Ankara

Telefon

+902129636335

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kenya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş Geldiniz,

Kenya vize prosedürlerini yakından takip eden ekibimiz ile sizlere vize süreci ile ilgili bilgi sağlamak amacıyla buradayız. Kenya e-vize, Doğu Afrika vizesi ve Kenya vize ücreti 2024 hakkında detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilir ya da +90 (212) 963 63 35 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile hızlı bir vize süreci geçirebilir ve Kenya vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Kenya vize başvurusunda bulunmak için lütfen bize ulaşınız.

Kenya Cumhuriyeti Vize İstiyor Mu?

Afrika’nın doğusunda yer alan Kenya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Sahip olduğunuz pasaport ve Kenya’da konaklamak istediğiniz süreye göre Kenya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri Kenya seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri ise Kenya vizesinden muaftır.
Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek sahip olduğunuz pasaport türünü ve seyahat amacınızı bildirebilir ve Kenya vize başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya vizesi iki şekilde alınabilmektedir. Kenya E-vize sistemi ve Doğu Afrika vizesi ile Kenya vizesine sahip olabilirsiniz. 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Kenya seyahatinde bulunmak isteyen kişilerin e-vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Turistik, ticari ya da transit vize başvurunuzu e-vize uygulaması ile hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi ise Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerini kapsamaktadır. Doğu Afrika’da yer alan bu üç ülkenin hepsini Doğu Afrika vizesi ile ziyaret edebilirsiniz.

E-vize ve Doğu Afrika vizesi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

Kenya Vize Türleri Nelerdir?

Kenya vize başvurusunda bulunmak için aşağıda yer alan vize türlerine seyahat amacınıza göre başvurabilirsiniz.

 • Turistik Vize: Kenya’da turizm amacıyla bulunmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.
 • Ticari Vize: Kenya’da iş gezisi, fuar ziyareti ya da toplantı gibi ticari sebeplerle bulunması gereken kişiler ticari vize başvurusunda bulunabilirler.
 • Transit Vize: Kenya üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapmak isteyen kişiler Transit vize başvurusunda bulunabilirler. Transit vize Kenya’da 3 güne kadar kalma izni vermektedir.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek vize türleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunacağınız vize türünün evrakları tarafınıza ücretsiz e-posta olarak iletilmektedir.

Kenya E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kenya e-vize başvurusunda bulunmak ve vizenizi zahmetsiz bir şekilde almak için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ofis yetkilimiz gerekli olan evrakları bizlere iletmenizi rica edecektir. Vize başvuru evraklarını hazırladığınızda ve vize başvuru ücretini yatırdığınızda Kenya vizeniz en kısa sürede çıkacaktır. Kenya e-vize başvurusu için buraya tıklayınız.

Kenya E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kenya vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar aşağıda yer almaktadır. Vize başvuru evraklarını usulüne göre doldurmalı ve eksik bilgi sunmamalısınız. Hatalı ya da eksik doldurulan evraklar vize reddine neden olabilmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz sizlere bu konuda gerekli olan danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.

Turistik ve Ticari Vize Evrakları:

 • Pasaport (Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Vize Başvuru Formu (Kenya vize başvuru formu için lütfen tıklayınız.)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Davetiye (Ticari vize başvuruları için)
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu

Transit Vize Başvuru Evrakları:

Kenya E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Kenya e-vize başvurusu 2 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçtiğinizde Kenya vize başvurunuz en kısa sürede tamamlanmaktadır. E-vize evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tarafımıza ulaştırdığınızda Kenya vizenizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Doğu Afrika Vizesi Nedir?

Doğu Afrika vizesi Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti tarafından oluşturulmuş bir vize uygulamasıdır. Bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunmak isterseniz Doğu Afrika vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi Kenya, Ruanda ve Uganda’da 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır. Çok girişli vize olarak verilen Doğu Afrika vizesi ile bu ülkelerde çalışma hakkınız bulunmamaktadır.

Doğu Afrika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Doğu Afrika vize başvurusunda bulunurken aşağıdaki evrakları hazırlamalısınız:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Ödeme Dekontu

Kenya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kenya vize başvuru ücreti vize türüne, konaklama süresine ve vize tipinize göre değişmektedir. Kenya e-vize başvuru ücreti 2024 ve Doğu Afrika vize başvuru ücreti 2024 hakkında bilgi için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 35 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Kenya vize başvurunuzu ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilir ya da danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

kenya vize merkezi adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp