Diyarbakır

Telefon

+908504601575

Gambiya Vize Merkezi, Diyarbakır

Sayın ziyaretçimiz, Vize Merkezi Diyarbakır şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamız sayesinde “Gambiya vizesi nasıl alınır?”, “Gambiya vizesi başvurusu sırasında hangi evraklar istenir?” gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Diyarbakır’ın ilçeleri başta olmak üzere ve diğer çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Gambiya vizesi başvurusu için Diyarbakır şubemizle iletişime geçebilir. Vize başvuru sürecinizi profesyonel kadromuz ile birlikte atlatmanız vize işlemlerinizin daha doğru ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz ile iletişime geçmek, vize danışmanlarımız ile görüşme sağlamak, merak ettiğiniz soruların ayrıntılı bir şekilde yanıtlanabilmesi için 0850 460 15 75 telefon numaramızı arayabilir isterseniz [email protected] adresine mail atabilirsiniz. 

Gambiya Nerede? - Diyarbakır

Atlas Okyanusu kıyısında bulunan Gambiya’nın 2.3 milyonluk bir nüfusu vardır. Batı Afrika’da bulunan bu ülkenin karasal olarak tek sınırı Senegal ile bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisi çoğunlukla tarım ve hayvancılık üzerinden sağlanmaktadır. 

Gambiya’da Fula, Wolof, Mandinka gibi yerel diller konuşulsa da resmi dili İngilizce’dir. Başkenti Banjul olmakla birlikte Farafenni, Gunjur, Bakau gibi birçok önemli şehirlere sahiptir. 

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Diyarbakır

Gambiya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türlerine bağlı olarak vize alma durumları değişim göstermektedir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportuna sahip olan ziyaretçilerimizin istedikleri Gambiya seyahatini gerçekleştirebilmeleri için Gambiya vizesi almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olan ziyaretçilerimiz seyahatlerini 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaf sayılarak gerçekleştirebilir.  

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Diyarbakır

Gambiya vize işlemlerinizi Türkiye’den tek başınıza gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için Gambiya Ankara Konsolosluğu’na giderek vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Vize işlemlerinde seyahat amacınızı belirtmeniz ve Gambiya’ya neden giriş sağlamak istediğinizi belgeler ile desteklemeniz vizenize onay verilmesi aşamasında size yardımcı olacaktır. Bireysel başvuru yapmayı düşünüyorsanız Gambiya vize başvurusunun nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanız gerekir. Aksi takdirde bilgi eksikliği sebebiyle yapacağınız herhangi bir yanlış işlem sonucu vize başvuru talebiniz olumsuz olarak sonuçlanabilir. 

Şahsi olarak vize başvurusunda bulunmak için konsolosluğun sizden teslim etmenizi istediği belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamanız, tüm evrakları mutlaka doğru ve tutarlı olarak doldurmanız gerekir. Bu belgeleri konsolosluğun talep ettiği şekilde düzenledikten sonra bizzat konsolosluğa ulaştırmalısınız. Vize başvurularının red ile sonuçlanmasının altında yatan en büyük sebep vize işlemleri sırasında yapılan hatalardır. Doğru ve eksiksiz yapılmış bir vize başvurusu vize onayı almanızda büyük rol oynayacaktır. Bu sebeple vize işlemlerinizi vize konusunda profesyonel kişiler ya da danışmanlık acentaları ile birlikte yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak Gambiya vize işlemlerinizde sizlere ihtiyacınız olan profesyonel vize danışmanlık hizmetini sağlamaktayız. Vize işlemleri alanında deneyimli ekip arkadaşlarımız başvurunuzu hızlı, güvenilir ve en doğru şekilde sizin adınıza gerçekleştirecektir. Vize Merkezi Diyarbakır şubemize ulaşıp vize başvurunuz için gereken evrakları öğrenebilir bu evrakları nereden temin edeceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz için talep edilen evrakları bize ulaştırmanız işlemlerin başlatılması için yeterli olacaktır.

Vize başvuru evraklarınızı şubemize getirdiğiniz ya da kargoladığınız zaman vize danışmanlarımızın yapacağı ilk iş evraklarınızın kontrolünü sağlamak olacaktır. Herhangi bir hata ya da eksiklik ile karşılaşıldığı zaman size hemen geri dönüş sağlanır ve böylece evrak hatası yüzünden alabileceğiniz bir vize reddinin önüne geçilmiş olur. Vize danışmanımız belgelerinizi inceledikten sonra bir sorun ile karşılaşmadıysa Gambiya vize başvuru evraklarınızı sizin adınıza konsolosluğa gönderir ve vize başvuru işleminizin başlatılmasını sağlar. Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan vize başvuru işlemleriniz böylece tamamlanmış olur. 

Gambiya vize başvurusu hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız şubemize ulaşabilirsiniz. Vize danışmanlarımızla birebir görüşme sağlamak için 0850 460 15 75 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresinden bize mail atabilirsiniz. 

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Diyarbakır

Gambiya vizesi alabilmenin bir başka yöntemi ise kapıda vize işlemidir. Bu işlem ile Amdalai ve Banjud sınır kapılarına giderek kapıda vize alabilirsiniz. Ancak almış olduğunuz bu kapı vizesi ile ülkede ancak 72 saat bulunabilme hakkınız vardır. Daha uzun süreli vize sahibi olmak için Gambiya Ankara Konsolosluğu’ndan bireysel başvuru oluşturabilirsiniz ya da Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz ile hızlı ve kolayca vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Kapıda vize uygulaması riskli görülebilecek bir yöntemdir. Umulmayan bir aksaklık ile karşılaşabilmeniz mümkündür ve sınır kapısında vize reddi alabilirsiniz. Eksik bilgiler ya da hatalı belge ile yapmış olduğunuz başvurunuz olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. Bundan dolayı kapıda vize işlemini kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz. Gambiya vize işlemlerinizi Türkiye sınırları içerisinde tamamlamış olmanız seyahatiniz için daha faydalı olacaktır. 

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? -Diyarbakır

Gambiya vize başvuru işlemlerinizi tamamlayıp başvuru evraklarınızı konsolosluğa teslim ettikten sonra vize başvurunuzun değerlendirme süreci başlamış olur. Değerlendirme süreci sadece Gambiya Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır ve bizim bu sürece karışmak gibi bir imkanımız bulunmamaktadır. Bizim sizlere sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetinin tek amacı sizin vize başvuru sürecinizi en kolay ve başarılı şekilde atlatabilmenizdir. 

Gambiya vize başvurusunun değerlendirmesi yaklaşık 3 ile 5 iş günü sonunda sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreye etki edebilecek birçok etken vardır. Konsolosluğun sizden ek bir evrak talebinde bulunması ya da değerlendirme sürecinizin resmi tatillere denk gelmesi gibi durumlar sonucu bu sürede uzamalar görülebilir. Bu sebeple Gambiya seyahatinizden en az 20 gün öncesinde vize başvuru işlemlerinizi tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde alacağınız vize onayı planlamış olduğunuz seyahat tarihlerine yetişemeyebilir. 

Gambiya Vize Reddi Süreci - Diyarbakır

Gambiya vize başvuru değerlendirme süreciniz bittikten sonra vize sonuçlarınız konsolosluk tarafından pasaportunuza işlenecektir. Vize başvuru işlemleriniz sırasında siz her ne kadar istenilen tüm prosedürleri yerine getirmiş bile olsanız vize reddi alma riskiniz her zaman bulunmaktadır. Bu riski azaltabilmek için Gambiya seyahatinizi tamamladıktan sonra konsolosluğa ülkenize geri döneceğinizi kanıtlayan belgeler sunmak vize onayı almanız konusunda yardım sağlayabilir. 

Vize başvuru talebiniz için ret kararı verilmişse konsolosluk size neden vize reddi aldığınızı açıklayan bir belge verecektir. Bu belgede neden reddedildiğiniz maddeler halinde size beyan edilir. Maddeleri inceleyerek yanlışlıklarınızı ya da eksiklerinizi düzenledikten sonra yeni bir Gambiya vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz. 

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Diyarbakır

Gambiya vize onayını almış olsanız bile ülkeye giriş yaparken bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Maalesef vize onayı almak ülkeye girişinizin garantisini sağlamamaktadır. Sınır polisleri herhangi bir sebepten dolayı size ülkeye sokmayabilir, size zorluk çıkartabilir. Eğer pasaportunuz yıpranmış ise ya da içindeki fotoğraf biyometrik ve güncel değilse sınır görevlileri ile sorun yaşayabilirsiniz. Bunların yanında Gambiya gidiş dönüş biletleriniz ve otel rezervasyon bilgilerinizin yer aldığı belgeleri ülkeye girişiniz sırasında yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Gambiya’ya giriş yapabilmeniz için ülkeye gideceğiniz tarihten en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmanızı Sağlık Bakanlığı zorunlu tutmuştur. Aşınızı yaptırdığınızı gösteren aşı kartınızı ülkeye girerken ve seyahatiniz sırasında yanınızda bulundurmalısınız. Sağlığın açısında bilmek istediklerinizi Sağlık Bakanlığı’ndan ya da şubemizden öğrenebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Diyarbakır şube sayfası aracılığıyla Diyarbakır’dan nasıl vize başvuru talebinde bulunacağınıza dair sizlere bilgi verdik. Merak ettiğiniz ayrıntılar ve vize danışmanlarımız ile görüşme yapmak için 0850 460 15 75 telefon numarasını arayarak şubemize ulaşabilir ya da [email protected] adresine mail atabilirsiniz. 

 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp