Çorlu

Telefon

+908504601542

Gambiya Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu şube sayfasına hoş geldiniz.Sizleri Gambiya vizesi hakkında bilgilendirmek için hazırlamış olduğumuz bu sayfada Gambiya vize işlemlerinin nasıl yapılacağına dair detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Vize Merkezi olarak dünya üzerinde birçok ülke için olduğu gibi Gambiya için de vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Sayfamızın devamında Gambiya vize işlemleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak başta Tekirdağ ilçeleri olmak üzere Tekirdağ çevre illerinden de yapacağınız vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize başvuru işlemlerinde en önemli faktörlerden biri ise doğru bir vize başvurusu yapmaktır. Bu nedenle vize işlemleri esnasında danışmanlık hizmeti almak oldukça yararlı olacaktır. Gambiya vize başvurularınızı Vize Merkezi Çorlu şubemiz aracılığıyla gerçekleştirmek ve deneyimli danışmanlarımızdan bilgi almak için +90 (282) 255 50 38 numaralı telefonumuzdan bizleri arayalıbilir ya da [email protected] e-posta adresinden bizlere mail yollayabilirsiniz.

Gambiya Nerededir? - Çorlu

2.3 milyonluk bir nüfusa sahip olan Gambiya Batı Afrika’da, Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer almaktadır. Ülkenin karasal tek sınırı Senegal’dir. Ülke, geçimini çoğunluk olarak tarım ve hayvancılık yaparak sağlamaktadır.

Gambiya’nın resmi dili İngilizce’dir. Ancak bölgede Wolof, Mandinka, Fula gibi yerel dillerin konuşulması da yaygındır. Başkenti Banjul olan ülkenin önemli şehirleri arasında Bakau, Serredunka, Farafenni ve Bansang gibi şehirler gelmektedir.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir? - Çorlu

Gambiya seyahati yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Umuma Mahsus(Bordo), ve Hizmet(Gri) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Gambiya’ya giriş yapabilmek için Gambiya vizesi almak zorundadır. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik(Siyah) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız 90 günden kısa süreli olmak koşuluyla vize almadan Gambiya’ya ziyaret gerçekleştirebilirler.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Çorlu

Türkiye’den bireysel olarak Gambiya vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için şahsen Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne başvurmanız gerekmektedir. Gambiya vize işlemlerini gerçekleştirirken öncelik olarak seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat amacınızı belgelerle kanıtlamak vize alma sürecinde sizlere katkı sağlayacaktır. Bireysel vize başvurularında dikkat etmeniz gereken konu ise vize işlemleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanızdır. Eksik bilgiler eşliğinde yapacağınız vize başvurularının olumsuz olarak sonuçlanabileceğini unutmayınız.

Bireysel olarak Gambiya vize başvurusu gerçekleştirmek için konsolosluğun sizlerden talep ettiği belgeleri temin etmelisiniz. Daha sonra bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı, bizzat imzalayarak konsolosluğa iletmelisiniz. Vize reddi ile sonuçlanan vize başvurularının çoğunluk kısmını yanlış yapılan vize başvuru işlemleri olduğunu belirtmek isteriz. Bu nedenle vize başvuruları esnasında profesyonel danışmanlık hizmetinden yararlanmak sizlerin doğru ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapmasına yardım sağlayacaktır. Doğru yapılan vize başvurularının vize onayı almakta büyük rol oynadığını belirtmek isteriz.

Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak Gambiya vize başvuru işlemleri esnasında profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize işlemleri konusunda her biri uzman olan temsilcilerimiz eşliğinde hızlı ve doğru bir şekilde Gambiya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik konsolosluğa gitmenize dahi gerek kalmaz. Bunun için Vize Merkezi Çorlu şubemize ulaşıp gerekli evrakları temin etmeli, ardında bu evrakları eksiksiz bir şekilde doldurarak bizlere ulaştırmanız gerekmektedir.

Vize başvuru belgelerinizi şubemize ulaştıktan sonra ilk olarak evraklarınızın kontrolü vize danışmanımız tarafından kontrol edilmektedir. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadıysa Gambiya vize başvuru belgeleriniz konsolosluğa teslim edilmekte ve Gambiya vize başvuru işlemleriniz sizlerin adına başlatılmaktadır.

Gambiya vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgiye erişmek için Vize Merkezi Çorlu şubemizi +90 (282) 255 50 38 numaralı telefonumuzu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] e-posta adresinden bizlere mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Çorlu

Gambiya vizesi alabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise kapıda vize uygulamasıdır. Gambiya kapıda vize işlemleri Banjud ve Amdalai sınır kapılarında gerçekleştirilebilir ve Gambiya vizenizi buradan alabilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize size ülkede 72 saat bulunma imkanı sağlamaktadır. Daha uzun süreli vize ihtiyaçlarınız için bireysel olarak Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne başvurabilir ya da Gambiya vize başvurunuzu Vize Merkezi Çorlu şubemiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Beklenmedik aksiliklerle karşılaşabileceğiniz için Gambiya kapıda vize işlemleri riskli sayılabilecek bir yöntem olabilmektedir. Eksik belgeler ve eksik bilgiler eşliğinde yapacağınız vize başvurularınız olumsuz sonuçlanabilir. Bu yüzden Gambiya kapıda vize uygulaması yerine, vize işlemlerinizi Türkiye’den çıkış yapmadan önce gerçekleştireminizi öneririz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır? - Çorlu

Gambiya vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra ve başvuru belgeleriniz konsolosluğa ulaştıktan sonra vize başvurusu değerlendirme sürecine geçilmektedir. Bu süreci yürüten tek resmi kurum Gambiya Konsolosluğu’dur. Bu nedenle Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak bu sürece müdahale etme yetkimizin bulunmadığını, nihai kararın bu kurum tarafından verileceğini belirtmek isteriz. Bizler yalnızca kolay bir vize başvuru süreci geçirmenize yardımcı olmaktayız.

Gambiya vize başvurusu değerlendirme süreci normal koşullarda 3-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre bazı etkenler doğrultusunda uzayabilmektedir. Konsoloslukta yaşanabilecek olan yoğunluklar ve başvuru yaptığınız dönemde bulunabilecek olan resmi tatiller neticesinde bu süre uzayabilmektedir. Bu yüzden Gambiya vize başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinizden en geç 20 gün öncesinde gerçekleştirmiş olmanızı öneriyoruz. Aksi durumlarda vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Çorlu

Vize başvuru değerlendirme süreci bittikten sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenmektedir. Vize başvuru işlemlerini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmiş olsanız dahi konsolosluk sizlere vize reddi verebilir. Bu riski en aza indirebilmek için vizeniz bittikten sonra Gambiya’dan çıkış yapıp ülkenize döneceğinizi belgelemek oldukça önemli olabilmektedir.

Gambiya vize başvurunuz ret ile sonuçlandıysa konsolosluk neden ret aldığınıza dair maddeler içeren bir belgeyi sizlere ulaştırır. Bu belgedeki maddeleri detaylı bir şekilde inceleyip düzenleyerek tekrar Gambiya vize başvurusu gerçekleştirebileceğinizi unutmayınız.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Çorlu

Gambiya vizesini aldıktan sonra ülkeye giriş yapma garantinizin bulunmadığını bildirmek isteriz. Bu noktada sınır görevlileri herhangi bir sebeple sizleri ülkeye almama hakkına sahiptir. Bunun gibi risklerin önüne geçmek için pasaportunuzun güncel, yıpranmamış, eskimemiş olmasına ve içerisinde güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf barındırmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Bununla birlikte gidiş dönüş yolculuk bilgilerinizi, konaklama yapacağınız yere ait konaklama bilgilerini yanınızda bulundurmanız sizler için yararlı olacaktır.

Bunlara ek olarak Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmek için giriş tarihinizden en geç 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca aşıyı yaptırdığınıza dair aşı kartınızı yanınızda bulundurmalısınız. Salgın hastalıklar hakkında detaylı bilgi edinmek için Vize Merkezi Çorlu şubemizi arayabilir ya da şahsen T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden bilgi alabilirsiniz.

Sayın ziyaretçimiz, Gambiya vize işlemleri hakkında bilgi vermek için hazırlamış olduğumuz sayfamızın sonuna geldik. Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak ya da temsilcilerimizle birebir görüşmek için +90 (282) 255 50 38 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp