İstanbul

Telefon

+902129700543

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gambiya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul şube sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi olarak dünya üzerinden pek çok farklı ülke için verdiğimiz hizmetler gibi Gambiya için de danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Yazımızın devamında Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilir, vize başvurusu için gerekli evrakları öğrenebilir ve merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul şubemiz öncelikle İstanbul ilçeleri ve İstanbul çevresindeki illerden gerçekleştirmek istediğiniz Gambiya vize işlemlerinizle ilgilenmekte ve bu işlemler esnasında profesyonel hizmet desteği sunmaktadır. Vize başvurularını deneyimli bir danışman ile birlikte gerçekleştirmek doğru bir şekilde vize başvurusu yapmanıza olanak sağlayacaktır. Vize reddi alan vize başvurularının büyük oranla yanlış yapılan vize başvuruları olduğunu belirtmek isteriz. Bu noktada doğru bir şekilde vize başvurusu yapmak vize onayının ilk ve en önemli adımlarından biridir.

Her biri vize uzmanı olan yetkililerimizle görüşüp bilgi almak ve dilediğiniz soruyu sormak için +90 (212) 970 02 81 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Nerededir? - İstanbul

Batı Afrika’da Atlas Okyanusu’nun kıyısında bulunan Gambiyanın 2.3 milyonluk bir nüfusu vardır. Gambiya’nın karasal olarak tek sınırı Senegal iledir. Her ne kadar verimli toprakları bulunmasa da halk geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır.

Resmi dili İngilizce olan Gambiya’da Wolof, Fula, Mandinka gibi yerel dillerin konuşulması da oldukça yaygındır. En önemli şehirlerin başında başkent Banjul ve Bansang, Bakau, Farafenni, Serredunka gibi şehirler gelmektedir.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Gerekli Midir? - İstanbul

Gambiya’ya ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Hizmet(Gri), Hususi(Yeşil) ve Umuma Mahsus(Bordo) sahibi vatandaşlarımız Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmek için vize almak zorundadır. Sadece Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik(Siyah) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 90 günden kısa sürecek olan ziyaretleri için Gambiya vizesinden muaftırlar.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - İstanbul

Gambiya ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız Türkiye’den bireysel olarak vize başvurusu gerçekleştirebilirler. Vize başvurularınızı bireysel olarak Gambiya Ankara Konsolosluğu’na yapabilirsiniz. Gambiya vize işlemleri gerçekleştirirken öncelikle seyahat amacınızı belirlemeli ve vize türünüze karar vermelisiniz. Seyahat amacınızı açık bir şekilde belirten belgeleri konsolosluğa sınmak vize onayı almanıza katkı sağlayabilir. Bireysel olarak Gambiya vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise vize işlemleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmaktır. Eksik veya hatalı bilgilerle yapacağınız vize başvurularının yüksek ihtimalle ret ile sonuçlanacağını belirtmek isteriz.

Gambiya bireysel vize başvurularınız için öncelikle konsolosluğun sizlerden talep edeceği belgeleri edinmelisiniz. Ardından bu belgeleri eksiksiz bir şekilde doldurup bizzat imzalayarak konsolosluğa teslim etmelisiniz. Vize reddi alan başvuruların büyük çoğunluğu yanlış yapılan vize başvuruları olmaktadır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerini gerçekleştirirken profesyonel destek almak doğru ve güvenilir bir şekilde vize başvurunuzu gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Doğru şekilde yapılan vize başvurularının vize onayı almanıza büyük ölçüde yardımcı olacağını belirtmek isteriz.

Vize Merkezi İstanbul şubesi olarak Gambiya vize işlemleri esnasında profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Her biri vize alma konusunda uzman olan temsilcilerimizle birlikte hızlı ve doğru bir şekilde Gambiya vize başvurularınız yapabilirsiniz. Konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmadan vize başvurularını sizlerin adına başlatmaktayız. Bunun için yapmanız gereken işlem ise İstanbul ofisimize ulaşıp gerekli belgeleri edinmek, daha sonra bu belgeleri doldurup bizlere ulaştırmaktır.

Evraklarınız elimize ulaştığında öncelik olarak vize danışmanımız tarafından evrak kontrolü yapılmaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadıysa Gambiya vize başvuru belgeleriniz konsolosluğa teslim edilmekte ve vize başvurunuz işleme koyulmaktadır.

Gambiya vize işlemleri hakkında temsilcilerimizden bilgi almak için Vize Merkezi İstanbul ofisimizi +90 (212) 970 02 81 numaralı telefonumuzla arayabilir, ayrıca [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - İstanbul

Gambiya vize başvurularınızı yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise Gambiya Kapıda Vize Uygulamasıdır. Bu uygulamayla birlikte ülkeye giriş yaptığınız esnada sınır kapısından vize alabilirsiniz. Vize başvurularınızı Banjud ve Amdalai sınır kapısında gerçekleştirebilir ve Gambiya vizesine sahip olabilirsiniz. Ancak buradan alacağınız vize 72 saat süresince ülkede kalma izni sağlamaktadır. Bu nedenle daha uzun süreli vize istekleriniz için Gambiya Ankara Büyükelçiliği’ne bizzat başvurabilir ya da vize işlemlerinizi Vize Merkezi İstanbul ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda vize uygulaması esnasında beklenmedik sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz bulunmaktadır. Eksik bir belge ya da yanlış yapılan bir vize başvurusu ret almanıza neden olabilir. Bu nedenle Gambiya kapıda vize uygulaması yerine Gambiya vize işlemlerinizi Türkiye’den çıkış yapmadan önce halletmenizi öneriyoruz.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır? - İstanbul

Gambiya vize başvuruları için gerekli olan işlemleriniz tamamlandıktan ve başvuru evraklarınız Gambiya Konsolosluğu’na ulaştıktan sonra vize başvuru değerlendirme sürecine geçilmektedir. Bu süreç yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir ve nihai kararı verecek olan tek resmi kurum kendileridir. Bu sürece Vize Merkezi İstanbul şubesi olarak müdahale etme hakkımızın bulunmadığını, bizlerin yalnızca vize başvuru sürecinde sizlere yardımcı olmayı amaçladığını belirtmek isteriz.

Gambiya vize başvurunuzun değerlendirilmesi normal koşullarda 3 ila 5 iş günü içerisinde tamamlanabilmektedir. Ancak bu süre değişkenlik gösterebilen bir süredir. Bazı etkenler sonucunda vize sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Konsoloslukta yaşanabilecek herhangi bir yoğunluk ya da başvuru döneminizde bulunacak olan resmi tatiller sonucuyla vize sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle Gambiya vize başvuru işlemlerinizi ziyaret gerçekleştireceğiniz tarihten en geç 20 gün öncesinde yapmış olmanızı öneriyoruz. Aksi halde, yaşanabilecek herhangi bir aksaklıkla birlikte vize sonucunuz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - İstanbul

Gambiya vize başvuru değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonuçlarınız sizlere bildirilmektedir. Vize başvurusu için gerekli olan işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamlamış olsanız dahi vize reddi alabileceğinizi unutmamalısınız. Vize reddi riskini en aza indirmek için ziyaret tarihiniz sona erdiğinde ülkeden çıkış yapacağınıza dair belgeler sunmak sizlere oldukça yardımcı olabilmektedir.

Vize başvurularınız ret ile sonuçlandıysa konsolosluk tarafından sizlere neden ret aldığınıza dair bilgi mektubu verilebilir. Bu belgede bulunan maddeleri inceleyip dikkatli bir şekilde düzenleyerek tekrar Gambiya vize başvurusu yapabileceğinizi unutmayınız.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - İstanbul

Gambiya vize sonuçlarınız olumlu sonuçlandıktan sonra ülkeye giriş yapmanızın garanti olmadığını belirtmek isteriz. Bu konuda söz sahibi olan son yetkili ise sınır polisidir. Sınır polisi herhangi bir sebepten kaynaklı olarak ülkeye girişinizi engelleyebilir. Bu risklerin önüne geçmek için pasaportunuzun eskimemiş bir halde olduğundan, içerisinde güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf barındırdığından emin olmanızı öneriyoruz. Ayrıca konaklama bilgilerinizle birlikte gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurmanız oldukça önem arz etmektedir.

Bununla birlikte Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmeniz için giriş yapacağınız tarihten en geç 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmış olmalısınız. Aşıyı yaptırdığına dair aşı belgesini giriş esnasında yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ülkede bulunan hastalıklar hakkında bilgi almak için Vize Merkezi İstanbul ofisimizi arayabilir ya da T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Gambiya vize işlemleri hakkında detaylı bilgileri sizlere aktarmaya çalıştık. Merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilmek için +90 (212) 970 02 81 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp