Bursa

Telefon

+902243222106

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Gambiya Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Bursa şubesine hoş geldiniz. Vize Merkezi Bursa şubesi olarak dünya üzerinden birçok farklı ülke için olduğu gibi Gambiya için de vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Sayfamızın ilerleyen bölümlerinde Gambiya vizesi için yapılması gereken işlemler, vize reddi süreci gibi konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa şubemiz öncelik olarak Bursa ilçeleri ve Bursa çevresindeki illerden gerçekleştirmek istediğiniz Gambiya vize başvurularıyla ilgilenmekte ve bu süreçte profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vize başvurusu yaparken vize uzmanlarıyla birlikte bu işlemleri gerçekleştirmek oldukça önemli olabilmektedir.

Vize reddi alan başvuruların büyük bir bölümü yanlış yapılan vize başvurularından kaynaklanmaktadır. Bunun önüne geçmek ve doğru bir vize başvurusu gerçekleştirmek için Vize Merkezi Bursa şubemizle iletişime geçebilirsiniz. +90 (224) 322 2106 numaralı telefonumuzu tuşlayarak bizleri arayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Nerededir? - Bursa

Atlas Okyanusu’nun kıyısında, Batı Afrika’da yer alan Gambiya’nın nüfusu 2.3 milyondur. Gambiya’nın kara ile tek sınırı Senegal iledir. Verimli toprakları bulunmasa da halk geçimini tarım ve hayvancılık yaparak sağlamaktadır.

Resmi dili İngilizce olan Gambiya’da Fula, Wolof, Mandinka gibi yerel diller de konuşulmaktadır. En önemli şehirlerinin başında başkent Banjul olmak üzere Bansang, Bakau, Farafenni ve Serredunka gibi şehirler gelmektedir.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir? - Bursa

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo), Hizmet(Gri), Hususi(Yeşil) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Gambiya ziyaretlerinde ülkeye giriş gerçekleştirebilmeleri için vize almak zorundadırlar. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik(Siyah) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 90 günden kısa sürecek olan ziyaretleri için Gambiya vizesi almalarına gerek kalmadan ülkeye giriş yapabilirler.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Çorlu

Gambiya vize başvurularınızı Türkiye’den bireysel olarak yapabilirsiniz. Vize başvurunuz için Gambiya Ankara Konsolosluğu’na bireysel olarak başvuru yapabilirsiniz. Öncelik olarak seyahat amacınızı belirlemeli ve amacınıza uygun düşen vize türüne başvuru yapmalısınız. Vize türüne göre evrakların farklılık göstereceğini unutmayınız. Ayrıca seyahat sebebinizi açık bir şekilde belirten belgeler sunmak vize onayı almanıza yardımcı olacak etkenlerden biridir. Bireysel olarak Gambiya vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biri ise vize başvuru işlemleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmaktır. Eksik bilgilerle yapacağınız vize başvurularınızın olumsuz olarak sonuçlanabileceğini unutmayınız.

Bireysel vize başvurularınızda konsolosluğun sizlerden talep ettiği belgeleri temin etmeniz gereklidir. Ardından bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde düzenlemeli, şahsen imzalamalı ve ardından konsolosluğa iletmelisiniz. Vize reddi ile sonuçlanan başvurularının büyük ölçüde yanlış yapılan vize başvuruları olduğunu belirtmek isteriz. Bu nedenle vize başvuruları esnasında profesyonel danışmanlık hizmeti almak sizlerin doğru ve güvenilir bir şekilde vize başvurusu gerçekleştirmesine yardımcı olacaktır. Doğru yapılan vize başvuruları vize almanıza olanak sağlayacaktır.

Vize Merkezi Bursa ofisi olarak Gambiya vize başvuruları sırasında profesyonel danışmanlık servisi sunmaktayız. Vize başvuruları hakkında birer uzman olan kadromuzla birlikte yapacağınız vize başvurularını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmadan vize başvurularını sizlerin adına gerçekleştirmekteyiz. Bunun için yapmanız gereken işlem ise bizlere ulaşıp gerekli belgeleri temin etmek, bu belgeleri düzenlemek ve ardından bizlere ulaştırmaktır.

Gambiya vize başvuru belgeleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra öncelik olarak evraklarınızın kontrolü vize danışmanlarımız tarafından sağlanmaktadır. Sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşılmazsa belgelerinizi konsolosluğa iletiyor ve Gambiya vize başvurularınızı işleme koyuyoruz.

Şubemiz aracılığıyla Gambiya vize başvuru işlemi gerçekleştirmek ya da temsilcilerimizden detaylı bilgi almak için +90 (224) 322 2106 kodlu telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Bursa

Gambiya vizesine sahip olabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Gambiya Kapıda Vize İşlemleri olabilir. Sınır kapısında vize almanıza yarayan bu yöntemi Banjud ve Amdalai sınır kapılarında kullanabilir ve Gambiya vizenizi buradan alabilirsiniz. Fakat alacağınız bu vize ülkede yalnızca 72 saat bulunmanıza olanak sağlamaktadır. Daha uzun süreli vize istekleriniz için Gambiya Ankara Konsolosluğu’na bizzat başvurabilir ya da Vize Merkezi Bursa ofisimiz aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda vize uygulaması esnasında beklenmeyen aksaklıklarla karşılaşabilme ihtimaliniz bulunduğu için bu işlem riskli sayılabilmektedir. Eksik bilgiler ya da eksik evraklar neticesinde olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. Bu nedenle Gambiya vizenizi kapıda vize uygulamasıyla değil Türkiye’den çıkış yapmadan önce almış olmanızı önermekteyiz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır? - Bursa

Gambiya vizesi için gerekli olan prosedürler tamamlandıktan sonra vize değerlendirme sürecine geçilmektedir. Bu süreç yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Nihai karar yalnızca bu kurum tarafından verilmektedir. Vize Merkezi Bursa şubesi olarak bu sürece müdahale etme yetkimizin bulunmadığını, bizlerin yalnızca vize başvuru sürecinde sizlere yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.

Gambiya vize başvurularının değerlendirilmesi herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde 3(üç) ila 5(beş) iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süre değişiklik gösterebilmektedir. Konsolosluk tarafında yaşanabilecek olan yoğunluklar, başvuru döneminizde bulunacak olan resmi tatiller bu sürece etki edebilmektedir. Bu nedenle Gambiya vize başvurularınızı ziyaret tarihinizden en geç 20 gün önce yapmış olmanızı önermekteyiz. Aksi takdirde yaşanabilecek herhangi bir gecikme sebebiyle vize sonuçlarınız Gambiya seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Bursa

Gambiya vize değerlendirme süreci bittikten sonra konsolosluk tarafından vizeniz pasaportunuza işlenmektedir. Vize başvuru prosedürlerini eksiksiz olarak yerine getirmiş olsanız dahi vize sonucunuzun olumsuz olabileceğini unutmayınız. Vize reddi riskinizi en aza indirmek için doğru vize başvurusuna ek olarak vize süreniz sona erdiğinde ülkeden çıkış yapacağınıza dair belgeler sunmak sizlere yardımcı olacaktır.

Gambiya vize başvurularınız olumsuz sonuçlandıysa konsolosluk neden ret sonucunu aldığınıza dair sizlere bilgi vermek amacıyla bir belge gönderecektir. Bu belgede yer alan maddeleri detaylı bir şekilde inceleyip tekrar vize başvurunuzu gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Bursa

Gambiya vizesine sahip olmanız ülkeye giriş yapmanızın garanti olduğu anlamına gelmemektedir. Bu noktada son karar sınır polisi tarafından verilmektedir. Sınır polisi giriş yaptığınız esnada herhangi bir sorun sebebiyle giriş yapmanızı engelleyebilmektedir. Bu nedenle pasaportunuzun güncel, eskimemiş/yıpranmamış olduğundan ve içerisinde güncel bir biyometrik fotoğraf barındırdığından emin olmalısınız. Bununla birlikte Gambiya gidiş dönüş biletinizi, konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerinizi yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Gambiya’ya giriş yapabilmek için yaptırmanız gereken bir aşı bulunmaktadır. Sarıhumma aşısını ülkeye giriş gerçekleştirmeden en az 10 gün önce yaptırmış olmanız gereklidir. Buna ek olarak bu aşıyı yaptırdığına dair aşı kartınızı giriş yaptığınız esnada yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Salgın hastalıklar ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi almak için Vize Merkezi Bursa şubemizi arayabilir ya da bizzat T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’ne ulaşarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Sizlere Gambiya vizesi hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak ya da temsilcilerimizle birebir konuşmak için +90 (224) 322 2106 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir veya [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp