Kayseri

Telefon

+908504601535

Gambiya Vize Merkezi, Kayseri

Değerli ziyaretçimiz Gambiya vize işlemleri hakkında bilgi sağlamak amacıyla hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın ilerleyen bölümlerinde Gambiya vize başvuruları hakkında bilgi edinebilir, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak öncelikle Kayseri ilçeleri ve Kayseri çevresindeki illerden gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurularınız için sizlere danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Danışmanlık hizmetinden yararlanmak vize başvuruları esnasında yapacağınız hataları ortadan kaldıracağı için doğru bir vize başvurusu yapmanıza yol açacaktır. Vize reddi alan vize başvurularının temel sebebinin yanlış yapılan vize başvuruları olduğunu unutmamak gerekir.

Vize konusunda her biri uzman olan kadromuzla iletişime geçmek, sorularınızı iletmek için [email protected] e-posta adresinden bizlere mail atabilir ya da 0850 460 15 35 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilirsiniz.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir? - Kayseri

Gambiya ziyareti gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Gambiya’ya giriş yapabilmek için vize almalıdırlar. Ancak vize alma zorunluluğu pasaport türlerine göre değişmektedir. Siyah(Diplomatik) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın 90 günden kısa süreli Gambiya ziyaretlerinde vize almalarına gerek yoktur. Fakat Türkiye Cumhuriyeti Bordo(Umuma Mahsus), Yeşil(Hususi) ve Gri(Hizmet) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın Gambiya ziyaretleri için vize almaları zorunludur.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Kayseri

Gambiya ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız vize başvuru işlemlerini bireysel olarak yapabilirler. Bireysel Gambiya vize başvuru işlemlerinizi şahsen Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne müracaat ederek gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel başvuru işlemlerini gerçekleştirmeden önce yapmanız gereken işlemlerin başında seyahat amacınızı belirlemek ve bu doğrultuda seyahat amacınıza uygun olan vize türünde karar kılmaktır. Vize başvuru evrakları vize türüne göre değişiklik gösterdiği için bu adım oldukça önemlidir. Başvuru işlemleri esnasında seyahat amacınızı destekleyici kanıtlar sunmanın vize onayı almanıza katkı sağlayacağını unutmayınız. Başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak yanlış başvuru yapmanızın önüne geçecektir. Eksik bilgiler ya da eksik evraklar eşliğinde yapılan başvuruların büyük oranda vize reddi ile sonuçlanacağını bildirmek isteriz.

Gambiya bireysel vize başvurularınızın tamamlanabilmesi ve ardından işleme konulabilmesi için konsolosluğu sizlerden talep ettiği evrakları düzenlemeniz gerekmektedir. Ardından bu belgeleri başvuru sahibi şahsen imzalamalı ve konsolosluğa iletmelidir. Vize reddi ile sonuçlanan vize başvurularının temel nedenlerinden biri yanlış yapılan vize başvurularıdır. Başvuru işlemleri esnasında herhangi bir yanlışlık yapmamak adına profesyonel danışmanlık hizmetinden yararlanmak oldukça önemlidir. Danışmanlık hizmeti aldığınızda evraklarınızın kontrolü sağlandığı için doğru ve güvenli vize başvuru işlemi gerçekleştireceksiniz.

Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak sizlere Gambiya vize başvuru işlemlerinizde vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Her biri vüze konusunda uzman olan kadromuz eşliğinde Gambiya vize başvurularınızı hızlı ve doğru bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca şubemiz aracılığıyla gerçekleştireceğiniz Gambiya vize başvurularında konsolosluğa gitmenize gerek kalmayacaktır. Yapmanız gereken İzmir şubemize ulaşıp vize başvurusu için gerekli olan belgeleri edinmek, bu belgeleri doğru bir şekilde tamamlamak ardından şahsen imzalayıp şubemize ulaştırmaktır. 

Vize başvuru evraklarınız şubemize ulaştıktan sonra yetkililerimiz öncelikle başvuru belgelerinizin kontrollerini yapmaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı sürece Gambiya vize başvuru evraklarınız konsolosluğa iletilir ve işleme koyulur. Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için [email protected] adresi üzerinden bizlere e-posta gönderebilir ya da 0850 460 15 35 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Kayseri

Gambiya vizesi alabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Gambiya kapıda vize işlemleridir. Kapıda vize uygulaması sınır kapısında vize almanıza olanak sağlayan bir uygulamadır. Banjud ve Amdalai sınır kapılarında bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Kapıda vize uygulamasıyla alacağınız vize sizlere 72 saat ülkede bulunma hakkı verecektir. Daha uzun süreli vize başvurularınız için Gambiya Ankara Konsolosluğu’na bizzat başvuru yapabilir ya da Vize Merkezi Kayseri şubemiz aracılığıyla vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Kapıda vize uygulaması karşınıza bazı sorunları çıkarabilecek bir uygulamadır. Eksik belge ya da yanlış bilgilerle yapacağınız vize başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle Gambiya vizenizi Türkiye’den çıkış yapmadan önce gerçekleştirmenizi önermekteyiz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır? - Kayseri

Gambiya vize işlemlerini tamamlamak için gerekli olan tüm kriterleri yerine getirdikten sonra vize başvuru işlemleriniz konsolosluk yetkilileri tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Değerlendirme sürecini yürüten tek resmi kurum Gambiya Konsolosluğu’dur. Ayrıca vize sonucu hakkında nihai kararı verecek olan tek yetkili kurum kendileridir. Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak değerlendirme sürecine müdahale etme hakkımızın bulunmadığını belirtmek isteriz. Bizlerin tek amacı vize başvuru işlemleriniz esnasında sizlere yardımcı olarak hızlı ve doğru bir şekilde vize başvurularınızı tamamlamanız ve bununla beraber vize başvurunuzun tüm süreç boyunca takibini yapmaktır.

Gambiya vize başvurularının değerlendirme süresi normal durumlarda 3-5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bu süreye etki edebilen, bu süreyi uzatabilen etkenler bulunmaktadır. Başvuru yaptığınız dönemde konsoloslukta yaşanabilecek olan bir yoğunluk ya da o dönemde bulunabilecek olan bir resmi tatil vize değerlendirme sürecini uzatabilmektedir. Ayrıca konsolosluk yetkilileri nadir de olsa sizlerden ek belge talebinde bulunabilir. Bu talep de vize değerlendirme sürecini uzatabilen bir etkendir. Bunun gibi aksamaları göz önünde bulundurarak Gambiya vize başvurularınızı ziyaret tarihinizden en geç 20 gün önce tamamlamış olmanızı öneriyoruz. Aksi halde vize sonuçlarınız ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Kayseri

Gambiya vize başvurularının  değerlendirilmesi tamamlandıktan sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenerek sizlere ulaştırılmaktadır. Vize başvuru işlemleri için gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirmiş olsanız dahi vize reddi alabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Vize reddi alma risklerini en aza indirmek için Gambiya vize süreniz sona erdiğinde ülkeden çıkış yapacağınıza dair kanıtlar sunmak oldukça önemli olacaktır.

Gambiya vize başvuru sonucunuz ret olarak sizlere iletildiyse konsolosluk sizlere neden ret aldığınıza dair bilgi içeren bir ret mektubu gönderecektir. Buradaki maddeleri inceleyip düzenleyerek tekrar Gambiya vize başvurusu yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Vize başvurularının olumsuz olarak sonuçlanmasından sonra vize ücretinin iade edilmesi söz konusu olmayacaktır.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Kayseri

Gambiya vizesini almış olsanız dahi ülkeye giriş yapma hakkınızın garanti olmadığını belirtmek isteriz. Bu konuda son kararı verecek olan mercii sınır polisleridir. Sınır polisleri herhangi bir sorun tespit ettikleri durumlarda sizleri ülkeye almama hakkında sahiptir. Sınır kapısında, ülkeye giriş gerçekleştirirken herhangi bir sorunla karşılaşmamak için pasaportunuzun güncel olduğundan, hasar görmemiş, yıpranmamış olmasından ve içerisinde güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf barındırdığından emin olmalısınız. Bununla birlikte Gambiya uçak biletinizi ve konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Gambiya’ya giriş yapabilmek için Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız zorunludur. Bu aşıyı ülkeye giriş yapmadan en az 10 gün önce yaptırmış olmalı ve giriş esnasında bu aşıyı yaptırmış olduğunuza dair aşı kartını yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Gambiya’ya giriş yaparken dikkat etmeniz gereken konular hakkında bilgi almak için Vize Merkezi Kayseri şubemizi arayabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamızda Gambiya vize işlemleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Ayrıntılı bilgilere ulaşmak, sorularınıza yanıt bulmak için [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilir veya 0850 460 15 35 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp