Gambiya Ankara Büyükelçiliği

Tüm Türkiye'den ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşlarının, Gambiya vizesi başvurularını Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekmektedir.
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği,  Gambiya vatandaşlık işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Gambiya vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
Ayrıca, Gambiya Ankara Bütükelçiliği, Türkiye'de ikamet eden Gambiya vatandaşları için noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi düzenlenmesi gibi Gambiya konsolosluk hizmetleri verilmesi konusunda yetkilidir.
 
Gambiya Büyükelçiliği Vize Başvurusu
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Gambiya Konsolosluğu vize başvurularını, hafta içi hergün 09:00-17:00 saatleri arasında işleme almaktadır.
 
 
Gambiya Büyükelçiliği Görev Alanı:
 
Gambiya Devleti’nin Türkiye dış temsilcisi olarak Gambiya Ankara Büyükelçiliği Gambiya vize başvurularını kabul etmekle ve sonuçlandırmakla yetkili kurumdur. Ankara Gambiya Büyükelçiliği, tüm Türkiye’den vize başvurularını kabul ederken, yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılan Gambiya vize işlem başvurularını işleme almaktadır. Gambiya Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri:
Pazartesi-Cuma : 09.00-17.00
 
Gambiya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Gambiya Büyükelçiliği'ne Gambiya vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Gambiya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Gambiya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
Gambiya Büyükelçiliği'ne yapılan Gambiya vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Gambiya vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
 
Gambiya Büyükelçiliği 2016 Resmi Tatil Günleri:
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği , Gambiya Devleti'nin 2016 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Gambiya vizesi için başvuruda bulunacak veya Gambiya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 
Paskalya Tatili 23 Mart 2016
Kutsal Cuma  25 Mart 2016
Paskalya       27 Mart 2016
Paskalya Pazartesisi  28 Mart 2016
Afrika Günü    25 Mayıs 2016
İhtilal Bayramı 22 Temmuz 2016
Varsayım Günü 15 Ağustos 2016
Deepavali veya Diwali Günü 30 Ekim 2016
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği Adres: Reşit Hilal Mah. , Hollanda Cad. ,No:31 ,Yıldız / ANKARA
 
 
Telefon: (312) 442 57 71
 
 
Fax: (312) 442 57 07
 
 
E-mail: gamembank@gmail.com
 

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Gambiya Ankara Büyükelçiliği
Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu
Telefon
x