Gambiya Ankara Büyükelçiliği

Tüm Türkiye'den ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşlarının, Gambiya vizesi başvurularını Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekmektedir.
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği,  Gambiya vatandaşlık işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Gambiya vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
Ayrıca, Gambiya Ankara Bütükelçiliği, Türkiye'de ikamet eden Gambiya vatandaşları için noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi düzenlenmesi gibi Gambiya konsolosluk hizmetleri verilmesi konusunda yetkilidir.
 
Gambiya Büyükelçiliği Vize Başvurusu
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Gambiya Konsolosluğu vize başvurularını, hafta içi hergün 09:00-17:00 saatleri arasında işleme almaktadır.
 
 
Gambiya Büyükelçiliği Görev Alanı:
 
Gambiya Devleti’nin Türkiye dış temsilcisi olarak Gambiya Ankara Büyükelçiliği Gambiya vize başvurularını kabul etmekle ve sonuçlandırmakla yetkili kurumdur. Ankara Gambiya Büyükelçiliği, tüm Türkiye’den vize başvurularını kabul ederken, yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılan Gambiya vize işlem başvurularını işleme almaktadır. Gambiya Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri:
Pazartesi-Cuma : 09.00-17.00
 
Gambiya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Gambiya Büyükelçiliği'ne Gambiya vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Gambiya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Gambiya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
Gambiya Büyükelçiliği'ne yapılan Gambiya vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Gambiya vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
 
Gambiya Büyükelçiliği 2023 Resmi Tatil Günleri:
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği , Gambiya Devleti'nin 2023 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2023 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Gambiya vizesi için başvuruda bulunacak veya Gambiya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 

1 Ocak Yılbaşı
18 Şubat Bağımsızlık Günü
15 Nisan Kutsal Cuma
18 Nisan Paskalya
21-23 Nisan Ramazan Bayramı
1 Mayıs Uluslararası İşçi Bayramı
19 Mayıs Gençlik ve Spor Günü
25 Mayıs Afrika Kurtuluş Günü
28 Haziran -1 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
8 Ağustos Muharrem Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
9 Ekim Hz.Muhammed'in Doğum Günü
29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı
25 Aralık Noel

 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği Adres: Reşit Hilal Mah. , Hollanda Cad. ,No:31 ,Yıldız / ANKARA
 
 
Telefon: (312) 442 57 71
 
 
Fax: (312) 442 57 07
 
 
E-mail: gamembank@gmail.com

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6914