Gambiya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi Gambiya sayfasına hoş geldiniz. Dünya üzerindeki pek çok ülke için olduğu gibi, Vize Merkezi olarak Gambiya için de vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Yazımızın devamında Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Vize başvuruları esnasında en önemli faktörlerden birinin doğru bir vize başvurusu yapmak olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu noktada Vize Merkezi olarak sizlerin doğru, güvenilir ve hızlı bir vize başvuru süreci geçirmesi amacıyla sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Deneyimli temsilcilerimizle birebir görüşmek, bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları yöneltmek için +90 (212) 970 02 81 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir veya afrika@vizemerkezi.com adresinden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Gambiya Nerededir?

2.3 milyonluk nüfusa sahip olan Gambiya, Batı Afrika’da, Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer almaktadır. Afrika kıtasının en küçük ülkelerinden biri olan Gambiya’nın karasal olarak tek sınırı Senegal iledir. Ülke zengin doğal kaynaklara ve tarım alanlarına sahip değildir. Halkın büyük bir çoğunluğu tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Tropikal bir iklime sahip olan ülkede Haziran-Kasım ayları arası oldukça sıcak ve yağışlı, Kasım-Mayıs ayları ise kuru ve serin olmaktadır. 

Gambiya’nın resmi dili İngilizce’dir. Ancak İngilizce dışında Mandinka, Wolof, Fula gibi yerel diller konuşulmaktadır. En önemli şehirlerinin başında başkent Banjul, Bansang, Bakau, Gunjur, Serredunka, Farafenni gibi şehirler gelmektedir.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir?

Gambiya ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo), Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) pasaportuna sahip olan vatandaşlarımızın Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmeleri için ülkeye giriş yapmadan önce Gambiya vizesi almak zorundadırlar. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik(Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız 90 günden kısa süreli ziyaretleri için Gambiya vizesinden muaftırlar.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’den Gambiya vizesini bireysel olarak almanız mümkündür. Bunun için bizzat Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne müracaat etmeniz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirirken seyahat nedenizi açıkça belirten ve bu nedeni destekleyen belgelerinizi sunmanız vize onayı almanıza yardımcı olacaktır. Bireysel olarak vize başvurusu gerçekleştirmek için Gambiya vize işlemleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gereklidir. Aksi halde bilgi eksikliğinden kaynaklanan bir hatayla birlikte vize başvuru sonuçlarınız olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. 

Vize başvurusunu bireysel olarak gerçekleştirmek için konsolosluğun sizlerden talep edeceği evrakları eksiksiz olarak edinmeli, doğru bir şekilde doldurmalı ve sonrasında konsolosluğa bizzat iletmelisiniz. Vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının en büyük nedenlerinden birinin bu işlemler sırasında yapılan hatalar olduğunu belirtmek isteriz. Doğru bir şekilde yapılmış olan vize başvuruları vize onayı almanız için gerekli olan ilk adımdır. Bu nedenle Gambiya vizesi işlemlerinizi profesyonel destek alarak gerçekleştirmeniz sizler için oldukça önemli olacaktır.

Vize Merkezi olarak Gambiya vize işlemleri esnasında profesyonel vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize konusunda deneyimli olan kadromuzla birlikte hızlı ve güvenilir bir biçimde Gambiya vize başvurularınızı sizlerin adına gerçekleştirmekteyiz. Bunun için yapmanız gereken Vize Merkezi’ne ulaşıp gerekli belgeleri edinmek, Gambiya Vize Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurmak ve işlemleri tamamlanmış olan belgelerinizi Vize Merkezi’ne ulaştırmaktır. 

Başvuru belgeleriniz elimize ulaştığında öncelikle evraklarınızın kontrolü danışmanlarımız tarafından sağlanmaktadır. Daha sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı takdirde Gambiya vize başvuru evraklarınız sizlerin adına konsolosluğa ulaştırılmakta ve işlemleriniz başlatılmaktadır. Böylece konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmadan Gambiya vize başvurularınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için bizleri +90 (212) 970 02 81 numaralı telefonumuz aracılığıyla arayabilir ya da bizlere afrika@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri

Gambiya vizenizi elde edebilmek için bir diğer yöntem ise vizenizi sınır kapısında almaktır. Gambiya Banjud ve Amdalai sınır girişlerinde kapıda vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Buradan alacağınız vize ile birlikte ülkede 72 saat bulunma hakkınız olacaktır. Daha uzun süreli vize ihtiyaçlarınız için Gambiya Ankara Konsolosluğu’na bireysel olarak başvuru yapabilir ya da Vize Merkezi aracılığıyla vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda vize uygulaması esnasında beklenmedik sorunlarla karşılaşabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Eksik bilgiler ya da eksik evraklarla vize işlemlerini gerçekleştirmeniz durumunda vize onayı alma ihtimaliniz zorlaşacaktır. Bu nedenle kapıda vize uygulamasını önermiyor, Gambiya vize başvurularınız esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için bu işlemleri Türkiye’den çıkış yapmadan önce gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır?

Vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan ve belgeleriniz konsolosluğa iletildikten sonra vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreç yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yürütülmekte ve nihai karar bu kurum tarafından verilmektedir. Vize Merkezi olarak bu sürece müdahale etmek gibi bir yetkimizin olmadığını, amacımızın yalnızca doğru ve güvenilir bir vize başvuru süreci geçirmeniz olduğunu belirtmek isteriz.

Gambiya vize başvuruları değerlendirme süreci herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı sürece 3-5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bu süreç bazı etkenler sonucunda uzayabilmektedir. Dönemsel olarak konsolosluk tarafında yaşanabilecek yoğunluklar neticesinde ve başvuru yaptığınız tarihte bulunabilecek olan resmi tatiller dolayısıyla vize başvuru değerlendirme süreci uzayabilmektedir. Bu nedenle Gambiya vize başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinizden en geç 20 gün önce gerçekleştirmiş olmanızı öneriyoruz. Aksi halde vize başvuru sonuçlarınız seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci

Vize başvuru değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenmektedir. Sizler her ne kadar vize başvuru işlemlerini doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmiş olsanız dahi Gambiya Konsolosluğu vize sonucunuzu ret olarak belirleyebilir. Bu noktada vize süreniz bittikten sonra Gambiya’dan çıkış yapacağınıza dair sunacağınız belgeler konsolosluk görevlilerinin sizlere güvenine ve bununla beraber vize onayı almanıza yardımcı olabilir.

Eğer vize başvurunuz ret ile sonuçlandıysa konsolosluk sizlere neden vize reddi aldığınıza dair bir belge verebilir. Bu belgede bulunan maddeleri inceleyip gerekli düzenlemeleri yaptığınızda tekrar Gambiya vize başvurusu yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gambiya vize onayı aldıktan sonra ülkeye giriş yapmanızın garanti olmadığını, bu noktada sınır polislerinin sizleri ülkeye almama inisiyatifi olduğunu belirtmek isteriz. Pasaportunuzun yıpranmamış, eskimemiş olduğuna, içerisinde güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf barındırdığına emin olmalısınız. Ayrıca Gambiya gidiş dönüş uçak bilgilerinizi, konaklama yapacağınız yere dair rezervasyon bilgilerinizi yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Gambiya’ya giriş yapmadan en az 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte bu aşıyı yaptırdığına dair aşı kartınızı giriş esnasında yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Salgın hastalıklar hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi danışmanlarımızdan ya da bizzat T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden öğrenebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz sayfada Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgileri sizlere ulaştırmaya çalıştık. Merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak için +90 (212) 970 02 81 kodlu telefon numaramız aracılığıyla Vize Merkezi’ni arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com adresini kullanarak bizlere e-posta gönderebilirsiniz. Keyifli seyahatler dileriz.

Gambiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A. TÜRK 18/02/19, 13:31
Gambiya ticari vize ücreti hakkında bilgi rica ederim. İyi çalışmalar
Telefon
x