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz. Kenya vize başvurunuzu ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Kenya Vize İstiyor Mu?

Kenya Cumhuriyeti, ülkelerine yolculuk planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizeye tabi tutumuştur. Ancak bazı pasaport türleri Kenya vizesinden muaftır.

 • Umuma Mahsus diğer adıyla Bordo Pasaport Kenya vizesine tabidir.
 • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) ise Kenya vizesinden muaftır. Ancak bu pasaport türleri sadece kısa süreli seyahatlerde Kenya vizesinden muaf tutulmuşlardır. Uzun süreli Kenya seyahatleri için Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilir ve vize sürecini öğrenebilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya yolculuğunuz için gerekli olan vizeyi Kenya e-vize sistemi üzerinden ya da Doğu Afrika vizesi ile birlikte alabilirsiniz. Kenya e-vize sistemi, Kenya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin hızlı ve kolay bir vize süreci geçirmelerini sağlar. Gerekli evrak listesini hatasız ve tam bir şekilde sisteme yüklemelisiniz. Bu noktada Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve olası bir sorunun önüne geçebilirsiniz.

Doğu Afrika vizesi ise Uganda, Kenya ve Ruanda ülkeleri için geçerli olan bir vize uygulamasıdır. Bu üç ülke için seyahat planı olan vatandaşlarımız ayrı ayrı vize başvurusunda bulunmak yerine Doğu Afrika vizesine başvurabilirler. Doğu Afrika vizesi için sayfamızın devamını inceleyebilir, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize türleri transit, turistik, ticari ve aile/akraba ziyareti şekilde ayrılmaktadır. Bu vize türleri ile ilgili bilgiyi sayfamızın devamında bulabilir, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kenya vize başvurusunda yolculuk amacınıza göre bir vize türü seçmeniz oldukça önemlidir. Yolculuk amacı ile uyuşmayan vize türleri vize reddi almanıza neden olabilmektedir.

 • Kenya Transit Vize: Kenya üzerinden başka bir ülkeye geçiş için kullanılan bu vize Kenya’da 3 gün (72 Saat) konaklama imkanı verir.
 • Kenya Ticari Vize: Kenya’da ticari amaçlarla bulunmak için imkan sağlayan bu vize 90 güne kadar konaklama hakkı tanır ve çok girişli olarak verilir.
 • Kenya Turistik Vize: Kenya’da turistik amaçlarla bulunmak için imkan sağlayan bu vize 30 güne kadar konaklama imkanı tanır ve tek girişli olarak verilir.
 • Kenya Akraba/Arkadaş Ziyaret Vizesi: Kenya’da ikamet eden biri tarafından gönderilmiş bir davetiyeniz yoksa bu vize türüne başvuramazsınız. Akraba ya da arkadaş ziyareti vize başvurusu hakkında detaylı bilgi için lütfen +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu kullanarak bize ulaşınız.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek Kenya e-vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz e-vize başvuru ücretini ve bizlere göndermeniz gereken evrakların listesini sizlere ulaştıracaktır. Talep edilen evrakları tam ve doğru bir şekilde bizlere ulaştırmanız oldukça önemlidir. Aksi halde vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Kenya e-vize hakkında detaylı bilgi için lütfen [email protected] adresine e-posta atınız.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya e-vize başvuru evrakları aşağıda verilmiştir. Vize türünüze uygun olan evrakları tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Vize Merkezi Çorlu ofis yetkilimiz tüm evrakları sisteme yükleyerek e-vize başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlayacaktır.
Turistik/Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Kenya Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Kenya Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Aktarmalı Uçak Bileti (Kenya üzerinden)
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Kenya sınır görevlileri vize başvuru evraklarınızı kontrol etmek isteyecektir. Dolayısıyla tüm evraklarınızı seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız.

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvuruları 2 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Vize Merkezi Çorlu ofis yetkilimiz vize takibini yaparak sizi bilgilendirmektedir. Kenya e-vize başvurunuzu yapmak ve hızlı bir şekilde vize almak için lütfen bize ulaşınız.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak düzenlenen ve 90 güne kadar konaklama hakkı tanıyan bir vize uygulamasıdır. Bu vize türü ile Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilirsiniz. Doğu Afrika vizesine Kenya üzerinden başvuracağınız için giriş ülkenizi Kenya olarak işaretlemelisiniz. Vize Merkezi Çorlu ofisimizden Doğu Afrika vize başvurunuz ile alakalı danışmanlık hizmeti alabilir ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar aşağıda yer almaktadır. Tüm evrakları usulüne göre hazırlamalı ve şahsen imzalamasınız. Vize Başvuru Formunda hata yapmamak ve olumsuz bir vize sonucu ile karşılaşmamak adına Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Doğu Afrika vize başvuru evrakları:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya vize başvuru ücret bilgisi için Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yetkilimizin sizinle paylaşacağı bu ücreti banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilir ya da ofisimize bizzat gelerek bırakabilirsiniz. Kenya vize başvuru ücreti içerisinde konsolosluğun talep ettiği harç ücreti ve Vize Merkezi Çorlu ofisimizin hizmet bedeli yer almaktadır.

Vize Merkezi Çorlu ofisimize ulaşmak için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarında profesyonel vize hizmeti vermekteyiz. Kenya vize başvurunuzu bizim aracılığımızla yapabilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz.

kenya vize merkezi çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp