Ankara

Telefon

+903129700543

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gambiya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara şube sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi Ankara şubesi olarak dünya çapında pek çok ülke için olduğu gibi Gambiya için de vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Sayfamızda Gambiya ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımıza vize işlemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yazımızın ilerleyen kısımlarında vize işlemleri için gerekli prosedürler ve vize başvuruları hakkında dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara şubesi olarak başta Ankara ilçeleri olmak üzere, Ankara çevresindeki illerden de yapacağınız vize başvurularıyla ilgilenmekte ve bu başvurular için vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize başvuru işlemlerini vize hakkında detaylı bilgi sahibi olan bir danışmanla birlikte gerçekleştirmek vize onayı almanızda oldukça yardımcı olacaktır. Vize reddi ile sonuçlanan vize başvurularının büyük bir çoğunluğunun sebebi yanlış yapılan vize başvuru işlemleridir. Danışman eşliğinde doğru bir şekilde vize başvurusu yapmak vize onayı almanızda büyük rol oynayacaktır.

Deneyimli kadromuzla görüşüp bilgi alışverişinde bulunmak, sorularınıza yanıt bulmak için +90 (312) 970 05 43 numaralı telefonumuz aracılığıyla Vize Merkezi Ankara şubemize ulaşabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Nerededir? - Ankara

Gambiya, Batı Afrika’da Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer almaktadır. 2.3 milyonluk bir nüfusa sahip olan ülkenin karayla olan tek sınırı Senegel iledir. Ülkede çok verimli topraklar bulunmasa da halk geçimini çoğunlukla tarım ve hayvancılık yaparak kazanmaktadır.

Gambiya’nın resmi dili İngilizce’dir. Bununla birlikte Fula, Mandinka, Wolof gibi yerel dillerin konuşulması da yaygındır. Ülkenin en önemli şehirlerinin başında başkent Banjul, Bakau, Bansang, Serredunka, Farafenni gibi şehirler gelmektedir.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir? - Ankara

Gambiya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmeleri için vize almaları zorunludur. Yalnızca Diplomatik(Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın 90 günden kısa sürecek olan ziyaretleri için Gambiya vizesi almalarına gerek yoktur.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Ankara

Gambiya seyahati yapacak olan vatandaşlarımız Türkiye’den bireysel vize başvurularını gerçekleştirebilirler. Gambiya vize başvurularınızı şahsen Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel olarak vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken hususların başında seyahat amacınızı ve vize türünüzü belirlemenizdir. Daha sonra seyahat amacınıza uygun vize türüne ait belgeleri edinmelisiniz. Bu noktada seyahat amacınızı açıkça belirten belgeler sunmak vize onayı için sizlere yardımcı olacaktır. Bireysel vize başvurularında en çok özen gösterilmesi gereken konulardan biri de yeterli bilgi sahibi olmaktır. Eksik bilgiler eşliğinde yapacağınız vize başvurularının çoğunlukla vize reddi alacağını unutmamalısınız.

Bireysel olarak Gambiya vize başvurusu için konsolosluğun sizlerden talep edeceği belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Bu belgeleri temin ettikten sonra eksiksiz bir şekilde doldurup bizzat imzaladıktan sonra konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir. Vize reddi ile karşılaşılan durumların sebeplerinin başında yanlış yapılan vize başvuruları gelmektedir. Vize başvurularınızı gerçekleştirirken profesyonel danışmanlık hizmeti almak vize başvuruları esnasında yapılan hataları sıfıra indirmektedir. Böylelikle vize onayını almanın ilk aşamasını sorunsuz bir şekilde atlatmış olursunuz. Doğru yardım sizleri vize onayına götürecektir.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz Gambiya vize başvuruları esnasında sizlerin kolay bir başvuru süreci geçirebilmesi için danışmanlık hizmeti vermektedir. Hepsi vize konusunda birer uzman olan profesyonel yetkililerimiz eşliğinde hızlı, doğru ve güvenilir bir şekilde vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmaz. Yapmanız gereken ise ofisimize ulaşıp gereki belgeleri temin etmek, bu belgeleri doldurup imzaladıktan sonra bizlere göndermeniz yeterli olacaktır.

Başvuru evraklarınız ofisimize ulaştığında vize danışmanımız öncelik olarak başvuru evraklarınızın kontrolünü sağlamaktadır. Ardından herhani bir sorunla karşılaşılmadıysa Gambiya vize başvurularınız işleme konulmaktadır. Vize işlemleri hakkında yetkililerimizle görüşmek için +90 (312) 970 05 43 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir ya da [email protected] adresi aracılığıyla bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Ankara

Gambiya vizesi almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Gambiya Kapıda Vize İşlemleri olacaktır. Bu uygulamadan yararlanarak ülkeye giriş esnasında, sınır kapısında Gambiya vizenizi alabilirsiniz. Vize başvurunuzu Banjud ve Amdalai sınır kapılarında gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu vize sizlere yalnızca 72 saat ülkede bulunma hakkı vermektedir. Daha uzun süreli vize almak için bireysel olarak Gambiya Ankara Konsolosluğu’na başvuru gerçekleştiebilirsiniz.

Kapıda vize uygulaması sorun yaşayabileceğiniz, riskli sayılabilen bir uygulamadır. Herhangi bir eksik belge ya da yapacağınız bir hata olumsuz sonuçlar almanıza neden olabilir. Bu riskleri göz önünde bulundurduğumuzda vizenizi Türkiye’den çıkış gerçekleştirmeden önce almış olmanızı önermekteyiz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır? - Ankara

Gambiya vize işlemleri için gerekli olan prosedürler tamamlandıktan sonra vize başvurusu değerlendirme sürecine geçilmektedir. Bu süreç yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yürütülmekte olup nihai kararı verecek olan tek yetkili kurumun kendileri olduğunu belirtmek isteriz. Bizler yalnızca vize başvurularınız esnasında sizlere profesyonel destek sağlamaktayız ve karar sürecine hiçbir şekilde müdahale etme hakkımız bulunmamaktadır.

Gambiya vize başvuru değerlendirme süresi normal şartlarda 3 veya 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süre bazı etkenler doğrultusunda uzayabilir. Dönemsel olarak konsolosluk tarafından gerçekleşecek bir yoğunluk ya da başvuru yaptığınız dönemde bulunabilecek olan resmi tatiller vize sonuçlanma sürecini etkileyebilmektedir. Herhangi bir yoğunluktan kaynaklı gecikme yaşamamak için vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 20 gün önce tamamlamış olmanızı öneriyoruz. Aksi durumlarda, herhangi bir gecikme doğrultusunda vize sonuçlarınız seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Ankara

Vize başvuru değerlendirilmesi tamamlandıktan sonra vize kararı pasaportunuza işlenmektedir. Vize almak için gerekli olan her prosedürü yerine getirmiş olsanız dahi vize reddi alabileceğinizi unutmayınız. Ret alma riskini en aza indirgemek için vize süreniz sona erdiğinde ülkeden çıkış yapacağınıza dair belgeler sunmak yararlı olacaktır.

Ret ile sonuçlanan vize başvurularında konsolosluk genellikle neden ret aldığınıza dair bir belgeyi sizlere iletir. Bu belgede yer alan maddeleri dikkatlice düzenleyip tekrar Gambiya vize başvurusu yapma hakkınızın bulunduğunu belirtmek isteriz.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Ankara

Gambiya vizenizi aldıktan sonra ülkeye girişinizin garanti olmadığını belirtmek isteriz. Sınır kapısında bulunan sınır polisinin herhangi bir sebepten dolayı sizleri ülkeye almama yetkisi vardır. Herhangi bir sorun yaşamamak için pasaportunuzun güncel, eskimemiş/yıpranmamış olduğundan ve içerisinde mutlaka bir biyometrik fotoğraf barındırdığından emin olmalısınız. Bunlara ek olarak konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerinizle birlikte Gambiya gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurmanızı önermekteyiz.

Gambiya girişlerinizi gerçekleştirebilmek için Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gereklidir. Bu aşırı giriş tarihinizden en az 10 gün önce yaptırmış olmalı ve giriş yaptığını esnada bu aşıyı yaptırdığınızı belgeleyen aşı kartını yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Salgın hastalıklar ve alınması gerekli olan önlemer hakkında bilgi edinmek için Vize Merkezi Ankara şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Gambiya vize işlemleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Ayrıntılı bilgi edinmek, temsilcilerimizle birebir görüşmek gerçekleştirmek için +90 (212) 970 02 81 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp