Çanakkale

Telefon

+908502411219

Gambiya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçimiz, 

Çanakkale Gambiya Vize Merkezi şubesi sayfasına hoş geldiniz. Vize Merkezi olarak dünya üzerinden pek çok ülke için olduğu gibi Gambiya için de sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Sayfamızın devamında “Gambiya vizesi nasıl alınır?”, “Gambiya vize işlemleri nelerdir?” gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Gambiya Vize Çanakkale şubemiz aracılığı ile Lapseki, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Yenice gibi Çanakkale ilçeleri başta olmak üzere Çanakkale çevresinden gerçekleştirmek istediğiniz Gambiya vize başvurularıyla ilgilenmekte ve sizlere bu süreçte profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Gambiya Vize başvuruları esnasında profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmak vize işlemlerini doğru ve hızlı bir şekilde tamamlayabilmenize yol açacaktır. Şubemize ulaşmak ve danışmanlarımızla birebir görüşmek için +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da bizlere [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Gambiya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Gambiya’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türlerine göre vize alma durumları değişmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportuna sahip olan vatandaşlarımız Gambiya ziyaretlerinde ülkeye giriş yapabilmek için Gambiya vizesi almalıdırlar. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik(Siyah) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 90 günü aşmamak şartıyla Gambiya’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Çanakkale

Çanakkale Gambiya Vize Merkezi şubesi olarak, Gambiya vize işlemlerinde sizlere profesyonel vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize işlemleri konusundan her biri uzman olan yetkililerimiz ile birlikte hızlı, güvenilir ve çözüm odaklı bir şekilde vize başvuru işlemlerini sizlerin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Bunun için yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Çanakkale Gambiya Vize Merkezi şubesine ulaşıp vize başvurusu için gerekli olan belgeleri edinip, bu belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde düzenleyip bizlere ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Vize başvuru belgeleriniz şubemize ulaştığında ilk olarak belgelerinizin kontrolü vize danışmanlarımız tarafından sağlanmaktadır. Ardından herhangi bir sorunla karşılaşılmadıysa Gambiya vize başvuru belgeleriniz sizlerin adına konsolosluğa gönderilmekte ve vize başvuru işlemleriniz başlatılmaktadır. Konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmadan vize başvuru işlemlerini tamamlamış olacaksınız. 

Gambiya vize başvuruları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Çanakkale

Gambiya vizesi alabilmek için bir diğer yöntem ise kapıda vize işlemidir. Sınır kapısında vize almanıza olanak sağlayan bu işlem Amdalai ve Banjud sınır kapılarında yapılabilmektedir. Ancak buradan alacağınız Gambiya vizenizle birlikte ülkede 72 saat bulunma hakkınız olacaktır. Daha uzun süreli vize alabilmek içi Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne bireysel olarak başvuru gerçekleştirebilir ya da Çanakkale Gambiya Vize Merkezi şubemiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda vize işlemleri riskli sayılabilecek bir yöntemdir. Beklenmedik aksaklıklarla karşılaşabilir ve vize reddi alabilirsiniz. Eksik bilgiler eşliğinde ya da eksik evraklarla birlikte gerçekleştireceğiniz vize başvurularınız olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. Bu yüzden kapıda vize uygulamasını kullanmanızı önermemekteyiz. Gambiya vize işlemlerinizi Türkiye’den çıkış gerçekleştirmeden önce yapmanız sizler için daha yararlı olacaktır.

Gambiya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Gambiya vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan ve başvuru evraklarınız konsolosluğa iletildikten sonra vize başvuru değerlendirme sürecine geçilmektedir. Değerlendirme süreci yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yapılmakta olup Çanakkale Gambiya Vize Merkezi şubesi olarak bu sürece müdahale etme imkanımızın olmadığını belirtmek isteriz. Bizlerin nihai amacı sorunsuz bir vize başvuru süreci geçirmenizdir.

Gambiya vize başvuru değerlendirme süreci normal koşullarda 3 ila 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu sürece etki edebilecek bazı durumlar bulunabilmektedir. Konsolosluk tarafından yaşanabilecek olan dönemsel yoğunluklar ve başvuru işlemlerinizi yaptığını tarihte bulunabilecek olan resmi tatillerle birlikte değerlendirme süreci normalden uzun sürebilmektedir. Bu sebeple Gambiya vize başvuru işlemlerinizi ziyaret tarihinizden en az 20 gün önce gerçekleştirmiş olmanızı önermekteyiz. Aksi takdirde vize sonuçlarınız Gambiya ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Çanakkale

Gambiya vize başvuru değerlendirme süreciniz tamamlandıktan sonra vize sonuçlarınız pasaportunuza işlenmektedir. Vize başvuru işlemleriniz esnasında her ne kadar gerekli prosedürleri yerine getirmiş olsanız dahi vize reddi alma riskinizin bulunduğunu belirtmek isteriz. Bunun önüne geçebilmek için Gambiya ziyaretiniz tamamlandıktan sonra ülkenize geri dönüş yapacağınızı belgelemeniz vize onayı almanızda sizlere yardımcı olabilir.

Vize başvurularınız ret ile sonuçlandıysa konsolosluk sizlere neden vize reddi aldığına dair maddeleri içeren bir belge verecektir. Bu belgede yer alan maddeleri inceleyip ardından gereken düzenlemeleri yaptığınız takdirde tekrar Gambiya vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Çanakkale

Gambiya vize onayınızı aldıktan sonra ülkeye giriş gerçekleştirmeniz esnasında bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Vize onayı almak giriş için garanti sağlamamaktadır. Sınır polisleri herhangi bir nedenden dolayı sizleri ülkeye sokmayabilir. Eğer pasaportunuz eskimiş ve yıpranmış ise ya da içerisinde güncel bir biyometrik fotoğraf barındırmıyorsa giriş esnasında sorun yaşayabileceğinizi unutmayınız.

Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmeniz için giriş tarihinizden en geç 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gereklidir. Buna ek olarak aşıyı yaptırdığınza dair aşı kartınızı giriş sırasında yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Sağlığınız için gerekli bilgileri Çanakkale Gambiya Vize Merkezi şubemizi arayarak ya da Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Çanakkale Gambiya Vize Merkezi sayfamızda, Gambiya vize işlemleri hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Sorularınıza yanıt bulmak ya da danışmanlarımızla birebir görüşmek için +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da bizlere [email protected] adresinden e-posta aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp