Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 43

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Gambiya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Edirne şubesi sayfasına hoş geldiniz. Vize Merkezi olarak dünya üzerinden pek çok ülke için olduğu gibi Gambiya için de sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Sayfamızın devamında “Gambiya vizesi nasıl alınır?”, “Gambiya vize işlemleri nelerdir?” gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Edirne şubemiz Edirne ilçeleri başta olmak üzere Edirne çevresinden gerçekleştirmek istediğiniz Gambiya vize başvurularıyla ilgilenmekte ve sizlere bu süreçte profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize başvuruları esnasında profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmak vize işlemlerini doğru ve hızlı bir şekilde tamamlamanıza yol açacaktır. Şubemize ulaşmak ve danışmanlarımızla birebir görüşmek için +90 (850) 460 15 43 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da bizlere edirne@vizemerkezi.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Gambiya Nerede? - Edirne

Batı Afrika’da, Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer alan Gambiya 2.3 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Ülkenin karasal olarak tek sınırı Senegal ile bulunmaktadır. Ülke geçimini çoğunlukla tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır.

Resmi dili İngilizce olan Gambiya’da Fula, Wolof, Mandinka gibi yerel diller de konuşulmaktadır. Ülkenin en önemli şehirlerinin başında başkent Banjul, Bakau, Serredunka, Bansang, Farafenni, Gunjur gibi şehirler gelmektedir.

Gambiya’ya Giriş Yapmak İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Edirne

Gambiya’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türlerine göre vize alma durumları değişmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo), Hususi(Yeşil) ve Hizmet(Gri) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Gambiya ziyaretlerinde ülkeye giriş yapabilmek için Gambiya vizesi almalıdırlar. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik(Siyah) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 90 günü aşmamak şartıyla Gambiya’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır? - Edirne

Gambiya vize işlemlerinizi Türkiye’den bireysel olarak yapmanız mümkündür. Bunun için şahsen Gambiya Ankara Konsolosluğu’na müracaat etmeniz gereklidir. Vize işlemleri esnasında ziyaret amacınızı belirlemeniz ve neden ülkeye giriş yapmak istediğinizi belgelerle desteklemeniz vize onayı almanıza yardımcı olacaktır. Bireysel Gambiya vize başvurularınız esnasında vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi durumlarda bilgi eksikliği kaynaklı olarak yapacağınız bir hata ile birlikte vize reddi almanız kaçınılmaz olacaktır.

Bireysel olarak vize başvurusu yapmak için konsolosluğun sizlerden talep ettiği belgeleri eksiksiz bir şekilde edinmeli, yanlış bilgi vermeden doldurmalı ve ardından bizzat konsolosluğa iletmelisiniz. Vize reddi alan vize başvurularının en büyük nedenlerinden biri vize başvuru işlemleri esnasında yapılacak olan yanlışlıklardır. Doğru bir şekilde yapılan vize başvuruları vize onayı almanıza oldukça olumlu etkiler sağlayacaktır. Bu nedenle vize işlemleriniz esnasında profesyonel danışmanlık hizmeti almak sizler için oldukça önemli olabilir.

Vize Merkezi Edirne şubesi olarak Gambiya vize işlemlerinde sizlere profesyonel vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize işlemleri konusundan her biri uzman ulan yetkililerimiz ile birlikte hızlı, doğru ve güvenilir bir şekilde vize başvuru işlemlerini sizlerin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Bunun için yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Vize Merkezi Edirne şubesine ulaşıp vize başvurusu için gerekli olan belgeleri edinip, bu belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde düzenleyip bizlere ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Vize başvuru belgeleriniz şubemize ulaştığında ilk olarak belgelerinizin kontrolü vize danışmanlarımız tarafından sağlanmaktadır. Ardından herhangi bir sorunla karşılaşılmadıysa Gambiya vize başvuru belgeleriniz sizlerin adına konsolosluğa gönderilmekte ve vize başvuru işlemleriniz başlatılmaktadır. Konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmadan vize başvuru işlemlerini tamamlamış olacaksınız.

Gambiya vize başvuruları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri +90 (850) 460 15 43 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da edirne@vizemerkezi.com adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gambiya Kapıda Vize İşlemleri - Edirne

Gambiya vizesi alabilmek için bir diğer yöntem ise kapıda vize işlemidir. Sınır kapısında vize almanıza olanak sağlayan bu işlem Amdalai ve Banjud sınır kapılarında yapılabilmektedir. Ancak buradan alacağınız Gambiya vizenizle birlikte ülkede 72 saat bulunma hakkınız olacaktır. Daha uzun süreli vize alabilmek içi Gambiya Ankara Konsolosluğu’na bireysel olarak başvuru gerçekleştirebilir ya da Vize Merkezi Edirne şubemiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda vize işlemleri riskli sayılabilecek bir yöntemdir. Beklenmedik aksaklıklarla karşılaşabilir ve vize reddi alabilirsiniz. Eksik bilgiler eşliğinde ya da eksik evraklarla birlikte gerçekleştireceğiniz vize başvurularınız olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. Bu yüzden kapıda vize uygulamasını kullanmanızı önermemekteyiz. Gambiya vize işlemlerinizi Türkiye’den çıkış gerçekleştirmeden önce yapmanız sizler için daha yararlı olacaktır.

Gambiya Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? - Edirne

Gambiya vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan ve başvuru evraklarınız konsolosluğa iletildikten sonra vize başvuru değerlendirme sürecine geçilmektedir. Değerlendirme süreci yalnızca Gambiya Konsolosluğu tarafından yapılmakta olup Vize Merkezi Edirne şubesi olarak bu sürece müdahale etme imkanımızın olmadığını belirtmek isteriz. Bizlerin nihai amacı sorunsuz bir vize başvuru süreci geçirmenizdir.

Gambiya vize başvuru değerlendirme süreci normal koşullarda 3 ila 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu sürece etki edebilecek bazı durumlar bulunabilmektedir. Konsolosluk tarafından yaşanabilecek olan dönemsel yoğunluklar ve başvuru işlemlerinizi yaptığını tarihte bulunabilecek olan resmi tatillerle birlikte değerlendirme süreci normalden uzun sürebilmektedir. Bu sebeple Gambiya vize başvuru işlemlerinizi ziyaret tarihinizden en az 20 gün önce gerçekleştirmiş olmanızı önermekteyiz. Aksi takdirde vize sonuçlarınız Gambiya ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.

Gambiya Vize Reddi Süreci - Edirne

Gambiya vize başvuru değerlendirme süreciniz tamamlandıktan sonra vize sonuçlarınız pasaportunuza işlenmektedir. Vize başvuru işlemleriniz esnasında her ne kadar gerekli prosedürleri yerine getirmiş olsanız dahi vize reddi alma riskinizin bulunduğunu belirtmek isteriz. Bunun önüne geçebilmek için Gambiya ziyaretiniz tamamlandıktan sonra ülkenize geri dönüş yapacağınızı belgelemeniz vize onayı almanızda sizlere yardımcı olabilir.

Vize başvurularınız ret ile sonuçlandıysa konsolosluk sizlere neden vize reddi aldığına dair maddeleri içeren bir belge verecektir. Bu belgede yer alan maddeleri inceleyip ardından gereken düzenlemeleri yaptığınız takdirde tekrar Gambiya vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gambiya’ya Giriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Edirne

Gambiya vize onayınızı aldıktan sonra ülkeye giriş gerçekleştirmeniz esnasında bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Vize onayı almak giriş için garanti sağlamamaktadır. Sınır polisleri herhangi bir nedenden dolayı sizleri ülkeye sokmayabilir. Eğer pasaportunuz eskimiş ve yıpranmış ise ya da içerisinde güncel bir biyometrik fotoğraf barındırmıyorsa giriş esnasında sorun yaşayabileceğinizi unutmayınız. Bununla birlikte Gambiya gidiş-dönüş bilgileriniz ve konaklama gerçekleştireceğiniz yere ait olan rezervasyon bilgilerinizi giriş esnasında yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Gambiya’ya giriş gerçekleştirebilmeniz için giriş tarihinizden en geç 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmış olmanız gereklidir. Buna ek olarak aşıyı yaptırdığınza dair aşı kartınızı giriş sırasında yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Sağlığınız için gerekli bilgileri Vize Merkezi Edirne şubemizi arayarak ya da T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden öğrenebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Edirne sayfamızda Gambiya vize işlemleri hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Sorularınıza yanıt bulmak ya da danışmanlarımızla birebir görüşmek için +90 (850) 460 15 43 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da bizlere edirne@vizemerkezi.com adresinden e-posta aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Gambiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5820