Konya

Telefon

+903322254389

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gambiya Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya şube sayfamıza hoş geldiniz. Konya şubesi olarak Gambiya vize başvuru işlemleriniz esnasında diğer ülkeler için olduğu gibi vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Gambiya ziyareti gerçekleştirmek isteyen ziyaretçilerimiz sayfamızda Gambiya vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Vize Merkezi Konya şubesi olarak başta Konya ilçeleri olmak üzere, Konya çevresindeki illerden de gerçekleştirmek istediğiniz Gambiya vize başvuru işlemleriyle ilgilenmekteyiz. Vize konusunda oldukça deneyimli olan bir danışman ile birlikte vize başvurusu gerçekleştirmek vize onayı alma yolunda sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Vize reddi ile sonuçlanan birçok vize başvurusunun temel nedeni yanlış yapılan vize başvurularıdır.

Vize konusunda birer uzman olan kadromuzla iletişime geçmek, birebir görüşmek için +90 (332) 225 43 89 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir veya [email protected] adresi üzerinden bizlere e-mail gönderebilirsiniz.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir? - Konya

Gambiya seyahati planlayan vatandaşlarımızın Gambiya’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak bu durum bazı istisnalar içerir. Türkiye Cumhuriyeti Hizmet(Gri), Umuma Mahsus(Bordo) ve Hususi(Yeşil) pasaportuna sahip olan vatandaşlarımızın Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmeleri için vize almaları zorunludur. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik(Siyah) pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın 90 günden kısa sürecek olan ziyaretlerinde Gambiya vizesi almalarına gerek yoktur.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Konya

Gambiya’ya ziyaret planı gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız vize başvuru işlemlerini bireysel olarak gerçekleştirebilirler. Bireysel Gambiya vize başvurularınızı bizzat Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne müracaat ederek yapabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi bireysel olarak gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken konuların başında seyahat amacınızı belirlemek ve amacınıza uygun düşen vize türünüzde karar kılmaktır. Ardından vize türünüze uygun düşen gerekli belgeleri edinmeniz gerekmektedir. Başvuru yaparken seyahat amacınızı açıkça belirten evraklar sunmak vize onayı alma şansınızı artıracak unsurlardan biridir. Bireysel vize başvuruları esnasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise vize başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi edinmektir. Eksik ya da yanlış bilgiler doğrultusunda gerçekleştireceğiniz vize başvuru işlemlerinin yüksek oranda vize reddi aldığını unutmamak gerekmektedir.

Bireysel vize başvurularınızı tamamlamak için konsolosluk yetkililerinin sizlerden isteyeceği belgeleri düzenlemeniz zorunludur. Belgeleri düzenledikten sonra bu belgeler başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmalı ve ardından konsolosluğa iletilmelidir. Vize başvurularının olumsuz bir şekilde sonuçlanmasının temel nedenlerinden biri yanlış yapılan vize başvuru işlemleridir. Bu nedenle vize başvurularınız esnasında profesyonel danışmanlık hizmetinden yararlanmak sorunsuz bir vize başvurusu süreci geçirmenizi sağlayacaktır. Sunulan evraklar, doldurulan formlar bizzat temsilcilerimiz tarafından kontrol edildiği için herhangi bir yanlış işlem yapılmayacaktır. Bu nedenle vize başvurularınız reddedilme oranı oldukça düşmektedir. Doğru yardımla birlikte vize onayı almanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Vize Merkezi Konya şubesi olarak Gambiya vize başvuru işlemlerinizi hızlı, güvenilir ve sorunsuz geçirebilmeniz için profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Her biri vize konusunda uzman olan temsilcilerimiz eşliğinde sorunsuz bir vize başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Gambiya vize işlemlerini gerçekleştirmek için konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmayacaktır. Yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; ofisimizle iletişime geçip vize türünüze uygun düşen evrakları temin etmek, bu evrakları eksiksiz bir şekilde düzenledikten sonra bizzat imzalayıp bizlere ulaştırmanız vize işlemlerinizi başlatmak için yeterli olacaktır.

Başvuru için gerekli olan evraklarınız şubemize ulaştığında vize danışmanımız öncelikle başvuru evraklarının kontrolünü sağlamaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadıysa Gambiya vize başvurularınız konsolosluğa iletilerek işleme konulmaktadır. Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (332) 225 43 89 numaralı telefonumuzu tuşlayarak bizleri arayabilir veya [email protected] adresi üzerinden bizlere elektronik posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Konya

Gambiya vizesi alabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Gambiya kapıda vize uygulaması olacaktır. Bu uygulama sınır kapısında, Gambiya’ya giriş gerçekleştirdiğiniz noktada vize almanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Kapıda vize uygulamasından Amdalai ve Banjud sınır kapılarında yararlanabilirsiniz. Fakat bu tür vizeyi almış olmanız sizlere yalnızca 72 saat ülkede bulunma hakkı tanımaktadır. Daha uzun süreli vize almak için bireysel olarak Gambiya Ankara Konsolosluğu’na başvuru gerçekleştirebilir ya da Vize Merkezi Konya şubemiz aracılığıyla vizenizi alabilirsiniz.

Kapıda vize uygulaması vize alma esnasında karşısınıza bazı sorunları çıkartabilecek bir uygulamadır. Herhangi bir eksik belge ya da eksik bilgiler eşliğinde yapacağınız bir hatadan kaynaklı olarak vize reddi alabilirsiniz. Bu riskleri ortadan kaldırmak için Gambiya vizenizi Türkiye’den çıkış yapmadan önce almanızı öneriyoruz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır? - Konya

Gambiya vize işlemleri hakkında gerekli olan prosedürler tamamlandıktan sonra vize başvurusu değerlendirme sürecine geçilmektedir. Bu süreci yalnızca Gambiya Konsolosluğu yürütmektedir. Ayrıca vize sonuçlarının nihai kararını verecek tek yetkili kurumun kendileri olduğunu belirtmek isteriz. Vize Merkezi Konya şubesi olarak hiçbir şekilde değerlendirme sürecine müdahil olamayacağımızı, bizlerin tek amacı vize başvuru sürecinizi doğru ve kolay bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmak olduğunu belirtmek isteriz.

Gambiya vize başvurularının değerlendirme süreci herhangi bir aksaklık yaşanmadığı sürece 3 ila 5 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Fakat belirtilen süre bazı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Başvuru döneminizde yaşanabilecek herhangi bir yoğunluk ya da o dönemde bulunabilecek bir resmi tatil vize değerlendirilmesinin uzamasına yol açabilmektedir. Herhangi bir faktöre bağlı olarak aksaklık yaşamamanız için Gambiya vize başvurularınızı ziyaret gerçekleştireceğiniz tarihten en geç 20 gün önce tamamlanmış olmanızı öneriyoruz. Aksi durumlarda vize sonuçlarınız Gambiya ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Konya

Vize başvuru değerlendirme işlemi tamamlandıktan sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenmektedir. Vize başvuruları esnasında gerekli olan bütün prosedürleri eksiksiz bir şekilde tamamlamış olsanız dahi vize reddi alabileceğinizi unutmamalısınız. Vize reddi riskini en aza indirmek için vize süreniz bittiğinde ülkeden çıkış gerçekleştireceğinize dair kanıtlar sunmak sizlerin adına olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Vize reddi ile sonuçlanan başvurularda konsolosluk sizlere neden vize reddi aldığınıza dair bilgilendirici bir ret mektubu iletebilir. Burada yer alan maddeleri düzenledikten sonra tekrar vize başvurusu yapabileceğinizi unutmayınız.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Konya

Gambiya vizenizi aldıktan sonra ülkeye giriş yapmanızın garanti altında olmadığını belirtmek isteriz. Ülkeye girişinizi onaylaması sınır polisi tarafından gerçekleştirilecektir. Sınır polisinin herhangi bir sebepten kaynaklı olarak sizlerin ülkeye girişinizi engelleme hakkı bulunmaktadır. Sınır kapısında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için pasaportunuzun eskimemiş, yıpranmamış olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca pasaportunuzda mutlaka güncel bir biyometrik fotoğraf olduğundan emin olmanız gereklidir. Bununla birlikte giriş yapacağınız esnada Gambiya uçak biletinizi ve konaklama gerçekleştireceğiniz yere ait rezervasyon bilgilerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Gambiya’ya giriş yapabilmek için Sarıhumma aşısını yaptırmış olmalısınız. Bu aşıyı giriş tarihinizden en az 10 gün önce yaptırmış olmalı ve giriş yaptığınız esnada bu aşıyı yaptırdığınıza dair bilgi veren aşı kartını yanınızda bulundurmanız gereklidir. Sağlığınız açısından almanız gereken önlemler hakkında Vize Merkezi Konya şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmek için +90 (332) 225 43 89 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp