Trabzon

Telefon

+908504601765

Gambiya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Sayın ziyaretçimiz, Vize Merkezi Trabzon şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfayı Trabzon’un Akçaabat, Köprübaşı, Şalpazarı, Maçka, Of, Yomra, Tonya, Ortahisar, Dernekpazarı, Beşikdüzü, Çaykara, Araklı, Hayrat, Arsin, Sürmene, Vakfıkebir, Düzköy, Çarşıbaşı ilçeleri ve çevre illerinde ikamet edip Gambiya vizesi almak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladık. Gambiya vizesi ve vize başvuru süreci hakkında gerekli olan tüm güncel bilgilere bu sayfa aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 0850 460 17 65 telefon numarasını arayarak Vize Merkezi Trabzon şubesinin uzman vize danışmanı ile görüşebilir merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Bize mail yolu ile ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz [email protected] adresine e-posta yollayabilir.

Gambiya Nerede? -Trabzon

Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Gambiya 2.3 milyonluk nüfusa sahip olan bir Batı Afrika ülkesidir. Gambiya’nın tek karasal sınırı olan ülke Senegal’dir. Ülkenin geçim kaynağı tarım ve hayvanlıktır ancak zengin doğal kaynaklara sahip olan bir ülke değildir. Haziran ve Kasım ayları arasında oldukça sıcak ve yağışlı, Kasım ve Mayıs ayları arasında ise kuru ve serin bir ülkedir.

Gambiya’nın resmi dili İngilizcedir fakat Fula, Wolof, Mandinka gibi yerel diller de kullanılmaktadır. Banjul, Bansang, Gunjur gibi önemli şehirlere sahiptir.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Trabzon

Gambiya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türlerine bağlı olarak vize alma durumları değişiklik göstermektedir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ya da Hizmet (Gri) pasaportuna sahip olan ziyaretçilerimizin Gambiya seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 90 günü aşmamak şartıyla Gambiya’ya vizeden muaf olarak seyahat edebilirler.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Trabzon

Gambiya vize işlemlerinizi Türkiye’den bizzat gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kendiniz Gambiya Ankara Konsolosluğu’na giderek müracaatta bulunmanız gerekir. Vize onayı almanızın daha kolay hale gelebilmesi için seyahat sebebinizi belirlemeniz ve Gambiya’ya ne amaçla giriş yapacağınızı kanıtlayan nitelikteki belgelerle vize başvurunuzu desteklemeniz oldukça önemlidir. Bireysel olarak başvuru sağlayacağınız Gambiya vizesi hakkında öğrenmeniz gereken pek çok bilgi bulunmaktadır. Bilgi eksikliği ya da hatalı yapılmış bir işlem yüzünden vize başvurunuzun reddedilmesi kaçınılmaz olacaktır.

Vize başvurunuzu bireysel bir şekilde gerçekleştirmek için konsolosluğun sizden temin etmenizi istediği belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde ayarlamış olmasınız. Başvuru formunu yanlış bir bilgi vermeden son derece gerçeği yansıtacak şekilde doldurmuş olup şahsen konsolosluğa teslim etmeniz gerekir. Vize reddi alınmasının en başta gelen sebepleri vize başvuru sürecinde yapılan yanlışlıklardan oluşmaktadır. İşlemleri doğru ve sırasıyla yerine getirmeniz vize onayı alma ihtimalinizi olabildiğince yükseltecektir. Bu sebeple vize işlemlerinizi bu alanda uzman kişiler ya da bir vize danışmanı ile birlikte gerçekleştirmeniz vize başvurunuzun olumlu olarak etkilenmesinde büyük rol oynayacaktır.

Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak Gambiya vize başvuru işlemleriniz hakkında siz ziyaretçilerimize ihtiyaç duydukları profesyonel desteği sunmaktayız. Vize danışmanlarımız ile birlikte işlemleriniz daha çok hızlanacak ve gerçekleştirmeniz gereken işlemler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olacaksınız. Güvenilir bir şekilde vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirecek, belgelerinizi bize teslim etmiş olduğunuz adımdan sonraki kısımdan biz sorumlu olacağız. Yapmanız gereken en önemli işlem Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek vize başvurunuz için gereken belgeleri öğrenip, belgeleri eksiksiz ve hatasız olarak bizlere teslim etmeniz olacaktır.

Vize başvuru belgelerinizi bize ulaştırdığınız takdirde vize danışmanlarımız belgelerinizin kontrolünü sağlayacak, herhangi bir eksiklik ya da sorunla karşılaşıldığı zaman size hemen geri dönüş sağlanacaktır. Eksikler tamamlandıktan sonra belgelerin yeniden düzenlemesi yapılarak Gambiya vize başvuru evraklarınız sizin adınıza konsolosluğa iletilecektir. Böyle vize başvuru işlemleriniz başlatılmış olacaktır. Konsolosluğa gitmeniz gerekmeden vize başvuru işlemlerinizin en kolay şekilde tamamlanacaktır.

Gambiya vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için şubemize ulaşabilir, bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 0850 460 17 65 telefon numaramızdan bizi arayabilir ya da [email protected] adresinden bize yazı yolu ile ulaşabilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Trabzon

Gamiya vizesi almanızı sağlayacak bir başka yöntem ise kapıda vize işlemi uygulamasıdır. Sınır kapısına gittiğinizde vize almanıza imkan sağlayan bu işlemi Amdalai ve Banjud sınır kapılarında gerçekleştirebilirsiniz. Ancak buradan alacağınız Gambiya vizesi ile ülkede yalnızca 72 saat bulunabilme hakkınız olacaktır. Bu süreden daha uzun süre için vize almak istiyorsanız Gambiya Ankara Konsolosluğu’na bireysel müracaatta bulunabilir ya da Vize Merkezi’nin Trabzon şubesi ile iletişime geçerek bizim aracılığımızla en hızlı ve kolay olacak şekilde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda vize uygulaması bazı durumlarda seyahatinizi riske atabilecek bir yöntem olabilir. Beklenmeyen bir sorunla karşılaşabilirsiniz ve bunun sonucunda vize reddi alabilirsiniz. Hatalı ya da eksik belgeler ile yapılmış olan bir başvuru konsolosluk tarafından değerlendirilmeye bile alınmayabilir. Bu sebepten dolayı kapıda vize işlemine güvenerek seyahate çıkmanızı önermemekteyiz. Gambiya vizesine dair tüm işlemlerinizi Türkiye’den çıkış sağlamadan önce yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? -Trabzon

Gambiya vize başvuru talebiniz oluşturulduktan ve başvuru evraklarınız konsolosluğa teslim edildikten sonra, konsolosluk başvuru talebinizi değerlendirmeye alacaktır. Değerlendirme süreci yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır ve bizim Vize Merkezi olarak bu sürece müdahale etme gibi bir yetkimiz bulunmamaktadır. Bizim size ihtiyacınız olan danışmanlık hizmeti vermemizin tek amacı sizlerin vize başvuru sürecinizi olabildiğince kolay ve başarılı bir şekilde atlatmanızdır.

Gambiya vize başvurusunun değerlendirme süreci genellikle 3 ile 5 iş günü sonunda tamamlanmaktadır. Ancak bu sürenin değişmesinde rol oynayan birçok etken vardır. Konsolosluğun yaşadığı dönemsel bir yoğunluk sonucu ya da sizden ek evrak talebinde bulunulması gibi durumlarda bu süre verilen süreden daha uzun sürebilmektedir. Bu yüzden Gambiya vize başvuru işlemlerinizi ziyaretinizden en az 20 gün önce bitirmiş olmanız seyahatinizi olumlu olarak etkileyecek, planlarınızın aksamamasını sağlayacaktır.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Trabzon

Gambiya vizesi için yapmış olduğunuz başvurunun değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenmektedir. Vize başvurunuzu tüm prosedürleri yerine getirerek bile gerçekleştirmiş olsanız vize reddi alma riskiniz her zaman bulunmaktadır. Bu riski olabildiğince azaltmak için Gambiya seyahatiniz bittikten sonra ülkeye geri dönüş yapacağınızı kanıtlayan belgeler sunmanız vize onayı almanız için size oldukça yardım sağlayacaktır.

Vize başvuru talebiniz ret kararı ile sonuçlanmış ise konsolosluk sizlere neden vize reddi aldığınızı açıklayan bir belge verecektir. Bu belgede bulunan maddeleri inceleyerek hatalarınızı düzeltmeniz ya da eksiklerinizi doldurmanız halinde tekrar Gambiya vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler -Trabzon

Gambiya vize onayı almış olmanız ülkeye girişinizin garantisini sağlamamaktadır. Giriş işlemi sırasında bazı problemler yaşanabilmektedir. Sınır görevlileri herhangi bir sebepten dolayı sizi ülkeye almak istemeyebilir. Pasaportunuzun yıpranmış bir görünümü varsa ya da içerisindeki vesikalık güncel bir biyometrik fotoğraf değilse Gambiya’ya girmeniz zor olabilir. Bunlara ek olarak Gambiya gidiş dönüş bilgilerinizi ve kalacağınız yerin bilgisinin bulunduğu belgeleri giriş sırasında yanınızda bulundurmanız gerekir.

Gambiya’ya gideceğiniz tarihten en az 10 gün önce Sarıhumma aşısı yaptırmış olmanız zorunlu tutulmuştur. Aşı yaptırdığınızı gösteren aşı kartını giriş sırasında yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Sağlığınız için bilmeniz gereken ayrıntıları şubemizden ya da Sağlık Bakanlığı’ndan öğrenebilirsiniz.

Değerli ziyaretçi, Vize Merkezi Trabzon şube sayfamızda Gambiya vize işlemleri hakkında sizlere ihtiyacınız olan tüm bilgileri sunduk. Aklınıza takılan soruları yanıtlamak ya da danışmanlarımız ile görüşme yapmak için 0850 460 17 65 numaralı telefon ile şubemize ulaşabilir ya da [email protected] adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp