Gaziantep

Telefon

+903422555025

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gambiya Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Gaziantep’ten Gambiya vizesi sahibi olmak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi Gaziantep şube sayfasına hoş geldiniz. Vize Merkezi olarak dünyadaki birçok ülkede olduğu gibi Gambiya için de sizlere ihtiyacınız olan danışmanlık hizmetini vermekteyiz. Gaziantep’in Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli, Nizip, Karkamış, İslahiye, Araban ilçeleri ve çevre illerde ikamet edip Gambiya’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimiz bu sayfa aracılığıyla gerçekleştirmesi gereken işlemler hakkında bilgi sahibi olabilir. Uzman kadromuz, vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirecek, sorunsuz bir şekilde Gambiya vizesine ulaşmanızı sağlayacaktır. Gaziantep şubemize ulaşmak ve vize danışmanlarımız ile birebir görüşme sağlamak için +90 (342) 255 50 25 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Gambiya Nerede? -Gaziantep

Karasal olarak tek sınırı Senegal ile olan Gambiya’nın 2.3 milyonluk bir nüfusu vardır. Atlas Okyanusu kıyısında, Batı Afrika’da bulunan bu ülke geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır.

Resmi dili İngilizce olsa da Gambiya’da Wolof, Mandinka, Fula gibi yerel diller de oldukça konuşulmaktadır. Banjul, Gunjur, Serredunka, Bansang gibi birçok önemli şehirleri bulunur.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Gaziantep

Gambiya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahibi olan ziyaretçilerimizin seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Gambiya vizesine ihtiyaçları vardır. Ancak Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olan ziyaretçilerimiz 90 günü geçmeyecek şekilde Gambiya’ya vizeden muaf olarak seyahat edebilirler.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Gaziantep

Gambiya vize işlemlerinizi Türkiye’den bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Şahsen Gambiya Ankara Konsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekir. Vize işlemlerinizden önce Gambiya’ya neden seyahat etmek istediğinizi, seyahat amacınızı belgeleriniz ile desteklemeniz vize başvurunuzun değerlendirilmesi sırasında size yardım sağlayacaktır. Vize başvurunuzu bireysel olarak sağlayacaksanız bu konu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde bilgi eksikliğinizden dolayı yaşayacağınız bir sorun ya da yapacağınız bir hata vizenizin red kararı ile sonuçlanmasına sebep olabilir.

Konsolosluğun sizden talep edeceği belgeleri eksiksiz ve tamamen doğru olacak şekilde ayarlamanız halinde bireysel olarak vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Belgelerin doğru ve eksik kalmayacak şekilde doldurulmuş olduğundan emin olduğunuzda konsolosluğa bizzat iletmeniz gerekir. Vize başvurunuzu bir uzman ile yapmanız halinde talep edilen belgeleri ayarlamanız yeterli olacaktır. Geri kalan işlemle vize danışmanı ilgilenir. Belgelerinizi kontrol eder, eksikleriniz için size geri dönüş sağlar. Daha sonra da bu belgeleri talep edilen şekilde düzenledikten sonra konsolosluğa teslim eder. Böylece belgelerinizde olan bir yanlışlık yüzünden vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortadan kalkmış olur.

Vize Merkezi Gaziantep şube yetkilisi vize başvurunuz sırasında size gerekli olan tüm danışmanlık hizmetini sunacaktır. Vize işlemlerinizi güvenilir kadromuz ile en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bizi arayarak başvuru sağlayacağınız vize türüne uygun olacak şekilde gerekli olan evrakları öğrenebilir, bu evrakları nereden sağlayacağınız konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Vize başvuru evraklarınızı şubemizi ulaştırdığınız zaman vize danışmanlarımızın yapacağı ilk iş belgelerinizin kontrolünü sağlamak olacaktır. Herhangi bir eksiklik ya da sorunla karşılaşıldığı takdirde size derhal geri dönüş sağlanır ve eksikliğin tamamlanması ya da hatanın düzeltilmesi sonucu işlemlere devam edilir. Daha sonrasında Gambiya vize başvuru belgeleriniz sizin adınıza konsolosluğa gönderilir ve vize başvuru işleminiz bizim tarafımızdan gerçekleştirilmiş olur.

Gambiya vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgi arıyorsanız şubemizi arayarak vize danışmanı ile görüşme sağlayabilir ya da [email protected] adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Gaziantep

Gambiya vizesi alabilmenin diğer bir yöntemi kapıda vize uygulamasıdır. Sınır kapısına gittiğinizde vize almanızı sağlayacak olan bu uygulamayı Amdalai ve Banjud sınır kapılarında gerçekleştirebilirsiniz. Fakat buradan almış olduğunuz Gambiya vizesi sayesinde Gambiya’da sadece 72 saat bulunma hakkınız vardır. Daha uzun süreli Gambiya vizesi alabilmek için Gambiya Ankara Konsolosluğu’na bireysel olarak başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep şubemiz ile iletişime geçerek de vize başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlı yoldan halledebilirsiniz.

Kapıda vize işlemleri bazı durumlarda riskli olabilir. Umulmayan bir sorun ya da aksaklık ile karşılaşabilirsiniz, vize başvurunuz reddedilebilir. Hatalı belgeler sunulması halinde vize başvuru talebiniz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Bu sebeple kapıda vize uygulaması kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz. Gambiya vize onayınızı Türkiye’den çıkmadan önce almanız sizi daha rahat ettirecektir.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? -Gaziantep

Gambiya vize başvuru işlemleriniz bittikten ve başvuru belgeleriniz konsolosluğa ulaştırıldıktan sonra vize başvurunuz konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme sürecine Vize Merkezi olarak müdahale etme gibi bir yetkimiz yoktur, bundan sonraki tüm işlemler Gambiya Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Bizim size sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmeti ile tek amacımız vize başvuru sürecini en başarılı şekilde geçirmenizdir.

Gambiya vize başvuru değerlendirme süreci yaklaşık olarak 3 ile 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı faktörlere bağlı olarak bu sürede değişiklik görülebilir. Konsoloslukta yaşanabilecek geçici dönemsel yoğunluklar ya da değerlendirme sürecinizin resmi tatillere denk gelmesi gibi durumlarda, konsolosluğun sonucu açıklaması normalden daha uzun sürebilir. Bu yüzden Gambiya vize başvuru işlemlerinizi seyahatinizden en az 20 gün önce gerçekleştirmiş olmanızı tavsiye ederiz. Diğer durumda vizenizin geç sonuçlanmasından dolayı planlamış olduğunuz Gambiya seyahat tarihinizi kaçırmak zorunda kalabilirsiniz.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Gaziantep

Konsolosluk Gambiya vize başvuru değerlendirmenizi tamamladıktan sonra vize sonuçlarınızı pasaporta işlemektedir. Vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmiş dahi olsanız vize reddi alma ihtimaliniz her zaman bulunmaktadır. Bu sorunun önüne geçebilmek için Gambiya seyahatiniz bittiğinde ülkeye geri döneceğinizi kanıtlayan belgeleri konsolosluğa sunmanız, vize onayı almanız konusunda size yardımcı olabilir.

Vize başvuru talebiniz ret ile sonuçlanırsa, konsolosluk size başvurunuzun neden reddedildiğini maddeler halinde açıklayan bir belge verecektir. Bu maddelere göre eksiklerinizi tamamlayıp hatalarınızı düzelttikten sonra yeniden Gambiya vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler -Gaziantep

Gambiya vize onayı almış olsanız bile ülkeye giriş yaparken bazı zorluklar ile karşılaşabilirsiniz. Vize onayınız ülkeye giriş yapabileceğinizin bir garantisini vermemektedir. Sınır görevlileri sizi herhangi bir sebepten ötürü ülkeye sokmayabilir. Pasaportunuzun özensiz ve yıpranmış görünüyor olması, pasaportta bulunan fotoğrafın güncel olmaması gibi sorunlar sebebiyle sınırda zorluk yaşabileceğinizi unutmayınız. Gambiya gidiş geliş bilgilerinizin ve konaklayacağınız yere ait bilgileri Gambiya’ya girişiniz anında yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Gambiya’ya girebilmeniz için seyahat etmeyi planladığınız tarihten en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmanız gerekmektedir. Bununla birlikte aşıyı yaptırmış olduğunuzu gösteren aşı kartınızı da girişiniz ve seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmalısınız. Sağlığınız için gereken tüm bilgileri şubemize ya da Sağlık Bakanlığı’na ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Gaziantep sayfamız aracılığıyla Gaziantep’ten Gambiya vizesine nasıl ulaşacağınız hakkında gerekli tüm bilgileri sizlere sunduk. Aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulmak ve vize danışmanı ile görüşmek için +90 (342) 255 50 25 telefon numarası ile bize ulaşabilir ya da [email protected] adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp