Antalya

Telefon

+902422555172

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gambiya Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Gambiya vize başvuruları hakkında detaylı bilgi vermek için hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi Antalya şube sayfamıza hoş geldiniz. Gambiya vizesi hakkında merak ettiğiniz sorulara yazımızın devamında yanıt bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya şubesi olarak başta Antalya ilçeleri olmak üzere Antalya çevresindeki illerden de gerçekleştireceğiniz Gambiya vize başvurularıyla ilgilenmekte ve bu başvurular esnasında sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize başvurusu yaparken danışmanlık hizmetinden yararlanmak bireysel olarak yapacağınız hataları ortadan kaldıracak ve doğru bir vize başvurusu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Her biri vize konusunda uzman olan yetkililerimizle görüşmek ve bilgi almak için +90 (242) 255 5172 numaralı telefonumuzu tuşlayarak şubemizi arayabilir ya da [email protected] adresi üzerinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir? - Antalya

Gambiya seyahati yapmak isteyen vatandaşlarımızın Gambiya’ya giriş gerçekleştirmek için vize almaları gerekmektedir. Fakat vatandaşlarımızın sahip olduğu pasaport türlerine göre bazı istisnalar bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Siyah(Diplomatik) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 90 günden kısa sürecek olan Gambiya ziyaretleri için vize almalarına gerek yoktur. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Yeşil(Hususi), Bordo(Umuma Mahsus), Gri(Hizmet) pasaportuna sahip olan vatandaşlarımızın Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmek için vize almaları zorunludur.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Antalya

Gambiya ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız vize başvuru işlemlerini Türkiye’den bireysel olarak gerçekleştirebilirler. Gambiya vize başvuru işlemlerinizi şahsen Gana Ankara Konsolosluğu’na başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel vize başvuru işlemlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken konuların başında ziyaret amacınızı belirlemek ve seyahat amacınıza uygun olan vize türünü saptamak gelmektedir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra vize türünüze ait olan belgeleri temin etmeniz gereklidir. Başvuru işlemleriniz esnasında seyahat amacınızı destekleyici belgeler sunmak vize onayı almanıza katkıda bulunacaktır. Gambiya bireysel vize başvuru işlemleri esnasında en önemli konulardan biri ise vize başvuruları hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktır. Eksik evrak ya da yanlış bilgiler eşliğinde yapacağınız vize başvurularının büyük oranda vize reddi ile sonuçlanacağını belirtmek isteriz.

Gambiya bireysel vize başvurularınızın tamamlanabilmesi için konsolosluk tarafından sizden talep edilen belgeleri düzenlemeniz gereklidir. Belgeleriniz hazırlandıktan sonra bizzat başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve düzenlemeleri tamamlanan belgeleri konsolosluğa ulaştırılmalıdır. Vize reddi alan başvuruların ret alma sebebi büyük oranda yanlış yapılan vize başvurularından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden vize başvuru işlemleriniz esnasında profesyonel danışmanlık hizmeti almak herhangi bir sorunla karşılaşmadan vize başvuru işlemlerinizi tamamlamada oldukça yardımcı olacaktır. Başvuru belgeleriniz ve bunlara ek olarak sunacağınız diğer belgeler kontrolden geçeceği için yapılacak yanlışların önüne geçilmektedir. Böylece doğru bir şekilde vize başvuru işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Doğru yönlendirmeler ve doğru yardım vize onayı almanıza katkı sağlayacaktır.

Vize Merkezi Antalya şubesi olarak Gambiya vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Her biri profesyonel vize uzmanı olan danışmanlarımız eşliğinde doğru, hızlı ve güvenilir bir şekilde Gambiya vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler için konsolosluğa gitmenize de gerek kalmaz. Şubemizle iletişime geçerek vize başvurusu için gerekli olan evrakları edinmeniz, bu evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız ve ardından bizzat imzalamanız gerekmektedir. Daha sonra işlemleri tamamlanan belgeleri şubemize iletmeniz gerekmektedir.

Vize başvurunuz için gerekli olan belgeler ofisimize ulaştığında ilk olarak temsilcilerimiz evraklarınızın kontrolünü sağlamaktadır. Herhangi bir sorun tespit edilmediği takdirde Gambiya vize başvuru belgelerinizi konsolosluğa ileterek işlemlerinizi başlatmaktayız. Gambiya vize başvuruları, başvuru için gerekli belgeler ve yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için +90 (242) 255 5172 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta göndererek ualaşabilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Antalya

Gambiya vizesi alabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Gambiya kapıda vize işlemleri olacaktır. Bu uygulama sizlere sınır kapısında, ülkeye giriş gerçekleştirirken vize almanıza olanak sağlayan bir yöntemtir. Kapıda vize uygulamasını Amdalai ve Banjud sınır kapılarında kullanabilirsiniz. Kapıda vize uygulamasıyla alacağınız vizenin süresi yalnızca 72 saat olacaktır. Daha uzun vize edinmek için Gambiya Ankara Konsolosluğu’na bizzat başvuru yapabilir ya da Vize Merkezi Antalya şubemiz aracılığıyla Gambiya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda vize uygulaması esnasında bazı sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz bulunmaktadır. Herhangi bir eksik evrak ya da eksik belge eşliğinde yapacağınız vize başvurularınızdan vize reddi alma riskiniz oldukça yüksektir. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için Gambiya vize başvurularınızı Türkiye’den yapmanızı önermekteyiz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır? - Antalya

Gambiya vize işlemleri hakkındaki tüm prosedürler yerine getirildiğinde vize başvuru değerlendirme sürecine geçilmektedir. Değerlendirme süreci yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Vize sonucunun nihai kararını verecek olan yetkili kurum kendileridir. Vize Merkezi Antalya şubesi olarak değerlendirme sürecine müdahale etme hakkımızın bulunmadığını belirtmek isteriz. Bizlerin asıl amacı vize başvuru sürecinde sizlere yardımcı olmak ve vize başvurunuzun takibini sürekli olarak sağlamaktır.

Gambiya vize başvuruları normal şartlarda 3 ila 5 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Değerlendirme süresini uzatabilecek olan bazı etkenler bulunmaktadır. Başvuru yaptığınız dönemde yaşanabilecek olan yoğunluklar ve o dönemde bulunabilecek olan resmi tatiller bu süreyi uzatabilmektedir. Ayrıca Gambiya konsolosluk yetkilileri sizlerden ek evrak talebinde bulunabilir. Bu da süreyi uzatabilen etkenlerden biridir. Bu ve bunun gibi etkenler sonucunda yaşanabilecek gecikmeleri ortadan kaldırmak ve herhangi bir olumsuzlukla karşlılaşmamak için Gambiya vize başvurularınızı ziyaret tarihinizden en geç 20 gün önce tamamlamış olmanızı önermekteyiz. Aksi durumlarda vize sonuçlarınız ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Antalya

Gambiya vize başvurularınızın değerlendirilmesi tamamlandıktan sonra vize sonuçlarınız pasaportunuza işlenmektedir. Vize başvuru işlemleri esnasında gerekli olan tüm prosedürleri yerine getirmiş olsanız dahi vize reddi alma riskinizin bulunduğunu unutmamanız gerekmektedir. Vize reddi ile karşılaşma riskinizi en aza indirmek için vizenizin süresi tamamlandığında ülkeden çıkış yapacağınızı kanıtlayan belgeler ya da kanıtlar sunmak olumlu sonuçlar sağlayabilir.

Vize başvurunuz ret ile sonuçlandığında konsolosluk başvuru sahiplerine neden vize reddi aldıklarına dair bilgi içeren ret mektubu iletebilir. Burada yer alan maddeleri inceleyip gerekli olan düzenlemeler yapıldıktan sonra tekrar vize başvurusu yapabileceğinizi unutmayınız.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Antalya

Gambiya vizesini almak ülkeye giriş yapmanızı garanti olduğu anlamına gelmemektedir. Ülkeye giriş kararınızı verecek olan yetkililer sınır polisleridir. Sınır polisleri herhangi bir sorun tespit ettiği takdirde sizleri ülkeye almama yetkisine sahiptir. Sınır kapısında herhangi bir sorun yaşamamak için pasaportunuzun eskimemiş, yıpranmamış olmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Bununla birlikte giriş yapacağınız esnada yanınızda Gambiya gidiş dönüş uçak bilet bilgilerinizi ve konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Gambiya’ya giriş yapabilmek için Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gerekmektedir. Bu aşıyı Gambiya’ya giriş yapmadan en az 10 gün önce yaptırmış olmalı ve giriş yapacağınız esnada bu aşıyı yaptırdığınıza dair bilgi veren aşı kartını yanınızda bulundurmalısınız. Gambiya’ya giriş yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgiye erişebilmek için Vize Merkezi Antalya şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamızda Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgileri vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz sorular hakkında yanıt bulmak için bizlere [email protected] adresinden e-posta gönderebilir ya da yetkililerimizle birebir görüşme sağlamak için +90 (242) 255 5172 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp