İzmir

Telefon

+902329700543

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gambiya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Gambiya vizesi için sizlere bilgi sağlamak amacıyla hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi İzmir sayfamıza hoş geldiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Gambiya vizesi hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir şubesi olarak öncelikle İzmir ilçeleri ve çevre illerden gerçekleştirmek istediğiniz Gambiya vize başvurularıyla ilgilenmekte ve bu başvurular için danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının en büyük nedenlerinden biri yanlış yapılan vize başvuru işlemleridir. Danışmanlık hizmetinden yararlanmak yapılacak olan yanlışlıkları ortadan kaldıracağı için doğru bir vize başvurusu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Gambiya vizesi hakkında detaylı bilgi almak için [email protected] adresine e-posta gönderebilir ya da bizleri +90 (232) 970 05 43 kodlu telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir? - İzmir

Gambiya’ya seyahat planı yapan ziyaretçilerimizin ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almaları gereklidir. Ancak pasaport türlerine göre istisnai durumlar bulunmaktadır. Diplomatik(Siyah) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günden kısa sürecek olan Gambiya seyahatleri için vize almadan ülkeye giriş gerçekleştirebilirler. Ancak Yeşil(Hususi), Gri(Hizmet) ve Bordo(Umuma Mahsus) pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın Gambiya seyahatleri için vize almaları gerekmektedir.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - İzmir

Gambiya’ya seyahat edecek olan vatandaşlarımız vize başvurularını bireysel olarak yapabilirler. Bireysel Gambiya vize başvurularınızı Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne şahsen başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel olarak vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri seyahat amacınızı belirlemek ve bu doğrultuda seyahat amacınıza uygun düşen vize türünü belirlemek olmalıdır.

Başvuru evraklarınız vize türünüze göre farklılık göstereceği için bu adımı düzgün bir şekilde tamamlamak önemli olacaktır. Ardından vize türünüze ait evrakları temin etmeniz gereklidir. Başvuru işlemleri sırasında seyahat amacınızı belirten kanıtlar sunmak vize onayı almanıza yardımcı olacak etkenlerdendir. Bireysel vize başvurusu yaparken özen göstermeniz gereken bir diğer konu ise vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmaktır. Eksik bilgiler ya da yanlış evraklar eşliğinde yapacağınız vize başvurularının çoğunlukla ret olarak sonuçlanacağını bildirmek isteriz.

Gambiya bireysel vize başvurularınızın tamamlanıp işleme konulabilmesi için konsolosluğun sizlerden talep ettiği evrakları tamamlamanız gereklidir. Başvuru belgeleri hazırlandıktan sonra bizzat başvuru yapan kişi tarafından imzalanmalı ve düzenlenmesi tamamlanan belgeleri konsolosluğa iletmeniz gereklidir. Vize reddi ile sonuçlanan vize başvurularının başlıca nedenlerinden biri yanlış yapılan vize başvurularıdır. Bu nedenle başvuru işlemleri esnasında profesyonel destek hizmeti almak oldukça yararlı olabilir. Alacağınız danışmanlık hizmetiyle birlikte başvuru evraklarınız, sunacağınız diğer evraklar kontrolden geçeceği için herhangi bir yanlışlık riski bulunmamakta dolayısıyla vize onayı alma yolunda bu seçenek sizlere oldukça yardımcı olmaktadır.

Vize Merkezi İzmir şubesi olarak Gambiya vize başvurularınızı gerçekleştirirken sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Her biri vize alanında uzman olan yetkililerimizle birlikte vize başvuru işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik şubemiz aracılığıyla yapacağınız Gambiya vize işlemleri esnasında konsolosluğa gitmenize gerek kalmayacaktır. Yapmanız gereken işlem ise bizlere ulaşıp gerekli belgeleri edinmek, bu belgeleri doğru bir şekilde tamamlamak ve ardından şubemize ulaştırmaktır. Belgelerinizin elimize ulaşması vize başvurularınızın işleme konulması için yeterli olacaktır.

Vize başvuru işlemleri için gerekli olan belgeler elimize ulaştığında yetkililerimiz öncelikle belgelerinizin kontrolünü sağlayacaktır. Herhangi bir eksikle karşılaşılmadığı sürece Gambiya vize başvurularınız konsolosluğa iletilerek işleme konulmaktadır. Gambiya vize işlemleri hakkında bilgi almak için [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilir veya +90 (232) 970 05 43 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - İzmir

Gambiya vizesi almak için Gambiya kapıda vize uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamayla birlikte Gambiya’ya giriş yaparken, sınır kapısında vize alma imkanınız olacaktır. Kapıda vize uygulamasını Banjud ve Amdalai sınır kapılarında kullanma imkanınız bulunmaktadır. Kapıda vize uygulamasını kullanarak alacağınız vize sizlere yalnızca 72 saat ülkede kalma şansı tanıyacaktır. daha uzun süreli vize başvurularınız için Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne bizzat müracaat edebilir ya da Vize Merkezi İzmir şubemiz aracılığıyla Gambiya vizenizi alabilirsiniz.

Kapıda vize uygulaması sırasında karşınıza bazı sorunlar çıkabilir. Herhangi bir evrak eksikliği ile ya da yanlış bilgiler doğrultusunda yapacağınız başvuruların olumsuz yönde sonuçlanma ihtimali oldukça fazladır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizi Türkiye’den çıkış yapmadan önce gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır? - İzmir

Gambiya vize işlemleri için gerekli olan prosedürler tamamlandığında vize başvuru değerlendirme sürecine geçişmeltedir. Değerlendirme sürecini yürüten tek resmi kurum Gambiya Konsolosluğu’dur. Vize sonucunuzun nihai kararını verecek olan yetkili kurum da kendileridir. Bu sürece Vize Merkezi İzmir şubesi olarak müdahale etme yetkimizin bulunmadığını belirtmek isteriz. Vize Merkezi olarak bizlerin amacı vize başvuru işlemleriniz süresince sizlere yardımcı olmak ve vize başvurunuzu süreç sonuna kadar takip etmektir.

Gambiya vize başvurularının değerlendirme süresi normal şartlarda 3-5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süre bazı etkenler doğrultusunda uzayabilmektedir. Başvuru yaptığınız tarihte konsoloslukta yaşanabilecek olan yoğunluk ya da o dönemde bulunan resmi tatiller başvuru değerlendirme sürecinizi uzatmaktadır. Bu süreye etki eden bir diğer etken ise konsolosluğun sizlerden ek evrak istemesidir. Bazı durumlarda konsolosluk başvuru sahibinden ek evrak talep edebilir.

Her ne kadar istisnai durumlar olsa da göz önünde bulundurulması önemlidir. Bu gibi gecikmelerin sonucunda yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçmek için Gambiya vize başvuru işlemlerinizi ziyaret tarihinizden en geç 20 gün önce tamamlamış olmanızı öneriyoruz. Aksi halde yaşanabilecek bir gecikme doğrultusunda vize sonucunuz ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - İzmir

Gambiya vize başvuru değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonuçlarınız pasaportunuza işlenmiş bir halde sizlere gönderilmektedir. Vize başvuruları için gerekli olan tüm kriterleri sağlamış olsanız dahi vize reddi ile karşılaşabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Vize reddi alma riskinizi en aza indirmek için Gambiya vizeniz sona erdiğinde ülkeden çıkış gerçekleştireceğinizi kanıtlar nitelikte belgeler sunmak yararlı olacaktır.

Gambiya vize başvurunuz ret ile sonuçlandığında konsolosluk sizlere neden vize reddi aldığınıza dair bilgi içeren bir belge ulaştıracaktır. Bu belgedeki maddeleri inceleyip düzenleyerek tekrar vize başvuru işlemi gerçekleştirebileceğiniz unutmayınız. Vize reddi almanız durumunda vize ücretlerinin iade edilmesi söz konusu değildir.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - İzmir

Gambiya vize onayı almış olmanız ülkeye giriş gerçekleştirmenizin garanti olduğu anlamına gelmemektedir. Bu konuda son kararı verecek olan yetkililer sınır polisleri olacaktır. Sınır polisi herhangi bir sorun tespit etmesi durumunda sizleri ülkeye almama hakkına sahiptirler. Sınır kapısında herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için pasaportunuzun güncel olduğundan, eskimemiş ve yıpranmamış olduğundan ve içerisinde güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf barındırdığından emin olmalısınız. Bunun beraberinde giriş yapacağınız esnada Gambiya uçak biletinizi ve konaklama gerçekleştireceğiniz yere ait olan rezervasyon bilgilerinizi yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Gambiya ülkesine giriş gerçekleştirebilmek için Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gerekmektedir. Bu aşıyı Gambiya’ya giriş yapmadan en az 10 gün önce yaptırmalı ve bu aşıyı yaptırmış olduğunuza dair bilgiyi içeren aşı kartını giriş esnasında yanınızda bulundurmalısınız. Gambiya’ya giriş yapmadan önce dikkat etmeniz gereken konular hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Vize Merkezi İzmir şubemizi arayabilirsiniz.

Gambiya vize işlemleri hakkında sizlere detaylı bilgileri iletmeye çalıştık. Merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak ve temsilcilerimizle iletişime geçmek için [email protected] adresi üzerinden bizlere e-posta gönderebilir ya da +90 (232) 970 05 43 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak temsilcilerimizle birebir görüşebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp