Gambiya Vize İşlemleri

Gambiya Vize İşlemleri

Gambiya Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
Gambiya seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahiplerinin, Gambiya vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takip etsin.
 
 
Gambiya Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Gambiya Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Gambiya Devleti, T.C. pasaport sahibi kişilerin tümünü vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Gambiya seyahat planı olan T.C. Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi Pasaport sahibi kişilerin, bu ülkeye giriş yapabilmeleri için Gambiya vizesi almaları gerekmektedir. Gambiya’ya seyahat edecek T.C. Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları dışında tüm diğer pasaport sahiplerinin Gambiya dış temsilcilik görevini yürüten Ankara Gambiya Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
 
Gambiya Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?
 
Gambiya Büyükelçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Gambiya Konsolosluğu vize başvurularını, hafta içi hergün 09:00-17:00 saatleri arasında işleme almaktadır.
 
Gambiya Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Gambiya vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 
Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Gambiya vize işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde  3-5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.  Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Gambiya'ya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 20 gün önce başvuruların yapılması doğrudur.
 
Gambiya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Gambiya Vize Temsilcileri, Gambiya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Gambiya Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Gambiya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
Gambiya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya [email protected] adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Gambiya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 
Gambiya Vize İşlemleri
 
Gambiya seyahat planı olan T.C. Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi Pasaport sahibi kişilerin, bu ülkeye giriş yapabilmeleri için Gambiya vizesi almaları gerekmektedir. Gambiya’ya seyahat edecek T.C. Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları dışında tüm diğer pasaport sahiplerinin Gambiya dış temsilcilik görevini yürüten Ankara Gambiya Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Gambiya Banjul ve Amdalai gümrük kapılarından giriş sırasında Kapı Vizesi başvurusu yapılabilmesine rağmen seyahat sırasında beklenmedik bir durumla karşılaşılmaması için Türkiye Gambiya dış temsilciliği olan Gambiya  Ankara Büyükelçiliği’nden seyahat öncesinde vize alınması tavsiye edilir.
 
Gambiya sınır kapısından girişte alınan Gambiya Kapı Vizesi ile bu ülkede sadece 72 saat süre ile ikame hakkı elde edilebilmektedir. Gambiya’ya daha uzun süreli seyahat programı olan kişilerin, seyahat öncesinde Gambiya vize başvurusunu Türkiye'den yapmalarında fayda bulunmaktadır.
 
Gambiya’ya erişim için Dakar üzerinden aktarma yapılması gerektiği için Senegal transit vizesine başvuruda bulunulması gerektiği bilgisi hatırlatılır. Senegal transit vize uygulaması hakkında Vize Merkezi Senegal Vize Uzmanından daha detaylı bilgi edininiz.
 
Gambiya Vize İşlem Başvurusu
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Gambiya Konsolosluğu vize başvurularını, hafta içi hergün 09:00-17:00 saatleri arasında işleme almaktadır.
Gambiya vize işlem başvurusu istenilen evraklarla oluşturulmuş bir dosya ile yapılması halinde 3-5 gün içinde sonuçlanmaktadır.
 
Gambiya ülke ziyaretçilerinin vize başvurusu öncesinde sarıhumma aşısını yaptırmaları zorunludur. Bu sebeple, Gambiya seyahatinden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırılmalıdır. Tedavi imkanlarının kısıtlı oluşundan ötürü, kronik bir rahatsızlığa sahip kişilerin özellikle dikkatli olması gerekmektedir. Başvuru sahipleri, Gambiya vize işlem başvurusu sırasında uluslar arası aşı sertifikalarının kopyasını beyan etmelidir.

Gambiya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Gambiya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp