Gambiya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi Gambiya sayfasına hoş geldiniz. Dünya üzerindeki pek çok ülke için olduğu gibi, Vize Merkezi olarak Gambiya için de vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Yazımızın devamında Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vize başvuruları esnasında en önemli faktörlerden birinin doğru bir vize başvurusu yapmak olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu noktada Vize Merkezi olarak sizlerin doğru, güvenilir ve hızlı bir vize başvuru süreci geçirmesi amacıyla sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Deneyimli temsilcilerimizle birebir görüşmek, bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları yöneltmek için +90 (212) 970 02 81 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir veya afrika@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Gambiya Nerededir?

2.3 milyonluk nüfusa sahip olan Gambiya, Batı Afrika’da, Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer almaktadır. Afrika kıtasının en küçük ülkelerinden biri olan Gambiya’nın karasal olarak tek sınırı Senegal iledir. Ülke zengin doğal kaynaklara ve tarım alanlarına sahip değildir. Halkın büyük bir çoğunluğu tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Tropikal bir iklime sahip olan ülkede Haziran-Kasım ayları arası oldukça sıcak ve yağışlı, Kasım-Mayıs ayları ise kuru ve serin olmaktadır.

Gambiya’nın resmi dili İngilizce’dir. Ancak İngilizce dışında Mandinka, Wolof, Fula gibi yerel diller konuşulmaktadır. En önemli şehirlerinin başında başkent Banjul, Bansang, Bakau, Gunjur, Serredunka, Farafenni gibi şehirler gelmektedir.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir?

Gambiya ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo), Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) pasaportuna sahip olan vatandaşlarımızın Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmeleri için ülkeye giriş yapmadan önce Gambiya vizesi almak zorundadırlar. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik(Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız 90 günden kısa süreli ziyaretleri için Gambiya vizesinden muaftırlar.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den Gambiya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de yasal oturum ve çalışma izni sahibi yabancılar Gambiya Ankara Büyükelçiliği'nden vize talebinde bulunmalıdır. Gambiya vize işlemlerinde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Vize Merkezi Gambiya vize başvurusu yapmaya yetkili bir kuruluştur ve vize başvurularınızı Vize Merkezi aracılığıyla şahsen Konsolosluğa gitmeden yapabilirsiniz. Vize Merkezi'nin Gambiya uzmanı deneyimli danışmanları ile irtibata geçerek en kolay ve hızlı yoldan vize başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Vize başvurusunu gerçekleştirmek için konsolosluğun sizlerden talep edeceği evrakları eksiksiz olarak edinmeli, doğru bir şekilde doldurmalı ve sonrasında konsolosluğa bizzat iletmelisiniz. Vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının en büyük nedenlerinden birinin bu işlemler sırasında yapılan hatalar olduğunu belirtmek isteriz. Doğru bir şekilde yapılmış olan vize başvuruları vize onayı almanız için gerekli olan ilk adımdır. Bu nedenle Gambiya vizesi işlemlerinizi profesyonel destek alarak gerçekleştirmeniz sizler için oldukça önemli olacaktır.

Gambiya Vizesi Gerekli Evraklar

Gambiya vize başvuru işlemlerinde vize danışmanınıza sadece pasaport, 2 adet son 6 ayda çekilmiş biometrik fotoğraf ve gidiş nedeninizi açıklayan ve şirketinizin antetli kağıdına yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe sunmanız yeterlidir. Başvuru dosyanız için gereken otel ve uçak rezervasyonlarınız, başvuru formunuz, Konsolosluk harcının ödeme işlemi gibi ayrıntılar danışmanınız tarafından tamamlanacaktır.

Gerekli evraklar;

  • Pasaport
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Şirket antetli kağıdığına yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe

Vize Merkezi olarak Gambiya vize işlemleri esnasında profesyonel vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize konusunda deneyimli olan kadromuzla birlikte hızlı ve güvenilir bir biçimde Gambiya vize başvurularınızı sizlerin adına gerçekleştirmekteyiz. Bunun için yapmanız gereken Vize Merkezi’ne ulaşıp gerekli belgeleri edinmek, Gambiya Vize Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurmak ve işlemleri tamamlanmış olan belgelerinizi Vize Merkezi’ne ulaştırmaktır.

Başvuru belgeleriniz elimize ulaştığında öncelikle evraklarınızın kontrolü danışmanlarımız tarafından sağlanmaktadır. Daha sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı takdirde Gambiya vize başvuru evraklarınız sizlerin adına konsolosluğa ulaştırılmakta ve işlemleriniz başlatılmaktadır. Böylece konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmadan Gambiya vize başvurularınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için bizleri +90 (212) 970 02 81 numaralı telefonumuz aracılığıyla arayabilir ya da bizlere afrika@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır?

Vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan ve belgeleriniz konsolosluğa iletildikten sonra vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreç yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yürütülmekte ve nihai karar bu kurum tarafından verilmektedir. Vize Merkezi olarak bu sürece müdahale etmek gibi bir yetkimizin olmadığını, amacımızın yalnızca doğru ve güvenilir bir vize başvuru süreci geçirmeniz olduğunu belirtmek isteriz.

Gambiya vize başvuruları değerlendirme süreci herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı sürece 3-5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bu süreç bazı etkenler sonucunda uzayabilmektedir. Dönemsel olarak konsolosluk tarafında yaşanabilecek yoğunluklar neticesinde ve başvuru yaptığınız tarihte bulunabilecek olan resmi tatiller dolayısıyla vize başvuru değerlendirme süreci uzayabilmektedir. Bu nedenle Gambiya vize başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinizden en geç 20 gün önce gerçekleştirmiş olmanızı öneriyoruz. Aksi halde vize başvuru sonuçlarınız seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci

Vize başvuru değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenmektedir. Sizler her ne kadar vize başvuru işlemlerini doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmiş olsanız dahi Gambiya Konsolosluğu vize sonucunuzu ret olarak belirleyebilir. Bu noktada vize süreniz bittikten sonra Gambiya’dan çıkış yapacağınıza dair sunacağınız belgeler konsolosluk görevlilerinin sizlere güvenine ve bununla beraber vize onayı almanıza yardımcı olabilir.

Eğer vize başvurunuz ret ile sonuçlandıysa konsolosluk sizlere neden vize reddi aldığınıza dair bir belge verebilir. Bu belgede bulunan maddeleri inceleyip gerekli düzenlemeleri yaptığınızda tekrar Gambiya vize başvurusu yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gambiya vize onayı aldıktan sonra ülkeye giriş yapmanızın garanti olmadığını, bu noktada sınır polislerinin sizleri ülkeye almama inisiyatifi olduğunu belirtmek isteriz. Pasaportunuzun yıpranmamış, eskimemiş olduğuna, içerisinde güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf barındırdığına emin olmalısınız. Ayrıca Gambiya gidiş dönüş uçak bilgilerinizi, konaklama yapacağınız yere dair rezervasyon bilgilerinizi yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Gambiya’ya giriş yapmadan en az 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte bu aşıyı yaptırdığına dair aşı kartınızı giriş esnasında yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Salgın hastalıklar hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi danışmanlarımızdan ya da bizzat T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden öğrenebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz sayfada Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgileri sizlere ulaştırmaya çalıştık. Merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak için +90 (212) 970 02 81 kodlu telefon numaramız aracılığıyla Vize Merkezi’ni arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com adresini kullanarak bizlere e-posta gönderebilirsiniz. Keyifli seyahatler dileriz.

Vize Merkezi Personel

Gambiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Whatsapp