Gambiya Ankara Büyükelçiliği

Gambiya Ankara Büyükelçiliği

Tüm Türkiye'den ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşlarının, Gambiya vizesi başvurularını Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekmektedir.
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği,  Gambiya vatandaşlık işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Gambiya vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
Ayrıca, Gambiya Ankara Bütükelçiliği, Türkiye'de ikamet eden Gambiya vatandaşları için noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi düzenlenmesi gibi Gambiya konsolosluk hizmetleri verilmesi konusunda yetkilidir.
 
Gambiya Büyükelçiliği Vize Başvurusu
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Gambiya Konsolosluğu vize başvurularını, hafta içi hergün 09:00-17:00 saatleri arasında işleme almaktadır.
 
 
Gambiya Büyükelçiliği Görev Alanı:
 
Gambiya Devleti’nin Türkiye dış temsilcisi olarak Gambiya Ankara Büyükelçiliği Gambiya vize başvurularını kabul etmekle ve sonuçlandırmakla yetkili kurumdur. Ankara Gambiya Büyükelçiliği, tüm Türkiye’den vize başvurularını kabul ederken, yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılan Gambiya vize işlem başvurularını işleme almaktadır. Gambiya Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri:
Pazartesi-Cuma : 09.00-17.00
 
Gambiya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Gambiya Büyükelçiliği'ne Gambiya vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Gambiya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Gambiya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
Gambiya Büyükelçiliği'ne yapılan Gambiya vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Gambiya vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
 
Gambiya Büyükelçiliği 2024 Resmi Tatil Günleri:
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği , Gambiya Devleti'nin 2024 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2024 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Gambiya vizesi için başvuruda bulunacak veya Gambiya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 

1 OcakYılbaşı
18 ŞubatBağımsızlık Günü
15 NisanKutsal Cuma
18 NisanPaskalya
21-23 NisanRamazan Bayramı
1 MayısUluslararası İşçi Bayramı
19 MayısGençlik ve Spor Günü
25 MayısAfrika Kurtuluş Günü
28 Haziran -1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
8 AğustosMuharrem Günü
30 AğustosZafer Bayramı
9 EkimHz.Muhammed'in Doğum Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
25 AralıkNoel

 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği Adres: Reşit Hilal Mah. , Hollanda Cad. ,No:31 ,Yıldız / ANKARA
 
 
Telefon: (312) 442 57 71
 
 
Fax: (312) 442 57 07
 
 
E-mail: [email protected]

Gambiya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Gambiya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp